Liever wandelen dan een box met brownies KOOPAVONDEN Week 47 - Week 48 - Week 49 - 16 t/m 20 november 23 t/m 27 november 30 november t/m 4 december 7 t/m 11 december 6 Prestigieuze woonwijk intratuin Week 50 - LEWEDORP SNOEIEN EN ROOIEN LANGS A58 Koudekerke (EXTRA OP) MAANDAG, DINSDAG EN WOENSDAG Kijk op www.intratuinkoudekerke.nl voor de druktemeter en de actuele openingstijden. In tra tuin Koudekerke Galgeweg 5, www.intratuin.nl Het was een ambitieus plan: het hele haven-industriegebied aan de noordkant van Goes omvor men tot de veelzijdige woonwijk 'Waterstad Goese Schans'. Maar onder meer de economische crisis gooide roet in het eten. Uiteinde lijk werden slechts twee deelplan- nen doorgezet: Goese Diep (tegen het Goese Meer aan) en Wester schans (de nieuwe Albert Heijn, plus appartementen). Beide wor den op dit moment uitgevoerd. VVD, CDA, SGP/CU en Partij voor Goes - die een meerderheid hebben - dienden donderdag tij dens de gemeenteraadsvergade ring een motie in waarin ze het college opriepen te onderzoeken of het oude plan weer kan worden opgepakt. Een complicerende fac tor bij het alsnog uitvoeren van het plan is misschien dat een paar bedrijven inmiddels nieuwe pan den hebben neergezet in het ha venindustriegebied, ervan uit gaande dat de omvorming tot woonwijk van de baan was. Combinatie van wonen en werken Wethouder Joost de Goffau zei dan ook dat het plan zoals het er destijds lag niet meer kan worden uitgevoerd. ,,Het zal altijd een combinatie worden van wonen en werken.'' De Goffau herinnerde de raad eraan dat juist het uit plaatsen van enkele bedrijven de vorige keer een groot probleem was. Zo bleek het lastig om voor Haringman Beton een nieuwe stek te vinden. Het bedrijf had überhaupt weinig zin om te ver huizen. Raadslid Floor van La moen (SP) liet een soortgelijk ge luid als de wethouder horen. ,,De bedrijven zullen niet zitten te springen om te verhuizen.'' De genoemde partijen willen ook dat B en W op korte termijn onderzoek gaan doen naar de komst van een nieuwe uitbrei dingswijk in Goes. Daarbij werd gesproken over 'Mannee-Zuid', waarbij de wijk Mannee zou wor den uitgebreid in de richting van Kloetinge. Ook de dorpen Wol- phaartsdijk en 's-Heer Arends- kerke moeten volgens de vier par tijen meer mogelijkheden krijgen om te gaan groeien. Verhuizing milieustraat Het verplaatsen van de gemeente werkplaats (aan de Troelstralaan) en de milieustraat kan volgens de vier partijen ook ruimte bieden voor woningbouw. Ze pleiten er voor die mogelijkheid te onder zoeken. Onlangs is door het col lege al de suggestie gedaan dat de gemeentewerkplaats en de mi lieustraat eventueel naar het nog aan te leggen Bedrijvenpark Del taweg zouden kunnen verhuizen. Welke partijen, behalve de in dieners, de motie nog meer steun den was bij het ter perse gaan van deze krant nog niet duidelijk. Kruiningen De bedoelingen van de verwenbox met brownies voor eenzame in woners van Reimerswaal zijn on getwijfeld goed. En Marjolein Sinke gunt ook iedereen een stukje chocoladecake. ,,Maar kun je niet veel beter eenzame mensen meenemen om te gaan wande len?", vraagt het PvdA-raadslid zich af. ,,Dan haal je ze pas echt uit hun isolement." Sinke maakt zich zorgen over de gezondheid van de inwoners. ,,Meer dan de helft van de mensen heeft overgewicht", weet ze. Min der dan vier op de tien inwoners beoefent een sport. ,,Onze buurge meenten scoren 50 tot 60 pro cent." Stapje extra Ondertussen ziet ze sportvereni gingen leeglopen of ter ziele gaan. Ook worden basisscholen veel te weinig gestimuleerd om een stapje extra te zetten. ,,Maar vier van de zestien scholen hebben een labeltje van Gezonde School." Sinke vindt gezondheid te be langrijk om politiek over te bedrij ven. „Daarom ben ik zo blij dat on langs een motie van mij unaniem is aangenomen." Die roept de ge meente op dit voorjaar inzichtelijk te maken wat er bereikt wordt met allerlei subsidies en projecten om de gezondheid te verbeteren. vrijdag 13 november 2020 BE Weer kans voor Goese Schans Gaat de wijk Goese Schans er alsnog komen? Een meerder heid van de Goese gemeente raad wil dat de mogelijkheden daartoe worden onderzocht. Rob Paardekam Goes Joeri Wisse LEWEDORP Langs de A58 worden flink wat bomen en struiken verwijderd. Tussen Goes en Arnemuiden is al heel wat gerooid. Momenteel wordt er in opdracht van Rijkswaterstaat ge werkt langs het spoor tussen Lewedorp en Ar- nemuiden. ,,Het zijn werkzaamheden die langs de hele A58 plaatsvinden", laat een woordvoerder van Rijks waterstaat weten. ,,Ze zijn al op een aantal plaatsen bezig geweest en zullen nog wel een aantal plekken doen." Maar wat doen ze er ei genlijk? ,,Er worden snoei- en rooiwerkzaamhe- den uitgevoerd. Dat heeft vooral te maken met de veiligheid langs de snelweg. Daar moet een obstakelvrije zone zijn die groot genoeg is. Daarom wordt het af en toe flink onder handen genomen." Volgens de woordvoerder wordt er van alles weggehaald. Gebroken takken, dood hout, ge vaarlijke takken en afgekeurde bomen. Maar naast de veiligheid speelt ook de gezondheid van het groen een rol. ,,Op sommige plekken is er sprake van de iepziekte. Dus de zieke bomen worden daar weggehaald. Om te voorkomen dat de rest ook besmet raakt." FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51