JIÜY 'Er is in mijn boeken steeds meer ruimte voor grijstinten' ,,Fair Warning verscheen in de States in mei. Dat heb ik erg snel geschreven. Voor journalistieke kwesties hoef ik de deur niet uit, dat scheelt. Ik denk zelf als een journalist. The Law of Innocence, dat op 10 november in Engelstalige landen ver schijnt, is weer een legal thriller met Mickey Haller. Daarvoor spreek ik veel mensen die die wereld kennen, bezoek ik locaties en bestudeer ik procedures om zo dicht moge lijk bij de werkelijkheid te blijven.'' ,,In de jaren 90 zat ik vast aan het idee dat je goed en kwaad had, en dat de mensen wilden lezen over de strijd daartussen. Ik was een onervaren schrijver. Door gesprek ken die ik voerde en research die ik deed, is er steeds meer ruimte voor grijstinten gekomen. Voor het inzicht dat de werke lijkheid gelaagd is en er maatschappelijke misstanden aan de orde te stellen zijn. Maar voorop staat, altijd, dat ik een span nend en vermakelijk boek wil schrijven.'' ,,Ik zou het niet weten. Als het goed is werkt het anders, je kunt het vergelijken met een katapult. Je trekt langzaam de kiezel naar achteren, je rekt het elastiek... En dan ontploft het verhaal, dan gebeurt er van alles. Maar als ze in Nederland vinden dat er te veel informatie wordt verschaft, dan moet ik daar maar eens diep over nadenken.'' ,,Niet echt. Ik wil eerst zelf gelukkig zijn met wat ik schrijf, en dan ga ik ervan uit dat anderen dat ook zijn, zelfs al zijn ze nog nooit in LA geweest.'' ,,Sorry dat ik u onderbreek, maar Fair Warning is de naam van een site die echt bestaat, fairwarning.org. Het is een non-profitorganisatie, een consumenten waakhond die onafhankelijk nieuws brengt over kwesties van gezondheidszorg, consumentenrecht en milieu. McEvoy werkt voor die site. 'Fair Warning' als titel wil wat mij betreft zeggen: mensen, kijk uit. Er zijn gevaren die jullie privacy be dreigen. En er zijn stromin gen die de pers aan banden willen leggen. Die zijn uit op een politiestaat.'' Mag ik concluderen dat u in de loop van de jaren steeds meer een sociaal bewo gen auteur bent geworden en dat uw verhalen metaforen zijn geworden voor morele dilemma's? Over research gesproken, in Fair War ning gaat het in het begin best lang over de ins en outs van dna-wetgeving. Ook de controverse over journalistieke inte griteit tussen Jack en zijn chef gaat ver. Haken lezers daardoor niet af? Fair Warning speelt in Los Angeles. Houdt u bij het schrijven rekening met de miljoenen lezers overzee? In Nederland is de titel Een gewaar schuwd man, alsof het om de hoofd persoon gaat EEN GEWAARSCHUWD MAH Een gewaarschuwd man ver schijnt bij De Boekerij (€22). ZATERDAG 14 NOVEMBER 2020 31

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 111