4,67 tot 8 euro voor lege kliko KOOPAVONDEN t ft n v Week 47 - Week 48 - Week 49 - 16 t/m 20 november 23 t/m 27 november 30 november t/m 4 december 7 t/m 11 december Oppositie blijft bezorgd over financiële positie, wethouder Wisse niet intratuin Week 50 - Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, www.intratuin.nl 6 Koudekerke (EXTRA OP) MAANDAG, DINSDAG EN WOENSDAG Kijk op www.intratuinkoudekerke.nl voor de druktemeter en de actuele openingstijden. Wisse had het niet over de beide buurgemeenten maar liet met zijn opmerking de raadsleden wel we ten dat zijn schatkist nog dusdanig gevuld is dat er niet nagedacht hoeft te worden over snijden in de zorg. Zeker de oppositiepartijen toonden zich tijdens het debat over de begroting voor het komende jaar zeer bezorgd over de financiële po sitie van Veere. Vooral omdat het college de komende vier jaar 34 miljoen euro wil uitgeven aan nieuwe en opgeknapte dorpsvoor zieningen in Aagtekerke, Seroos- kerke en Oost- en Westkapelle. Wisse zei dat die uitgaven goed op gevangen kunnen worden. Hij gaf verder aan dat er niet alleen geld naar scholen, gymzalen en buurt huizen in die vier dorpen gaat. ,,We willen nog veel meer." Als voor beeld noemde hij het zandfonds. Dat moet er komen om geld in kas te hebben om het strand op te spui ten als het door een storm smaller is geworden. ,,Daar steken we jaar lijks ruim drie ton in." Daarnaast wil hij geld uitgeven voor het op knappen van wegen en het aanleg gen van fietsparkeerplaatsen, de verkeersoverlast in Grijpskerke aanpakken en de Sher- mantank in Westkapelle opknappen. IST Wethouder Chris Maas We steken jaarlijks ruim drie ton in het zandfonds. -Pieter Wisse, wethouder (PvdA/GL) beloofde dat er de ko mende tijd zeer serieus aandacht wordt gegeven aan woningbouw. Hij zei dat er onder andere nage dacht wordt over zogenoemde tiny houses in Veere. Daar is de fractie van SGP/CU blij mee. Volgens Ad Maris zijn zulke kleine woninkjes ideaal voor starters. Hij riep de wet houder wel op om echt aan de slag te gaan. ,,We willen dat er gebouwd wordt." Hij zei ook dat het voordeel van zulke minihuizen is dat ze niet meetellen in het quotum. Want van de provincie mag een gemeente als Veere maar een beperkt aantal wo ningen bouwen. ,Ze vallen daar niet onder." Marin van den Berge (VVD) zei op haar beurt dat ze er niet van overtuigd is dat er echt een behoefte is aan die woninkjes. ,,Ze zijn misschien voor een specifieke groep interessant, maar zeker niet voor alle starters." Parkeren Ze vindt verder dat het college par ticipatie niet serieus neemt. Ze wees naar insprekers die woensdag opmerkten dat er wel met hen was gesproken over de plannen van het college maar dat het vooral éénrich tingsverkeer was. ,,Er werd dus vooral verteld wat het college wil. Dat is geen participatie." Ook he kelde ze de plannen om tot 5,20 euro te vragen voor het parkeren in Veere. Toen wethouder Wisse op- C?