Ontschermen Veel meldingen over slik op de Zeeuwse wegen Verkamman, Borst en Derksen krijgen gelijk over voetbalspullen 2 OSCAR GARSCHAGEN Column Ik ga weer twee weken in nieuwsretraite. Op voetbal na want er moet iets te zeiken blij ven. Als er iets schokkends ge beurt hoor ik het wel", appt vriend P. voordat hij zichzelf op een streng nieuwsdieet zet. Bekaf van de Amerikaanse presidentsverkie zingen kondigt een andere vriend een 'social-media detox' van en kele weken aan. En zij zijn beslist niet de enigen die af willen van hun algoritmische mediaversla- ving, begrijp ik. ontzettend goed voor je zijn. Kan je eindelijk al die boeken lezen die je steeds koopt. Maar dat kan je vast niet, want je bent een nieuwsjunkie", reageert echtge note W. Het is waar, nieuws is mijn crack, kranten mijn coke en de nieuwsnotificaties op mijn te lefoon mijn dealers. Toch over weeg ook ik om een tijdje te ont- schermen. Het begint namelijk een tikkeltje maniakaal te worden, _^i dat volgen van de strijd om het Witte Huis, de corona-opmars en de zoveelste commotie over grondwetsartikelen, heilige tek sten en goddeloze beelden. Een oververhit hoofd krijg je er van, chagrijn en ergernis sluipen bin nen. de hbs, de latere Middelburgse wethouder Gerrit Schoenmakers, leerde ik dat nieuws volgen heel goed is voor je ontwikkeling en dat goed geïnformeerde, kritische burgers de democratie versterken. Politiek correct en vast waar, want je kan van al die breaking nieuw tjes en die tsunami aan meningen ook cynisch en pessimistisch wor den, waarschuwt Rutger Bregman in De meeste mensen deugen terecht. En ik wil beslist geen sombermans worden. Bovendien, die stapel on gelezen boeken en een nieuw schrijfplan dwingen tot concen tratie. ,,Oké", zeg ik tegen W., ,,ik ga ook in retraite maar ik maak wel een uitzondering voor optimis tisch nieuws, zoals de komst van Joe en Kamala en een coronavac- cin. En de tv gaat niet uit om spel letjes te doen, het idee alleen al. Bovendien begint zaterdag op Netflix The Crown." Ze lacht mee warig. Nieuws is mijn crack, kranten mijn coke DE STELLING Vandaag: Zorgpremie omhoog: Tijd om over te stappen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters SCHRAPPEN ÜIT6AVEP0STEN STEEDS DRASTISCHER Oplichter in Goes opgepakt Danny Vera vandaag live op pzc.nl MIDDELBURG Celstraf voor hennepteler Dat is volgens haar mede het ge volg van de gezamenlijke oproep van waterschap en provincie om slik op de weg telefonisch te mel den. Bij elke melding wordt beke ken of het nodig is actie te onder nemen. ,,Als het prachtig droog weer is, hoeft modder niet per de finitie voor een gevaarlijke ver keerssituatie te zorgen. Maar is het regenachtig, dan wordt de weg meteen glibberig en kan het zeker gevaarlijk worden." Voor de boeren is het vaak on doenlijk om voortdurend de weg schoon te maken. Daarom is er overleg met het waterschap en worden er bijvoorbeeld tijdelijk snelheidsborden geplaatst. Als het werk op het land klaar is, moet de modder zo snel mogelijk worden opgeruimd. ,,Maar het gebeurt weleens dat een boer niet doet wat hij zou moe ten doen", zegt Steijn. ,,Wij probe ren dan te achterhalen wie daar be zig is geweest. Dan krijgt diegene de mogelijkheid om de weg zelf op te ruimen. Doet hij dat niet, dan schakelen wij een aannemer in. De rekening leggen we neer bij de boer." Smalle polderwegen afsluiten Kees Hanse (Partij voor Zeeland), lid van het algemeen bestuur van het waterschap, pleitte er deze week voor om smalle polderwegen tijdens het oogstseizoen af te slui ten voor fietsers. Voorwaarde is wel dat er een goed fietspad in de buurt is. Verantwoordelijk bestuurder Marien Weststrate reageerde niet direct enthousiast. ,,Ons enige middel is het plaatsen van een bord. Of fietsers zich daar ook aan houden, is maar de vraag." De kantonrechter noemde het giste ren in zijn uitspraak 'handelen in strijd met de statuten'. Tv-persona lity Kees Jansma is in zijn plaats be noemd. De Stichting Voetbal Totaal beheert een groot deel van de collec tie die de afgelopen jaren in het Voetbalmuseum in Middelburg en later in Roosendaal tentoongesteld werd. Verkamman, Borst