tf) La Loren (86) grijpt kans om nog eenmaal te schitteren 12 Nu online te zien The Trial of the Chicago 7 Rebecca On the Rocks Little Women FILMNIEUWS Hathaway en Chastain in hoofdrol Europese Oscars via livestream Oscarwinnaar Steve McQueen (regisseur van het bekroonde 12years a Slave) levert maar liefst vijf speelfilms af in het BBC-project Small Axe, een serie over de ervaringen van zwarte mensen van 1960 tot 1980 in Engeland. ,,Met dit plan liep ik al jaren rond, door de dood van George Floyd is het thema nu zeer actueel.'' oewel hij beseft dat de bioscoop wereld er we reldwijd door alle beperkingen heel beroerd voor staat, kijkt regisseur Steve McQueen (51) vol vertrouwen naar de toekomst. ,,Ik weet zeker dat als de pandemie eenmaal is bedwongen en de bioscoopzalen weer normaal opengaan, er een lawine losbarst met filmliefhebbers die allemaal hongeren naar een gezamenlijke kijkervaring." Films ondergaan in een volle zaal met gelijkgestemden zit volgens McQueen in elk mens. ,,Het geza- The Life Ahead Het gezamenlijk luisteren en kijken naar verhalen zit in ons bloed menlijk luisteren en kijken naar ver halen zit nu eenmaal in ons bloed. Het begon eigenlijk al in het stenen tijdperk toen wij rond het kampvuur luisterden naar elkaars verhalen.'' Zelf maakte de regisseur mee hoe een van zijn films uit de serie Small Axe tijdens het recente Filmfestival van New York door een zaal vol pu bliek werd bekeken. ,,De oh's en ah's van de bezoekers waren voor mij een heerlijke ervaring die ik veel te lang had gemist.'' De vijf films van Small Axe (de titel verwijst naar het gelijknamige num mer van Bob Marley met de strofe So if you are the big tree, We are the small axe, Ready to cut you downzul len helaas in de meeste landen niet de bioscoop halen. De titels zullen door de BBC en enkele onlinedien- Eigenlijk had Sophia Loren, 86 inmiddels, al afscheid genomen van het filmdoek. Maar toen haar zoon Edoardo Ponti haar bena derde voor een rol met diepgang en gewicht stond zij, na een pauze van tien jaar, toch weer voor de camera. De rol van een Holocaustover- levende, tevens een voormalig prostituee, was een uitgelezen kans om nog eenmaal te schitte ren. Haar vertolking van Madame Rosa is een mooie zwanenzang. Verdriet, woede en barmhartig heid kenmerken deze vrouw die zich ontfermt over een soort Pietje Bell uit Senegal die dreigt op te groeien voor galg en rad. Loren is helemaal in haar ele ment om een door het leven gete kende vrouw te vertolken. Ken ners voorspellen dat ze volgend jaar een serieuze kandidate is voor een Oscar. Het zou meer dan terecht zijn. - A.Z. donderdag 12 november 2020 DRAMA, NETFLIX Regisseur Aaron Sorkin reconstrueert het geruchtmakende proces uit 1969 tegen de leiders van een demonstra tie die tijdens een conventie van de Democraten in Chicago volledig uit de hand liep. De film laat vooral de soms hilarische procesgang zien en is een favoriet voor de Oscars van 2021. THRILLER, NETFLIX Nieuwe verfilming van de roman van Daphne du Maurier. Lily James en Arnie Hammer spelen de bezitters van een landhuis waar de geest van de weduwe De Winter, Rebecca, rondwaart. De film kan niet in de schaduw staan van de versie uit 1940, geregisseerd door Alfred Hitchcock. DRAMA, APPLE TV Sofia Coppola schetst een huwelijks drama over een jonge schrijfster die vermoedt dat haar echtgenoot vreemdgaat. Haar vader, gespeeld door Bill Murray, gaat zich ermee be moeien. Zijn goede bedoelingen lijken volkomen verkeerd uit te pakken. DRAMA NETFLIX De meest recente verfilming van het klassieke boek uit 1868 staat bol van de uitstekende vertolkingen. Gevolgd worden in deze film van Greta Gerwig vier zussen uit Massachusetts die proberen hun dromen op het artis tieke vlak waar te maken. REMAKE Actrices Anne Hathaway en Jessica Chas- tain delen de hoofdrol in de psychologische thriller Mother's Instinct. De film is een remake van de Belgi sche film Duel- les. De regis seur van de Belgische film, Olivier Masset- Depasse, heeft toegezegd om de remake van zijn eigen film eveneens te regisseren. FILMAWARDS Als gevolg van de coronamaat regelen zullen de 33ste Euro pean Film Awards dit jaar als een reeks virtuele evene menten zonder publiek gepre senteerd wor den vanuit Ber lijn. De grote finale is op za terdag 12 de cember om 20.00 uur te zien op www.european- filmawards.eu. E GO 'De films die ik nu maak had ik graag in mijn Jeugd gezien' Ab Zagt DRAMA - NETFLIX Regie: Edoardo Ponti. Hoofdrol len: Sophia Loren en Ibrahima Guedes. Ibrahima Guedes en Sophia Loren. FOTO NETFLIX

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40