II Borsele had geen ja mogen zeggen tegen uitritvergunning voor trucks 7 NIEUWE WINKEL SABORES DE PORTUGAL Linda en Sergio Poucochinho blazen met hun nieuwe winkel de ooit zo bedrijvige Kanaalstraat in Hansweert medi terraans leven in. v(^jLicht&Leuk Gratis lichtplan* vakkundige montageservice Dé lampemA/inkel van Zeeland drachten voor het uitkiezen, maar in maart hield dat abrupt op. ,,De regelingen zijn niet genoeg om een gezin te onderhouden, dus be sloten we een echte winkel te ope nen." Het nieuwe winkeltje is geves tigd in de voormalige opslag ruimte van de slager die al decen nia geleden de deuren sloot. Heel ruim is het niet, geeft Linda toe. ,,Maar wel vier keer zo groot als de oude kralenwinkel waar we eerst zaten!" Sergio: ,,Door de grote aan loop van de Portugese gemeen schap moesten we wel op zoek naar iets groters. Met de coronare- gels konden we eigenlijk geen klanten ontvangen als wij er met z'n tweeën waren." ,,Door mond- tot-mondreclame ontdekken steeds meer mensen de winkel", zegt Linda. Neem bijvoorbeeld Wel vier keer zo groot als de oude kralenwinkel waar we eerst zaten Rute, die al meer dan vijfjaar in Hansweert woont en voorheen helemaal naar Brussel reisde om typische Portugese producten te kopen. ,,Ik kom hier nu elke week", lacht ze. Ze blijkt behalve klant ook leverancier. Linda: ,,Rute maakt op bestelling allerlei soor ten kazen, van schapen-, geiten- of koeienmelk." Roomboter Sergio zegt meer artikelen te ver kopen die echt uniek zijn voor Ne derland. ,,Zoals speciale wijnen of medronho, een drank gemaakt van de aardbeiboom." De grootste trekkers zijn alledaagse producten zoals vis, pickles en pakjes waar mee allerlei soorten felgekleurde gelei kunnen worden gemaakt. ,,En de roomboter, die is bijna niet aan te slepen. Waarom ze speciaal Portugese roomboter willen? Dan moet je maar proeven!" Het stel zit nog vol plannen, zo als het opknappen van de gevel van de nieuwe winkel. Maar ze durven ook al verder te dromen. Een eigen restaurant bijvoorbeeld. Niet in Goes, maar 'gewoon' in Hansweert. ,,De gemeente wil met de dijkversterking een nieuw pa viljoen op de dijk bouwen. Dat is een prachtige plek!" De olijven en de in knoflook gemarine erde octopus staan uitnodigend op de ta fel midden in de pas geopende zaak. ,,Mensen durven soms niet over de drempel te stap pen omdat ze niet weten of er iets lekkers bijzit, maar we trekken graag een fles of een blikje open om te laten proeven", vertelt Linda. Het liefs zou ze kastanjes poffen en 's zomers kip piri piri braden op een barbecuetje voor de deur. ,,Maar helaas is daar de straat wat te smal voor." Natuurlijk hopen de onderne mers op veel omzet, maar het soci ale aspect is minstens zo belang rijk. ,,Mensen komen hier voor een praatje en helpen elkaar om bij voorbeeld een adresje te vinden als de auto gerepareerd moet wor den." Linda is door de volgens haar zo typische Portugese gastvrijheid gegrepen toen ze voor het eerst Sergio's familie bezocht. ,,Ze ver welkomden mij daar alsof ik er al in de luiers over de grond kroop!" Met de auto vol Na vakanties in de Algarve kwa men ze met steeds meer bestellin gen terug naar Nederland, waarop Linda en Sergio in 2018 besloten webshop 'Sabores de Portugal' te beginnen. Dat deden ze naast hun werk als zzp'er in de horeca. Voor de lockdown hadden ze de op- De uitrit komt voor een deel in een groenbestemming te liggen. Dat mag niet volgens het bestem mingsplan, zegt de Raad van State. De hoogste bestuursrechter zette woensdag een streep door de ver gunning voor de nog niet aange- De uitrit komt voor een deel in een groenbestemming te liggen. Dat mag niet legde uitrit. Borsele moet Hoon- dert een nieuwe aangepaste aan vraag laten indienen, of het be stemmingsplan veranderen. Tegen de vergunning stapte aan nemersbedrijf Sagro naar de Raad van State. Hoondert en Sagro zijn overbuurmannen van elkaar. Volgens Sagro-directeur R. de Jonge veroorzaakt de nieuwe uit- weg van Hoondert levensgevaar lijke situaties op de Heinkens- zandseweg omdat trucks van beide bedrijven elkaar daar telkens zullen tegenkomen. De Raad van State heeft over de verkeersveilig- heidsbezwaren geen oordeel gege ven. Borsele gaat over de aange paste aanvraag namelijk weer ad vies vragen bij de provincie. Sagro kan dan weer in beroep. Hoondert heeft nu een ontsluiting via de Nassauweg. Iedereen is het erover eens dat dat geen ideale situatie is. De gemeente ziet geen andere op lossing dan de Heinkenszandse- weg. Sagro pleit voor de aanleg van een parallelweg voor het vracht verkeer van Hoondert. Kanaalstraat 45 4388 BK Oost-Souburg Tel: 0118-436579 IN OOST-SOUBURG'! www.lichtenleuk.nl Linda en Sergio Poucochinho: ,,De regelingen zijn niet genoeg om een gezin te onderhouden, dus besloten we een echte winkel te ope nen." FOTO CYNTHIA CATS - Linda Poucochinho ®Kijk op de site bij /video Een stukje Portugal in Hansweert vrijdag 13 november 2020 Portugal ligt ook in Hansweert Joeri Wisse Hansweert JJ Lampen moeilijk? Wij brengen verlichting! De gemeente Borsele had de aanvraag om een uitritvergun ning voor het zware vrachtver keer van aannemingsbedrijf Hoondert op de Heinkenszand- seweg in 's-Heerenhoek niet in behandeling mogen nemen. Dit vindt de Raad van State. Adri Klinkenberg Den Haag vraag naar onze voorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52