CZ krijgt tientallen boze telefoontjes om premiestijging VVD: 'Geen extra geld zonder een extraatje voor de reizigers' Daarmee legt de VVD een zware hypotheek op de onderhandelin gen die het provinciebestuur op dit moment voert met de busvervoer der. Die heeft nog maar 63 procent van de instappers van vóór de coro nacrisis. Daardoor moet vanaf 21 fe bruari waarschijnlijk worden ge schrapt in de dienstregeling. En moet er mogelijk geld bij. Om tot die tijd het huidige aantal buslijnen in stand te houden, stelt het provin ciebestuur voor alvast 325.000 euro extra uit te trekken voor Connex- xion. Heel dure keuze ,,De VVD-fractie vindt dat een heel dure keuze", stelde Bierens. ,,De laatste jaren is de bijdrage aan Con- nexxion al gegroeid van 13,1 miljoen naar 15 miljoen. Extra investeringen zouden moeten leiden tot een ver betering voor de reiziger, maar nu zijn ze bedoeld om letterlijk tijd te kopen om te bedenken hoe mede door de coronacrisis omgegaan moet worden met de dienstregeling voor 2021." Hij waarschuwde dat de busmaatschappij Zeeland niet in een wurggreep mag nemen. Jan Henk Verburg (Christen Unie) wierp tegen dat een grote groep mensen afhankelijk is van het openbaar vervoer. Hij noemde de huidige dienstregeling een mi nimumniveau. Met steun van GroenLinks en de PvdA stelde hij voor om juist de portemonnee te trekken om versobering te voorko men. Willem Willemse (50 Plus) pleitte zelfs voor gratis openbaar vervoer. ,,Dat is goed voor het mi lieu, dorpen zullen veel beter be reikbaar zijn en door oude mensen bewoond kunnen blijven." Bierens reageerde dat je in een dunbevolkt gebied als Zeeland niet een dienst verlening in stand kunt houden die hoort bij een dichtbevolkte regio. ,,Ik zie dagelijks lege bussen rijden. Ik zie dagelijks lege bussen rijden. Dat was ook voor coronatijd al zo Dat was ook voor coronatijd al zo." Verburg vindt daarom dat veel meer geïnvesteerd moet worden in slimmere vormen van mobiliteit. ,,Goede bereikbaarheid, vooral voor inwoners die geen eigen auto heb- ben, is essentieel om volwaardig mee te kunnen doen in de samen leving." Eerder betoogde Hannie Kool (CDA) dat ook. ,,Covid 19 heeft een groot effect op de mobili teit. Samen reizen kan niet meer, de auto is weer favoriet. Dat is niet waar we naartoe willen. Het CDA waardeert de wijze waarop er werk gemaakt wordt van slimme mobi liteit." Ook J oan van Burg (SGP) maakte zich zorgen over het effect van de coronacrisis. ,,Connexxion gaat af- schalen. Hoe gaat dat volgend jaar vormgegeven worden? Zonder openbaar vervoer gaat er toch ook iets mis. Niet iedereen kan zich een auto veroorloven." Het dagelijks provinciebestuur reageert vandaag. It I vrijdag 13 november 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND13 Zeelieden zitten tijdens de feestdagen vast aan boord van schepen, ver weg van hun familie. Irma Waleson uit Mid delburg wil ze een hart onder de riem steken: ze maakt kerstpakketten voor het Zeemanshuis in Vlissingen. In de kerstpakketten voor de zeelieden zitten dagelijkse benodigdheden die op zee niet altijd voorhanden zijn zoals shampoo, doucheschuim, chocola, tandpasta en sokken. En, alle zeelieden krijgen een zelfgemaakte wollen muts. Waleson zit elke avond wel een uurtje te breien. ,,Zo'n muts klinkt misschien ou bollig, maar ik weet dat Filipijnen en Chi nezen er erg blij mee zijn. Ze hebben het gewoon koud aan boord. En het geeft iets extra's aan de pakketten. Die man nen krijgen iets dat speciaal voor hen gemaakt is." Waleson hoopt dat de pakketten de zee lieden wat steun geven. ,,Het gaat niet om de financiële waarde. Het is een aar digheidje voor de zeelieden. Het gaat erom dat er iemand aan ze denkt, dat ze niet vergeten zijn." Wie mee wil helpen, kan tot 15 decem ber een muts doneren. Ze kunnen onder meer ingeleverd worden aan de Laurens Stommesweg 30 in Middelburg. FOTO BOAZ TIMMERMANS Zeeuwse politiek bezorgd om ov De Zeeuwse politiek maakt zich zorgen over de stijgende kosten voor het openbaar vervoer. ,,Het lijkt er sterk op dat er steeds meer geld bij moet, voor minder vervoer", waarschuwde Kees Bierens (VVD) gisteravond tij dens het Statendebat over de be groting. ,,Als de reiziger er niks extra's voor terugkrijgt, stemmen wij de volgende keer niet meer in met extra geld voor Connexxion." Ernst Jan Rozendaal Middelburg - Kees Bierens, VVD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29