het team Wantrouwen en scepsis bij 20 De bravoure én het plezier spatten ervan af bij Kort Voetbal Botman vervanger van Aké Bondscoach Frank de Boer heeft Sven Bot man (20, foto) opgeroepen als vervanger van de geblesseerde Nathan Aké. Voor de 20-ja- rige Botman is het zijn eerste uitnodiging voor Oranje. De verdediger werd eerder dit jaar door de Franse club OSC Lille overgeno men van Ajax. Aké viel tegen Spanje al na vijf minuten uit met een hamstringblessure. 'W Series op Formule 1-dag' De W Series, de raceklasse voor vrouwelijke coureurs, gaat volgend jaar samenwerken met Formule 1. Tijdens acht raceweekein- den zal op dezelfde locatie zowel in de For mule 1 als de W Series worden geracet. De races in de W Series werden dit jaar afgelast vanwege corona. Beitske Visser deed in 2019 mee en zou ook dit seizoen starten. De 25- jarige coureur won vorig jaar de race op het circuit van Zolder en werd tweede in het eindklassement achter Jamie Chadwick. Dubbel programma Ter Mors Jorien Ter Mors (33, foto) maakt de komende weken haar opwachting op zowel de NK all round als de NK sprint. Ze doet aan beide toernooien mee om zich voor te bereiden op het WK-kwalificatietoernooi, eind decem ber in Thialf Heerenveen. De NK allround zijn op 21 en 22 november. De NK sprint zijn een week later. 'Topcompetities hervatten' Sportkoepel NOC*NSF hoopt dat half de cember de topcompetities in diverse spor ten weer kunnen worden hervat. Daarover volgt komende week overleg met topambte naren van het ministerie van VWS. Op het profvoetbal na liggen alle competities stil vanwege de coronamaatregelen. De topcom- petities moeten gaan lopen omdat sporters die zullen deelnemen aan de Olympische Spelen wedstrijden nodig hebben. Voor de andere competities denkt NOC*NSF-direc- teur Gerard Dielessen eerder aan een her start begin volgend jaar. Quotevandedag 'Het is wel anders dan normaal. Ik vond het best speciaal om me weer te melden.' Voetbal Contract Zijn debuut was vorige maand wiebelig en onwennig, maar woensdag tegen Spanje brak Owen Wijndal (20) door als volwaardig Oranje international. De bravoure én het plezier spatten ervan af bij de linksback van AZ. ,,Ik heb laten zien dat ik het aankan.'' Als Owen Wijndal breeduit grijnst, vult die lach vaak de hele kamer, alsof iemand ergens opeens het licht aandraait. Woensdagavond laat in de Johan Cruijff Arena, iets voor middernacht, ging dat precies zo. Wijndal ging zitten achter de desk in de halflege perskamer, met de aanwezige journalisten verstopt achter hun mondkapjes. Gezellig of inspirerend kon je de setting niet echt noemen, maar de linksback van AZ brak achteloos het ijs. ,,Het ging best wel lekker ja'', zei Wijndal - en moest er zelf meteen breeduit om lachen. Toch was daar geen woord aan gelogen. De verdediger van AZ be speelde de linkervleugel voortreffe lijk tegen Spanje (1-1), zowel defen sief als in aanvallend opzicht. On vermoeibaar trok Wijndal mee naar voren, technisch uitstekend, en nauw betrokken bij de gelijkmaker van Donny van de Beek bovendien. Wijndal gaf de slimme voorzet, maar nam de bal bovenal geweldig aan: in één beweging 'dood' onder de voet. Vertrouwen Analyticus Rafael van der Vaart roemde het vertrouwen van Wijn dal om voortdurend mee te doen in het aanvalsspel van Oranje. Hij deed het fantastisch'', zei ook bondscoach Frank de Boer, die op merkte dat Wijndal bovendien niet de minste tegenstanders tegenover zich had, onder wie 'bodybuilder' Adama Traoré na rust. ,,Ik denk dat ik ook