Vier tips om flink te besparen op je energierekening Wiekenloos jaartje voor molen De Pere J versluis willeboer 7 VLISSINGEN ALLE FRACTIES AKKOORD OP PVDA NA De Souburgse molen De Pere. foto lex de meester Coalitiepartij 50Plus had woens dagavond, toen ook al over de be groting werd vergaderd, nog be hoorlijke kritiek op het college. Fractievoorzitter Kris van Wezel herhaalde nog eens dat een aparte werkgroep met raadsleden elkaar moeten bijpraten om informatie achterstanden te overbruggen en goede ideeën uit de oppositie meer kans te geven. Ondanks dat liet Van Wezel direct aan het begin van de vergadering, nog voor het debat be gon, al weten dat zijn fractie kon in stemmen met de begrotingsvoor stellen van B en W. Het duurde echter wel een paar uurtjes voor echt vast stond dat de overgrote meerderheid in de ge meenteraad akkoord ging met de begroting. De gemeenteraad had eerder afgesproken de begroting voor half tien te hebben afgehan deld, maar haalde dat tijdstip bij vrijwilligers en popmuzikanten voldoen, is nog niet duidelijk. Maar er wordt druk gewerkt aan een op lossing, wilde Reijnierse helder maken. De motie van Duijndam om vrijwilligers en bewoners van Vlissingen goed op de hoogte te houden, werd overigens door een meerderheid in de raad aangeno men. Recordtempo Nadat burgemeester Bas van den Tillaar de raad er op wees dat ze meer tijd voor de discussies nam dan tevoren afgesproken, bleken veel raadsleden hun betoog flink in te kunnen korten. Uiteindelijk werd net voor tien uur over de be groting gestemd. Op de PvdA na gingen alle fracties akkoord met de Programmabegroting 2021-2024. Raadslid Frances Oreel stemde te gen, omdat 'alle bezuinigingen op de zorg in de begroting zijn opge nomen, zonder dat duidelijk is wat die bezuinigingen voor gevolgen hebben en voor mensen gaan bete kenen'. De sociaaldemocrate was wel heel blij dat een motie over toezicht en controle op de zorg werd aange nomen, omdat de raad daardoor kan controleren dat er niet onnodig wordt bezuinigd op zorgverlening. lange na niet. Beantwoording van vragen van dertien fracties, die sa men 23 moties en drie amende menten indienden, kost tenslotte tijd. Alle 'nuances' moeten ten slotte aan bod komen, legde voor zitter John Dooms van de grootste fractie LPV tijdens een schorsing desgevraagd uit. De Piek Zoals een avond eerder al duidelijk werd, raadde het college veel voor stellen en plannen af. Angelique Duijndam van Lijst Duijndam Coalitiepartijen lieten nog voor het debat blijken dat ze vóór de begroting zouden stemmen werd wel gerust gesteld. Ze diende een motie in om de vrijwilligers van De Piek met een 'creatieve en welwillende houding' tegemoet te treden, omdat behoud van het pop podium voor Vlissingen en wijde omgeving van belang is. De Piek moet het gebouw aan de Hellebar- dierstraat volgend najaar verlaten en de raad hoort niets over voort gang, klaagde Duijndam. Wethouder Rens Reijnierse liet haar 'heet van de naald' weten dat onlangs met bestuurders van Stich ting Podium De Piek Vlissingen is gesproken over twee alternatieve locaties voor een Vlissingse pop zaal. Of die locaties aan de eisen van Dakisolatie Versluis en Willeboer Geveltechniek BV De Zompe 2a, 4353 RT Serooskerke (W) T: 0118 629 056 E: info@versluisenwilleboer.nl Vorig jaar werd de molen stilge zet, nadat bleek dat beide roeden in slechte staat verkeerden. B en W hebben in de begroting voor volgend jaar 72.500 euro gereser veerd uit het accommodatiebud get om roeden en wieken weer tiptop in orde te brengen, meldde wethouder Rens Reijnierse deze week tijdens de begrotingsraads vergadering. Naar verwachting moet de Oost-Souburgse skyline het daarna een klein jaar met een wie- kenloze molen doen. Als de wie ken weer in top zijn, moet De Pere weer gaan draaien. Vaste ope ningsuren voor bezoekers zijn nog niet voorzien. Maar op tijden dat een molenaar aanwezig is, kunnen belangstellenden een afspraak voor bezichtiging maken, meldt een woordvoerster van de ge meente Vlissingen. De uit 