Waterschap wil geen mooi weer spelen Snelteststraat in Wemeldinge m m 10 ZEELAND TOPPER FORTNITE Eén van 's werelds beste Fortnite-spelers is een achttienjarige Zeeuw. Tien a twaalf uur per dag zit Dmitri van de Vrie op zijn kamer in 's-Heer Hendrikskinderen te gamen en hij verdient er tónnen mee per jaar. Waterschap Scheldestromen ver hoogt de belastingen volgend jaar met gemiddeld 3,5 procent. Er zijn wel verschillen per categorie. Voor huiseigenaren gaat het om bijna 5 procent, wat - afhankelijk van de waarde van de woning - een kleine 20 euro extra per jaar bete kent. Voor huurders is de verho ging iets minder stevig. Waterman zei dat de lasten nu al jaren achtereen stijgen. ,,Wat blijft er over van de belofte dat de inwoners van Zeeland zoveel mo gelijk ontzien worden, dat de stij ging van de lastendruk beperkt blijft?" Hij stelde voor niet verder te gaan dan de inflatie (1,5 pro cent). „Belastingverhoging met meer dan de inflatie is alleen te verdedigen als aangetoond is dat het echt niet anders kan." Zijn zorgen werden breed ge deeld. Toch steunden alleen PvdA, Waterschapspartij Zeeuws- Vlaanderen en 50Plus Watermans voorstel. De andere partijen we zen erop dat de verhoging onver mijdelijk is om ervoor te zorgen dat het waterschap zijn taken goed kan blijven uitvoeren. ,,Het is geen mooi weer. Dan gaan we ook geen mooi weer spelen", zei Jaap van Ginkel (Christenunie). Waterschap Scheldestromen verhoogtde belastingen volgend jaar met gemiddeld 3,5 procent Meerdere partijen herinnerden er ook aan dat over een jaar de ka belbelasting wordt afgeschaft. Dat scheelt het waterschap 2 miljoen euro per jaar aan inkomsten. Dat maakt een extra belastingverho ging noodzakelijk. Als de stijging nu zou worden beperkt, wordt het probleem volgend jaar des te gro ter. Willem Adriaansens Wemeldinge ,,Er is steeds meer behoefte aan snelle coronatests", leggen horeca ondernemers Erwin en Stephan van de Linde hun initiatief uit. ,,Wij hebben hier voor ons hotel een grote tent staan waar we nu door de coronamaatregelen niks mee kunnen. Die zouden we prima kunnen gebruiken voor een teststraat, dachten wij." En dus zochten de broers contact met de gemeente Kapelle. ,,We zijn dins dag bij de burgemeester geweest en die was super-enthousiast", al dus Stephan. ,,Alleen de locatie bij hotel Smits vond hij niet geschikt. Maar het mooie is dat hij direct aan De Baar en Leendertse dacht." De Wemeldingse autobuson dernemer heeft net als de broers flink te lijden onder de corona maatregelen en ontving hen met open armen. Stephan: ,,Zij hebben een groot terrein dat prima ge- schikt is voor een drive-thru. We waren binnen een uur akkoord. En voor de verdere uitrol zorgt Donny Wu van CSD Technology Service uit Uden." ,,Onze mensen worden opgeleid in Utrecht", aldus Wu. ,,Met het certificaat mogen ze een swap (neustest) afnemen. We gebruiken door het RIVM goedgekeurde tes ten die ook door de GGD worden gebruikt." ,,En wij kunnen ons personeel zo aan het werk houden", vult Ste- phan aan. Want vier hotelmede werkers gaan de testen uitvoeren. ,,Maar ook voor bedrijven is het be langrijk. Die hoeven hun personeel geen dagen te missen." Abonnementstarief Wat betreft de prijs willen de broers Van de Linde concurrerend zijn met de al bestaande teststraten in Zeeland. ,,Voor particulieren zal het 89,95 euro zijn, inclusief btw. Voor bedrijven denken we aan een soort abonnementstarief van 50 euro. Dat is dan exclusief btw." Aanmelden voor een test kan straks op eigenteststraat.nl, zegt Wu. ,,We hopen maandag open te gaan, maar dat kan ook dinsdag of woensdag worden." ,,Misschien weten we dan ook meer over Goes", aldus Erwin. ,,Want we be kijken ofwe daar ook een teststraat kunnen beginnen." mitri (18) zit da gelijks tien a I twaalf uur te gamen. Hij be gint rond een uurtje of twee in de middag en gaat door tot diep in de nacht. ,,Aan het begin heb ik nog wel eens meningsverschillen gehad met hem. Net als alle ouders pro beerde ik die 'schermtijd' een beetje te beperken", zegt zijn moeder. ,,Maar op een gegeven moment zag ik wel tijdens toer nooien dat hij écht goed was en liet ik het gaan. En nu is zijn hobby zijn werk." Zes jaar geleden dook Dmitri voor het eerst op in de PZC. In de bijlage 'Afscheid van groep 8' stonden ook de schoolverlaters van De Poeljeugd, de basisschool in 's-Heer Hendrikskinderen. Aan alle kinderen werd toen gevraagd wat ze later wilden worden. Waar sommige klasgenoten slechts aan gaven dat ze 'iets met sport' hoop ten te gaan doen, wist dat ene Be- velandse jonkie, toen net twaalf, al heel concreet: 'Professioneel ga mer'. Amper vier jaar later was het al zover. In 2014 bestond Fortnite, het vermaarde schiet- en bouwspel, overigens nog niet eens. Pas in 2017 werd het gelanceerd door Epic Games en daarna groeide het uit tot één van de Bij de eerste Fortnite- toernooien ging het goed en daardoor maakte ik snel naam meest gewaardeerde games ter wereld. Dmitri, die al bedreven was in tal van andere spellen is toen ook Fortnite gaan spelen. Bij de eerste Fortnite-toernooien ging het meteen erg goed en daardoor werd ik wat bekender." Prijzengeld Fortnite is een spel dat gratis te downloaden is. Daardoor is het voor veel jongeren aantrekkelijk. De makers ervan verdienen er pas aan zodra de gamers extraatjes willen kopen, zoals 'Skins', 'V- bucks', 'Battle Passes' en de im mens populaire dansjes. Alleen al in 2019 haalde Epic Games hier door 1,8 miljard dollar binnen. Met dat geld worden onder meer uit breidingen van de game bekostigd én prijzengeld betaald bij de toer nooien. Wie goed is, kan er zeer riant van leven. Dmitri loopt er niet mee te koop, maar hij heeft in de afgelopen jaren al tonnen ver diend. Op het Europees kampi- donderdag 12 november 2020 GO De stijging van de water schapsbelastingen wordt vol gend jaar niet beperkt. De po ging van Lou Waterman (Alge mene Waterschapspartij) om de tarieven minder fors te laten stijgen, kreeg gister avond te weinig steun. Rolf Bosboom Middelburg Particulieren en bedrijven kun nen vanaf volgende week in We- meldinge terecht voor een coro- nasneltest. Op het terrein van autobusonderneming De Baar en Leendertse laten de eigena ren van Hotel Smits een com merciële teststraat inrichten. En binnenkort volgt er waarschijn lijk nog eentje in Goes. Als gamer MitrO Roeland van Vliet 's-Heer Hendrikskinderen - Dmitri van de Vrie, topgamer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38