verdedigend wel mijn man netje heb gestaan'', zei Wijndal zelf. ,,Niet onbelangrijk, als verdediger." Zijn vrolijk brutale uitstraling doet - ook bij het grote publiek - de rest. Toen Wijndal zelf kort na de wedstrijd voor de camera's van de NOS stond, vroeg de verslaggever of hij nu bewezen had dat hij het niveau van Oranje aankan. ,,Ik denk het wel, toch?'', antwoordde de ver dediger ad rem, ook nu breeduit la chend. ,,Ik heb volgens mij laten zien dat ik het aankan, tegen een team met de beste spelers ter we reld. Maar om een vast plekje te krijgen, moet ik het over een lan- Om een vast plekje te krijgen, moet ik het over een langere periode bewijzen Toen de gymnastiekunie gisteroch tend een persconferentie aankon digde waarbij ook iemand van het Instituut Sportrechtspraak (ISR) aanwezig was, dachten de turnwe- reld en haar volgers dat er sancties bekend zouden worden gemaakt. Veel slachtoffers van structureel turnmisbruik hebben de afgelopen tijd hun verhaal gedaan bij het on afhankelijke tuchtorgaan. Maar het tegenovergestelde gebeurde: de ordemaatregelen tegen coach Nico Zijp en bondstrainer Vincent We vers werden versoepeld. Laatstge noemde mag weer contact hebben met (oud-) leden van de KNGU. Eerder al mocht hij zijn werkzaam heden hervatten. Opmerkelijk, di verse oud-turnsters hebben zeer belastend verklaard over de werk wijze van Wevers. Twee weken ge leden nog bleek uit onderzoek van het Noordhollands Dablad en NRC dat de KNGU bij de aanstelling van Wevers in 2014 wist dat hij eind 2013 wegens grensoverschrijdend gedrag was ontslagen bij zijn club. Voor veel oud-turnsters voelde het nieuws dan ook als een klap in het gezicht. Niet voor het eerst, want de KNGU liet andere trainers die tijdelijk aan de kant werden ge houden ook weer toe in de turnhal. ,,Ik kijk er niet meer van op", zegt voormalig topturnster Petra Wit jes. Zij vertelde begin augustus in deze krant over de praktijken van Wevers, bij wie ze tussen 2001 en 2008 trainde. Ze trok in die tijd ook al aan de bel, zonder resultaat. ,,Door mijn eigen ervaring bij het ISR was ik hier al bang voor. Ik deed een melding, had een gesprek, vinkje erachter en door. Zo voelde het. Ik kreeg een gespreksverslag vol onwaarheden." Raffaëlla Bidotti, die tussen haar tiende en twaalfde ook bij Wevers turnde, deelt dat gevoel. ,,Naar mijn idee lag hun mening al klaar. Het vrijdag 13 november 2020 GO VOETBAL AUTOSPORT SCHAATSEN OLYMPISCHE SPELEN Davy Klaassen over zijn terugkeer bij Oranje t MVV gaat met zes sponsors op de voorzijde van het shirt spelen. Tot nu toe waren drie sponsoruitin gen toege staan. ,,MVV staat in coro- natijd aan de wieg van een nieuw tijdperk van shirtspon- soring'', laat de club weten. 1 Danilo (21, foto), topsco rer van de ere divisie, is voor het eerst op geroepen voor het olympische elftal van Bra zilië. De aanval ler van FC Twente is dit seizoen ge huurd van Ajax. 1 Wielrenner Se bastian Lange- veld (35) heeft zijn contract bij het Ameri kaanse Educa tion First met een jaar ver lengd. Lange- veld komt al sinds 2014 uit voor het team Glimlach nooit ver weg bij Wijndal Sjoerd Mossou Zeist Owen Wijndal geeft een voor zet tegen Spanje. Uit één daar van scoorde Davy Klaassen na rust de gelijkmaker. foto bsr agency - Owen Wijndal (20) o a 0) De KNGU versoepelde gisteren de sancties tegen twee turntrai- ners. De slachtoffers van mis standen ervaren dat als een nieuwe klap in het gezicht. Rik Spekenbrink Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20