niet stil ZEELAND 15 Een combinatie van basketbal, hockey en American football Lindsey Paling moet nu wél weer aan de bak voor EK-plek UITLEG „Het niveau van lacrosse in Ne derland is wel minder competitief dan in de Verenigde Staten", con cludeert Rey droogjes. „Het is na tuurlijk maar net waar je mee op groeit. Hier in Europa is dat vooral voetbal en zeker geen lacrosse. Juist daarom vind ik het echt fan tastisch om te zien hoe hier vanuit het niets een lacrosse-gemeen- kschap ontstaat. En ik ben dank- Ébaar dat ik daar onderdeel van uit Fmag maken." Sterenborg herinnert zich de eerste vraag van Rey nog goed: 'Kan ik meespelen in de competi tie bij Ogers?' Die competitie werd vanwege de welbekende corona maatregelen helaas al stilgelegd voordat hij zou beginnen op 18 ok- Ik was niet direct heel enthousiast, maar al snel werd ik verliefd op de sport tober. In het ondersteunen van de clinics en inmiddels ook het assis teren van trainingen in Middel burg kan Rey alsnog zijn liefde voor de sport kwijt. Het enthousi asme en de brede glimlach van de kleurrijke twintiger stralen over het hele veld uit, op de jeugdige pupillen. Dat veld wordt gehuurd van korfbalvereniging Swift in Mid delburg. Op woensdagavond vin den daar de trainingen plaats. ,,In kleine getalen. En we kunnen prima afstand houden op de trai ningen'', benadrukt Sterenborg, terwijl hij wijst naar zijn pupillen, die keurig op afstand een balletje overgooien. Duidelijk is dat naast de lacrossestick een glimlach hier het belangrijkste wapen is. Het plezier spat er van af. Met de Bra bander als initiator en hoofdtrai ner en de flamboyante Amerikaan als ervaren speler en sfeermaker staat er een heel aardig cluppie. Bij een afwerkoefening vliegt de Amerikaan omhoog om de bal uit de lucht te plukken. Het blijkt al lesbehalve toeval. Zijn bijnaam luidt namelijk 'The Squirrel', ofte wel 'De Eekhoorn'. Die bijnaam verdiende hij al bij zijn eerste ken nismaking met lacrosse, in zijn thuisland. ,,Ik sprong telkens nogal hoog op bij het vangen van de bal. Mijn coach vroeg me waarom ik zo hoog sprong. Dat was puur mijn instinct. Sindsdien noemen ze me Squirrel.'' Rey doet zijn bijnaam op deze frisse woensdagavond nog maar eens eer aan, door een paar ballen op sierlijke en dierlijke wijze uit de lucht te plukken en vervolgens subtiel achter de kee per in de kruising te plaatsen. Aan het einde van de training wordt hij geroepen. ,,Ik heb nog een verrassing voor je'', klinkt het uit de mond van Sterenborg, ter wijl hij het eerste en voorlopig unieke LoKust Lacrosse-shirt overhandigt aan de jonge Ameri kaan. Het is een teken van waarde ring en zijn reactie spreekt boek delen over zijn dankbaarheid. Rey belichaamt alles waar Lacrosse voor staat: enthousiasme, energie en altijd een brede glimlach op het gezicht. OPNIEUW UITSTEL baan op maandagavond en donder dagmiddag nog wel open voor de vereniging en kan ik een beetje be zig blijven. Maar het is zeker niet zoals normaal. Dan train ik zeker vier dagen per week en speel ik in het weekend wedstrijden.'' Dat de banen niet vaker open zijn, vindt Paling jammer, maar kan ze wel begrijpen. ,,Het is gewoon niet te doen om vaker open te zijn'', legt ze uit. ,,Zonder het horecage deelte, is het niet rendabel genoeg. Zeker met recreanten. Alleen de ba nen verhuren, zonder dat de men sen iets te eten of drinken kunnen bestellen, is bijna niet te doen. Ik weet dat deze tijd gebruikt wordt om klussen en onderhoud te ver richten, waar ze normaal minder aan toe komen.'' vrijdag 13 november 2020 j Kijk op de site bij /sport -voor een video over Zeelands jongste sport Reichen Ag- bayani, lacrosse pionier in Zee land. FOTO'S DIRK-JAN GJELTEMA - Reichen Agbayani Lacrosse is in Nederland nog relatief onbekend. Hoe wordt de sport gespeeld? De Nede- landse Lacrosse Bond be schrijft het spel als volgt: 'La crosse is een snelle, tactische en technische teamsport. De sport is een combinatie van onder meer basketbal, hockey en American football.' Alle spelers hebben een stick (de crosse) met aan het uit einde een netje waarmee een bal wordt overgegooid. Deze bal is van hard rubber en heeft het formaat van een tennisbal. Het doel van het spel is de bal in het doel van de tegenstan der te gooien. Ieder doelpunt levert één punt op. Het doel staat niet op de achterlijn, maar ongeveer tien meter in het veld en daar mag net als bij ijshockey achter langs gelopen worden. De bal mag gedragen worden in de stick. De tegenstander mag deze er proberen uit te slaan met de eigen stick. Als de bal op de grond valt, mag deze al leen met de stick worden op geraapt, behalve door de kee per. Die mag de bal met de hand in de stick leggen. Lacrosse is een doelpuntrijke sport en een wedstrijd eindigt dan ook al snel in de dubbele cijfers. Zo is 17-14 bijvoorbeeld en gangbare uitslag. Lacrosse wordt gespeeld op gras of kunstgras, in Nederland vooral op hockey- en voetbalvelden. Het Europees kampioenschap bowlen is voor de tweede keer verzet als gevolg van de corona- pandemie en dat komt Lindsey Paling slecht uit. Waar de Kou- dekerkse na de eerste verplaat sing nog te horen kreeg dat ze verzekerd bleef van haar plek in de selectie voor het toernooi, moet ze zich nu opnieuw bewij zen. Aanvankelijk stond het EK voor dit jaar gepland, maar het toer nooi werd door het coronavirus uitgesteld tot januari. Aan de se lectie zou niets veranderen. Door de huidige onzekerheden en oplopende besmettingscij- fers in grote delen van Europa werd het evenement echter op nieuw doorgeschoven, tot juni. ,,En nu heeft de bond besloten dat ook de selectie opnieuw sa mengesteld gaat worden'', aldus Paling. Na de jaarwisseling begint het selectietraject. ,,Waarschijnlijk in januari of februari. Dat hoor ik nog.'' Daarom hoopt de Zeeuwse zo snel mogelijk weer volledig te kunnen trainen. ,,Maar tot nu toe is mijn niveau er gelukkig niet op achteruit ge gaan'', blijft ze positief. Indoorkarter Ruben Boutens. FOTO LEX DE MEESTER Bowlster Lindsey Paling. FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43