1752 daterende molen is sinds 1983 eigendom van de ge meente Vlissingen. In 1987 werd de molen grondig gerestaureerd en tot enkele jaren geleden werd er ook regelmatig gemalen. Krijn Zandburg, schoonzoon van de laatste molenaar die De Pere in ei gendom had, zorgde er tot vlak voor zijn dood (bijna twee jaar ge leden) voor dat de maalderij in be drijf bleef. vrijdag 13 november 2020 Begroting soepel aangenomen Spannend werd het gisteravond niet meer tijdens de tweede be grotingsvergadering in de raad zaal van Vlissingen. Coalitiepar tijen lieten nog voor het debat blijken dat ze vóór de begroting zouden stemmen. René Hoonhorst Vlissingen De corona opstelling tij dens de be- grotingsraad in Vlissingen. Raadsleden zitten niet naast, maar schuin achter elkaar en de wethouders zitten in een andere ruimte FOTO RENÉ HOON HORST De herfst is begonnen en dat is goed te merken. Het is weer een stuk kouder en de kachel staat weer regel matig aan. Daardoor ben je elke maand een berg geld kwijt aan je energierekening. Dat kan beter. Experts hebben berekend dat je wel dertig procent kunt bespa ren als je woning goed geïsoleerd is. Maar hoe pak je dat aan? Wat is rendabel en waar moet je beginnen? Kijk, met deze vraag kan je terecht bij Versluis Wille- boer in Serooskerke. Vervang je kozijnen Grote kans dat je Versluis Willeboer kent van de kunststof en aluminium kozijnen. Deze hebben een hoge isolatiewaarde en zorgen niet alleen voor besparing op je energierekening maar ook voor meer comfort, een optimale geluidsisolatie, verfraaiing van je woning en extra veiligheid. Zeker de alumini um kozijnen zijn bezig aan een opmars dankzij hun ranke profiel. Je kunt kiezen uit een strakke gladde structuur of de wat robuustere profielen met struc tuur. Zowel de aluminium als kunststof kozijnen van Versluis Willeboer zijn leverbaar in elke gewenste RAL kleur. Laat je spouwmuur isoleren Onlangs is Versluis Willeboer de samenwerking aangegaan met een gespecialiseerd bedrijf in spouw muurisolatie. Daardoor kan jij je complete huis laten isoleren bij één en hetzelfde bedrijf. Twijfel je of jouw huis in aanmerking komt voor isolatie? Weet je eigen lijk niet zeker of jouw spouwmuur al dan niet geïso leerd is? Door middel van endoscopisch onderzoek bekijkt Versluis Willeboer met een camera de spouw van jouw huis en vervolgens krijg je advies op maat. Als je ervoor kiest om jouw woning te laten isoleren kan dat meestal langs de buitenzijde en binnen een dag worden de werkzaamheden afgerond. Daarna zit jij er warmpjes bij deze winter. En komende zomer lekker koel. Vloerisolatie Als je een kruipruimte onder je vloer hebt, kan je vloer akelig koud aanvoelen. In veel gevallen kan de vloer of bodem goed geïsoleerd worden. Dit verhoogt het wooncomfort en het zorgt ook weer voor een aantrek kelijke besparing op je energierekening. Warmte stijgt naar boven. Het is dan ook vanzelfspre kend dat er bij niet geïsoleerde daken veel warmte verloren gaat. Met het isoleren van het dak houd je de warmte binnen in de winter en buiten in de hete zomerperiode. Meer weten? Kijk op www.versluisenwilleboer.nl of neem direct contact op via 0118 629 056. IMPULS AAN MIJN ENERGIEBESPARING Wim Segboer uit Grijpskerke kan het iedereen aan raden om in zee te gaan met Versluis Willeboer. "In ben al vaak verhuisd en aan elk huis moetje wel iets laten doen. Met Versluis Willeboer heb ik alleen maar positieve ervaringen. Zij hebben echt perfect werk geleverd. Ze kwamen hun afspraken na en werkten zelfs tot achter de komma. Wat een verademing. Die kunststof kozijnen geven een enorme impuls aan mijn energiebesparing en het ziet er ook nog eens prachtig uit. Die mannen hebben echt vakwerk geleverd." Oost-Souburg De wieken van de Souburgse molen De Pere worden komend jaar hersteld. De wieken wor den nog voor het eind van dit jaar van de stellingmolen aan de Kanaalstraat gehaald en moeten een jaar later weer kunnen worden bevestigd. René Hoonhorst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35