Meer besmettingen, musea en bioscopen gaan wel open Emoties lopen hoog op tijdens zedenzaak Danny kan ook Dome Schooljaar 2021 - 2022 JOL Corona of niet Sluiting van bankkantoren Bij Keith Richards Premier Rutte: 'De trend is goed' SvPO Kapelle Walcheren Hij komt, hij komt... Vandaag bij Ook nu is de saamhorigheid deze krant op de ic grootz-katern Wanneer verdwijnt het laatste filiaal? is het wilde eraf Na woensdag mogen er ook weer drie in plaats van twee gasten thuis worden ontvangen en mogen mensen met vier tegelijk buiten zijn. De afgelopen weken was dat maar twee. De rest van de corona- regels blijft onverminderd van kracht. Zo blijft de horeca gesloten en is thuiswerken de norm. Het RIVM meldde gisteren 6109 nieuwe positieve tests: 451 meer dan donderdag en ruim 1400 meer dan dinsdag. Het RIVM zegt dat de daling 'stokt', onder meer doordat na het weekend meer mensen zich lieten testen. Het gemiddeld aantal besmettingen lag tussen vorige week zaterdag en gisteren wel 31 procent lager dan een week eerder. Rutte wijst ook op 'bemoedigen de ontwikkelingen' in het aantal ziekenhuisopnamen. Dat ligt deze week zo'n 20 procent lager dan vo rige week. Toch is ook de druk op de ziekenhuizen nog steeds groot: op de ic's lagen gisteren net zoveel patiënten als begin deze maand en de ziekenhuizen in het zuiden gaan weer meer patiënten overplaatsen naar andere regio's. Rutte zei gisteren aan te nemen dat 'de trend nog goed is', ondanks alle onzekerheden. ,,De modellen blijken tot nu toe angstwekkend precies te zijn.'' Die voorspellen dat in januari dagelijks drie mensen op de ic terechtkomen. Nu zijn dat er dertig tot veertig. MIDDELBURG De emoties liepen hoog op tijdens de eerste zittings dag rond de Zeeuws-Vlaamse ze denzaak, gisteren in de rechtbank van Middelburg. Seks tegen betaling op picknick tafels, meisjes die werden gedro geerd met alcohol en slaappillen: het ene na het andere gruwelijke detail kwam naar voren in Middel burg. De zaak draait om de 44-jarige Terneuzense T. D. en haar 47-jarige vriend P. P. uit Aardenburg. Misbruikt Vijf meisjes, onder wie de twee destijds minderjarige dochters van D., zouden zijn misbruikt door P. Ook zouden meisjes zijn ge dwongen om tegen betaling seks te hebben met anderen. Het werd een bizarre zitting, met de verdachte moeder die onwel werd, emotionele verklaringen van diverse slachtoffers en de oudste - misbruikte - dochter die de recht bank smeekte haar ernstig zieke moeder vrij te laten. P3 www.svpo.nl Nieuwsmedia »P7 P24-25 Hoewel gisteren voor de derde dag op rij meer besmettingen zijn vastgesteld en de druk op de intensive cares hoog blijft, gaan bioscopen, zwembaden en musea donderdag weer open. Premier Rutte vertrouwt er op dat de ontwikkelingen op lange termijn positief blijven. Sander van Mersbergen Hans van Soest Den Haag »P5 Bijlage Z: Er is ook hoop Aanmelden kan nu Reserveer tijdig Zondag veel regen zaterdag 14 november 2020 14°C pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging s 1688 5 5 5 5 47" FOTO ESCHATANIHATU

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1