iabetes' Q JOL Owen Wijndal breekt door als volwaardig international Fatale mishandeling van Arnhemmer (73) blijkt uitlokking Nürburgring Stille aftocht Zwarte Piet in Zeeuwse biebs Walcheren Vuurwerkbranche ziedend De bravoure én het plezier spatten ervan af bij de linksback Verbod geen garantie voor rustige jaarwisseling De 13-jarige Mik uit Vlissingen heeft diabetes type 1. Dat beheerst zijn leven. Toch gaat hij er dapper mee om. ,,Ik laat me er niet door leiden." Morgen is het Wereld Diabetes Dag. Scherprechter voor auto's én bestuurders 'We hebben de boel licht gesaneerd' Gisteren bleek de dood van een 73- jarige Arnhemmer het gevolg van 'pedohunting'. ,,Ik ben erg ge schrokken van de ernst van de inci denten. Dit is heel pittig'', zegt Dros. Na een waarschuwing in oktober dat pedojagers zich aan de wet moeten houden, hebben politie en OM deze week besloten elke vorm van samenwerking in de ban te doen. De toedracht van de dood van de Arnhemmer, heeft hen in dit be sluit gesterkt. Dros, politiechef in Oost-Neder land: ,,Onze boodschap aan de bur ger is: Stop met pedojagen. Stop met aanhouden. Stop met uitlok ken. Laat dit aan ons over.'' Het heeft geen effect omdat het bewijs dat burgers menen te hebben vaak flinterdun is, zegt hij: ,,Ik ken in mijn politie-eenheid geen voor- Ik ben erg geschrokken van de ernst van de incidenten beeld dat tot veroordeling van een kindermisbruiker heeft geleid.'' Dros en Lucas zijn verantwoor delijk voor de portefeuille burger opsporing in Nederland. Sinds juli zijn 250 incidenten met pedohun- ters geteld. Dros: ,,Dat varieert van klemrijden tot mishandelen, be dreigen en het publiekelijk aan de schandpaal nagelen van mensen op internet. Dit zijn alleen de inciden ten waarvan wij weten. Vermoede lijk zijn het er veel meer.'' Op internet staan zeker tiental len mannen vol in beeld als kinder misbruiker, wijst onderzoek van deze krant uit. Soms met naam, woonplaats en adres. De politie heeft mannen moeten helpen met onderduiken omdat die ernstig worden bedreigd. In heel het land zijn de afgelopen tijd pedojagers aangehouden voor ernstige strafbare feiten, onder wie een aantal minderjarige verdachten in de Arnhemse zaak. Zoals het nu gaat, zeggen Lucas en Dros, helpt dit de bescherming van kinderen niet. ,,We hebben honderden ze- denrechercheurs die gepassioneerd hun werk doen. Het strafbare ge drag van pedohunters kost veel tijd, die we liever steken in het voorko men van kindermisbruik.'' Lucas zegt dat het OM optreedt tegen het herkenbaar online zetten van vermeende kindermisbruikers: ,,Na aangifte pakken we dat op en vragen we de provider deze beel den te verwijderen.'' P5 weekend Nieuwsmedia P20-21 »P4-5 ZEELAND4 »P18 ZEELAND2 OM: pedojacht moet stoppen De jacht op kindermisbruikers door burgers loopt compleet uit de hand. Dit moet nu stoppen, zeggen hoofdofficier John Lucas van het Landelijk Parket en politiechef Oscar Dros. Zij vrezen dat er meer doden vallen. Yolanda Sjoukes Breda/Rotterdam —Oscar Dros, politiechef vrijdag 13 november 2020 14°C Zachte herfstdagen met soms regen pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1