en Derk- sen, de initiatiefnemers van het mu seum, willen de memorabilia terug bezorgen bij de rechtmatige eige naars. Te koop De aanleiding daarvan was dat een halfjaar geleden spullen uit de voor malige voetbalmusea via Markt plaats te koop werden aangeboden. Verkamman en consorten waren om te spetteren. Ze wilden de spul len terug, maar Kouwer beweerde dat er geen spullen verkocht werden en dat gezocht werd naar een expo sitiemogelijkheid. Bij behandeling van de zaak in september constateerde de rechter dat 'in de statuten niet staat dat dat de taak is van de stichting'. Boven- dien had de stichting volgens de sta tuten na realisatie van het museum in Middelburg (geopend in 2009) opgeheven moeten worden. Dat is niet gebeurd. ,,Dat is aan de aandacht van iedereen ontsnapt'', verexcu seerde Kouwer zich bij de rechter. In de nieuwe situatie zien de jour nalisten ook mogelijkheden om in overleg met de eigenaars de spullen een expositieruimte te bieden in een museum. Hiertoe hebben zij al con tacten met musea in Rotterdam (Rotterdam Museum) en Utrecht (Centraal Museum). De stichting was van plan de topstukken onder te brengen bij de VVV Texel, maar daar konden de drie journalisten zich niet in vinden. Daardoor verviel de mogelijkheid van een minnelijke regeling, waar de rechter aanvanke lijk op inzette. Na de uitspraak hebben ze de Middelburgse burgemeester Berg- mann in een brief verzocht de reli kwieën over te dragen alsmede de beschikking te krijgen over de com plete administratie van de stichting 'teneinde de onderste steen boven te krijgen'. 'De rechter heeft ons nu dan in het gelijk gesteld, maar wij voelen ons verre van winnaars', schrijven ze. 'Boven alles is het een schande dat op een krankzinnige manier met enorme bedragen aan Zeeuws gemeenschapsgeld is om gesprongen. Niet in het minst om die reden willen wij dat met name door de provincie Zeeland en de ge meente Middelburg alles in het werk wordt gesteld om echt alles boven water te krijgen.' vrijdag 13 november 2020 ,,Dat moet jij óók doen, zou echt Jr Van mijn geschiedenisleraar op Reageer op pzc.nl Gisteren: Voor een bord spel zet ik de tv graag uit 479 stemmen GOES De politie heeft woens dagavond in Goes een 22-jarige Rotterdammer aangehouden die een ou dere vrouw wilde beste len. De man werd in de kraag gevat toen hij de bankpas van de vrouw wilde ophalen. De Rotter dammer had de Goese vrouw eerder gebeld en zich als bankmedewerker voorgedaan. Hij kreeg haar pincode, waarna te vergeefs werd getracht geld van haar rekening te halen. Hij zei dat woens dagavond haar pinpas zou worden opgehaald. Maar de bank had intus sen onraad geroken, waardoor agenten ston den te wachten toen de Rotterdammer opdook. MIDDELBURG Danny Vera brengt van daag zijn nieuwe album The new now uit. Exclu sief op onze website is er vanmiddag tussen 16.00 en 17.00 uur een live- stream waarin Danny Vera vragen van fans be antwoordt en akoestisch enkele nieuwe nummers speelt. Wie een vraag voor Danny Vera heeft, kan deze stellen via dan- nyvera@dpgmedia.nl. De inzenders van de drie leukste vragen krijgen een gesigneerd exem plaar van The new now. De livestream is vrijdag vanaf 16.00 uur te bekij ken via pzc.nl/dannyvera. De 67-jarige A. N. uit Poortvliet is gisteren door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand. Bij N. die een boerenbedrijf had, werd in november 2016 een hennepkwekerij ont dekt. Justitie haalde hem destijds op omdat hij nog een celstraf van 31 dagen moest uitzit ten. In de kelder van de man werden 294 hen nepplanten ontdekt. De officier van justitie becijferde dat N. daar mee 504.831 euro zou hebben verdiend. Slik op de Zeeuwse polderwe gen zorgt momenteel voor nogal wat klachten. ,,We krijgen veel meldingen binnen", zegt woord voerster Danielle Steijn-Laing van waterschap Scheldestro- men. Rolf Bosboom Middelburg De voetbaljournalisten Matty Verkamman, Hugo Borst en Johan Derksen hebben hun zin: Jos Kouwer is geen directeur meer van de Stichting Voetbal Totaal. De voetbaljournalisten verweten hem wanbeheer van de stichting. Rudy Boogert Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2