i Camping Julianahoeve blijft in de winter open 7 OUD-DRUMMER SLIJT ZIJN DAGEN BINNEN EN VINDT VAN ALLES UIT Ooit reisde hij langs nachtclubs door heel Europa als drummer/ slagwerker. Maar nu komt Boy van der Kolk (75) bijna nooit meer de deur uit. De kelder van zijn woning in Kerkwerve is zijn domein voor vele uitvindingen. 1 odra we het tuinhekje van de woning van Boy van der Kolk aan de rand van de buurt- I schap Nieuwerkerke Schutje passeren, vliegt de voor deur open. Vanwege de hoge lig ging van zijn woonkamer heeft Van der Kolk vrij uitzicht over de polder, maar het zijn de bewe gingsmelders in de tuin die onze komst verklappen. Er klinkt klas sieke muziek uit de speakers in huis. Want er gaat voor Van der Kolk geen dag voorbij zonder muziek. Intussen is hij net bezig zijn tele foonverbinding te repareren. Er komt geen installateur aan te pas. Hij was even fysiotherapeut, bijna was hij docent aan het conservato rium, maar hij ging toeren met een muziekgezelschap. Antwerpen, Oslo, Kopenhagen, noem het maar op of hij was er. ,,Na tien jaar had ik er genoeg van. Elke maand wa ren we ergens anders in een nacht club aan het spelen. Message in a bottle van The Police, Top40-re- pertoire." --- mm N Hij trok in 1985 bij zijn ouders in Kerkwerve in. ,,Vader kon niet meer zoveel en moeder had geen rijbewijs." Toen vader overleed, bleef Van der Kolk voor zijn moe der zorgen. In 2013 overleed ze, op 102-jarige leeftijd. De woning in de buurtschap Nieuwerkerke Schutje, die bij Kerkwerve hoort, is misschien wel net zo uniek als zijn bewoner. Het gebouw uit 1946 diende tot de watersnoodramp van 1953 als aanjaagstation voor de watervoorziening van Brouwers haven tijdens warme zomermaan den. Het gebouw is hoog en valt mede door zijn uiterlijk, met rondom een houten balkon en houten betimmering, op in de omgeving. Die aankleding heeft het gebouw te danken aan de ou ders van Boy van der Kolk, die er in 1975 vanuit Haarlem kwamen wonen. In de kelder van dit bijzondere pand bedenkt Van der Kolk de mooiste dingen. Kort geknetter. ,,Hoor je dat? Zo'n klein vliegje geeft al zo'n knal." Van der Kolk demonstreert zijn extra sterke Ik kan hier keihard muziek draaien en lawaai maken, zoveel ik wil elektronische vliegenmepper. Hij heeft er een betere condensator in gebouwd, waardoor de vliegen mepper vijf keer zo krachtig is ge worden. Het is één van zijn vele uitvindingen die hij maakt in de volledig tot werkplaats omge bouwde kelder. Oude man Van der Kolk wil alles graag zelf kunnen. Daarom volgde hij een vakopleiding voor bankwerker toen hij in Kerkwerve kwam wo nen. Even was hij ook lid van de schietvereniging in Oosterland, maar de zorg voor zijn moeder nam te veel tijd in beslag. Een rela tie heeft hij daarna nooit meer ge had. ,,Je moet op pad om iemand te ontmoeten. Dat hoefik niet meer zo nodig. En wie zit er nou te wachten op zo'n oude man?" Al leen voor boodschappen, bij de Aldi in Zierikzee, komt hij de deur nog uit. En om met zijn drones te vlie gen, maar het grootste deel van zijn tijd slijt hij binnen. Thuis heeft hij altijd wat te doen. ,,Als ik op internet iets leuks zie en ik denk dat het beter kan, ga ik het zelf maken." Zoals een rattenval, onderstellen voor zijn drones, de tv-schotel, luidsprekers, ,,Ik kan hier keihard muziek draaien en la waai maken zoveel ik wil." Hij woont hier prima, wie weet, wordt hij ook wel 100. Net als zijn moe der. Tot en met 4 januari volgend jaar kan de camping bezocht worden. En Sandy Troost van Oeveren van de Julianahoeve weet dat een aantal collega-campings ook éénmalig tot en met de kerst openblijven. ,,Op die manier compenseren ze het ge miste voorseizoen voor seizoens- gasten en voorkomen ze een terug betaling." Het plan om het hele jaar open te blijven was bij Julianahoeve al be dacht, voordat het hele coronage- doe begon. Afgelopen winter is de horeca flink verbouwd en daarmee zou het park het hele jaar rond open blijven. ,,Wij zijn er van overtuigd dat ons eiland het hele jaar interes sant is voor toeristen. Dat seizoens verlenging steeds meer een feit wordt", vertelt Sandy. Wij zijn er van overtuigd dat ons eiland het hele jaar interessant is voor toeristen De Julianahoeve ging altijd dicht tussen november en maart. In die maanden werd veel onderhouds werk verzet en geïnvesteerd in ver nieuwingen. Werk dat niet aansluit bij het vieren van vakanties door gasten. Bezoekers met een jaar plaats mochten al het hele jaar door gebruik maken van hun caravan. Wel zonder faciliteiten, zoals zwembad en horeca. ,,Voor deze winter hebben we werkzaamheden waar we gasten niet mee lastig vallen. Vandaar dat we tussen 5 januari en 12 februari dicht zouden gaan. De kans is groot dat we dat niet doen. Op dit mo ment is het rustig, we halen werk zaamheden naar voren. Als de ho reca half december open kan, wil len we doordraaien." Sandy hoopt dat Duitse gasten dan ook weer mogen komen. ,,Halen we extra be zetting in de kerstperiode en de maand januari. Ons hele plein is prachtig verlicht. We tuigen bin nenkort de kerstbomen op. De winter wordt warm en comforta bel." vrijdag 13 november 2020 SD Boy reist alleen nog door z'n eigen huis Valeska Nastaly Kerkwerve Boy van der Kolk in zijn woonkamer, van waaruit hij uitzicht heeft over de landerijen rondom zijn woning. foto sandra schimmelpennink -Boy van der Kolk Normaal gesproken sluit Julia- nahoeve in november de deuren. Dit jaar gaat de camping in Re- nesse juist niet een paar maan den dicht. „Mensen zijn er echt aan toe om op pad te gaan." Gerrit van Loon Renesse Camping Julianahoeve. foto julianahoeve -Sandy Troost van Oeveren, Julianahoeve

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50