* merkte dat in Amster dam meer be taald moet wor- U gaat toch Veere niet We willen dat er vergelijken met gebouwd wordt in Amsterdam onze gemeente -Ad Maris, SGP/CU den was ze verbijsterd. ,,U gaat toch Veere niet vergelijken met Amster dam." Wisse antwoordde dat er met heel veel partijen gesproken is over het parkeren. ,,Er is heel goed ge luisterd en we proberen maatwerk te leveren." Ook wees hij erop dat in gesprek gaan met anderen niet in houdt dat iedereen zijn zin krijgt. Leen Meijers (CDA) pleitte voor een brede analyse van de verkeers problemen. Niet alleen kijken naar oplossingen voor de overlast in Grijpskerke en Aagtekerke. Wisse omarmde dat idee. ,,Want we zien dat als we één probleem aanpakken elders weer een probleem ont staat." Oppositiepartijen stemmen tegen begroting De oppositie blijft bezorgd over de financiële positie van Veere. Ad Maris zei dat hij bang is dat de ge meente echt in de problemen komt als in de nabije toekomst kleine ge meenten minder geld uit Den Haag krijgen. ,,Een reëel risico." Volgens Wisse wordt daar nu al in de begro ting rekening mee gehouden. Het lukte hem niet om de oppositiepar tijen te overtuigen. SGP/CU, VVD en Lijst Van Kervinck stemden te gen de begroting. Het nieuwe beleid gaat op 1 ja nuari in en daar is jaren naartoe gewerkt. Toch voerde de gemeen teraad de afgelopen weken nog stevige debatten. Is de aanpak wel juist? Worden gezinnen met kleine kinderen niet te zwaar ge troffen doordat ze veel luiers weg gooien? Wordt de afvalinzameling sowieso niet te duur? Uiteindelijk hakte de raad donderdagavond de knoop door. Alles gaat door zoals gepland, maar er komt ook een stevige evaluatie in 2022. Luiercontainers Het idee van PvdA en SP om op centrale plekken gratis aparte lui- ercontainers te plaatsen, haalde het niet. Het gebruik van wasbare luiers stimuleren, zoals de SGP voorstelde, gaat de gemeente ook niet doen. Wel is het college al in gesprek met een bedrijf over an- dere oplossingen voor het luier- probleem, maar daar is nog geen uitslag van bekend. 8 euro per keer legen van de grote kliko De tarieven voor de afvalinzame ling zijn nu bekend. Elk huishou den gaat een vast bedrag per jaar betalen: 237 euro voor alleenstaan den, 250 euro voor samenwonen den en gezinnen. Daar bovenop gaat iedereen extra betalen per keer dat de grijze kliko aan straat wordt gezet, of restafval in een on dergrondse container wordt ge gooid: 8 euro voor een grote kliko Het basistarief wordt 237 euro voor alleenstaanden en 250 euro voor gezinnen van 240 liter, 4,67 euro voor een kleine kliko van 140 liter en 1,33 euro per keer voor het gebruik van de ondergrondse container. Het vaste tarief moet in 2021 al worden betaald, de afrekening over het restafval komt achteraf, dus in 2022. De gemeente gaat nog brie ven en folders verspreiden met alle informatie over het afvalbe leid en de tarieven. Tl vrijdag 13 november 2020 WA Zorg in Veere blijft buiten schot Veere bezuinigt niet op de zorg, zo zei wethouder Pieter Wisse (CDA, financiën) donderdag avond tegen de raadsleden. Voor Walcheren is dat bijzonder omdat beide buren Middelburg en Vlissingen daar juist fors op gaan bezuinigen. Middelburg wil tot zes miljoen euro per jaar minder uitgeven en wethouder Albert Vader (Vlissingen) maakte deze week bekend dat hij nog verder wil gaan. ,,Dit jaar 3,3 miljoen euro, volgend jaar 5,6 miljoen en in 2022 acht mil joen bezuinigen." Emile Calon Domburg - -Marin van den Berge (VVD tegen wethouder Pieter Wisse De twijfels over het nieuwe af valbeleid zijn zeker niet hele maal weg. Maar de gemeente raad van Middelburg gaat toch door met de invoering van een nieuwe aanpak, waarbij huis houdens meer moet betalen als ze de grijze kliko vaker laten legen. Wel komt er in 2022 een terugblik op de successen en de knelpunten. Maurits Sep Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34