OZCAN AKYOL Verdachte vast voor verkopen van vals non-coronabewijs DE NIEUWE OPEL CORSA- 100% ELEKTRISCH 6 HEEL HOLLAND ELEKTRISCH OPEL donderdag 12 november 2020 Column ^0 @OzcanAkyol Er komt alsnog een wet om de verkoop van allerlei soor ten messen aan minderjari gen te verbieden. De adolescent die in de toekomst een geschil met een klasgenoot wil beslechten, kan dus niet meer naar een vesti ging van Blokker wandelen om een kartelmes te kopen, met het doel zijn vijand lek te prikken. Dit beleid volgt na een modern probleem; een groeiend aantal jongeren draagt een mes op zak en er waren (dodelijke) incidenten tussen agressieve tieners, die niet zelden werden geïnspireerd door zogenaamde drillrappers. Ik kom uit een andere tijd. Als iemand bij ons in de achterbuurt een grote bek had, ontaardde dat vaak ook in een vechtpartij, maar er was één gulden regel: wapens waren uit den boze en als iemand op de grond lag, liet je hem met rust. De ethiek rond vechtpartijen is veranderd. Eén ding blijft wel het zelfde: alles wat verboden wordt, is nóg interessanter om te doen, ook al moet je daar talloze omwe gen voor bewandelen. Een on schuldiger voorbeeld: jongeren mogen ook geen sigaretten, alco hol en pilletjes bezitten en gebrui ken, maar reken maar dat ze mas saal aan die troep zitten, mis schien wel juist omdat er een ta boe op deze zaken rust. Mddr, een mes is ontegenzeggelijk op korte termijn veel gevaarlijker. Daarom is het goed dat de over heid niet alleen met een verbod komt; er is een heel actieplan ont wikkeld dat deze trend een halt moet toeroepen. Iets wat volgens mij niet uit het oog mag worden verloren, is de moraliteit van jon geren en de subcultuur waartoe zij behoren. De opvoeding vindt thuis plaats. Ouders moeten begrijpen dat ze hun kroost niet ho ren klaar te stomen voor een samenleving waarin het doodnormaal is dat je met messen rondloopt. Als die ou ders daar onvoldoende in slagen, is het gerechtvaardigd hen ook te straffen voor de wandaden van hun kinderen, die uiteindelijk voor een onveilige leefomgeving voor iedereen zorgen. Het ministerie van Justitie en Veiligheid gaat al onderzoeken of er mogelijkheden bestaan. Burger meester Jan Hamming reageerde als volgt op het verbod: 'Er is meer nodig. We moeten zorgen dat we alternatieven voor verveling heb ben. Dat we kinderen ook perspec tief bieden.' Hun wangedrag heeft inderdaad ongetwijfeld een voe dingsbodem. Maar verveling rechtvaardigt het neersteken van anderen niet. Je kunt ook belletje lellen en keihard wegrennen. Geen compassie voor de daders. Deze trend moeten we nu echt de kop indrukken, voor eens en altijd. Je kuntook belletje lellen en keihard wegrennen De Fiod heeft gisteren een 23- jarige Rotterdammer aange houden die voor 10 euro ver valste non-Covid-19-verklarin- gen aanbiedt via sociale media. Daarop staat dat ie mand negatief is getest, zon der dat diegene daadwerkelijk een test heeft ondergaan. Iffet Subasi Rotterdam De man wordt verdacht van vals heid in geschrifte. Bij huiszoeking in de woning van de man is beslag gelegd op zijn computer en mo biele telefoon. Vorige week onthulde deze krant dat er oplichters actief zijn die valse non-Covid-19-verkla- ringen verkopen via sociale me dia. Kopers kunnen zo'n vervalste verklaring gebruiken om naar landen te reizen die zo'n docu ment verplicht stellen. Een offici ële test met gezondheidsverkla ring kost 150 euro. De Rotterdam mer bood de documenten aan voor een tientje. De fraudeurs misbruiken na men van artsen en laboratoria door hun handtekeningen en of ficiële stempels te gebruiken op de verklaringen. Zij reageerden geschokt op de handel en stapten naar de politie om aangifte te doen. De opsporingsdiensten en het OM zeggen prioriteit te geven aan de bestrijding van misbruik van de coronacrisis en noemen het 'maatschappelijk onacceptabel' dat sommigen kansen zien voor fraude. Zij zijn bezig met een ge richte aanpak om de fraudeprak tijken te stoppen. Niet alleen het verkopen van vervalste verklaringen is straf- i Ook het kopen van een valse verklaring is strafbaar baar, ook de koop is illegaal, zo zegt de Fiod. Daarom is het on derzoek ook gericht op de men sen die een verklaring hebben ge kocht bij de fraudeurs. ,,Zij kopen verklaringen zonder te zijn getest en lichten daarmee een vliegtuig maatschappij op, die hen ter goe der trouw vervoert. Het is moge lijk dat met corona besmette per sonen gaan reizen en het virus verspreiden." De Fiod werkt samen met de af deling specialistische opsporing van de politie-eenheid Den Haag. DIRECT UIT VOORRAAD LEVERBAAR Opel maakt elektrisch rijden bereikbaar voor iedereen met de nieuwe, 100% elektrische Corsa-O. Deze rijd je nu al vanaf 379 per maand met Opel Private Lease én standaard inclusief tal van zekerheden. Zo kun je tussentijds opzeggen als je vaste arbeidscontract onverhoopt stopt. Ook zakelijk is de Opel Corsa-G nu extra aantrekkelijk. Stap dit jaar nog in, dan profiteer je 5 jaar lang van slechts 8% bijtelling. Dat is maar 74 netto bijtelling per maand! Kijk op Opel.nl. De Opel Corsa-G, winnaar van het Gouden Stuurwiel 2020 in de categorie 'compacte auto'.* GO Messen Zoals te zien in AUTO BILD en BILD am SONNTAG, editie 45/2020. Corsa-G elektriciteitsverbruik gecombineerd (WLTP) 17,5 - 15,9 kWh/IOOkm; actieradius gecombineerd (WLTP) 312 - 348 km. Opel Private Lease actietarief op basis van 60 maanden/10.000 km per jaar. Netto bijtelling berekend op basis van 8% bijtellingscategorie en 37,35% inkomstenbelasting tarief. PR VATE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6