Schoenen Na Concert at Sea aangereden fietser was zelf 'roekeloos' Zeeland telt minder besmettingen corona Bulgaar opgepakt voor seksuele uitbuiting 2 WILLEM VAN DAM Column Kijk", riep mevrouw Van Dam enthousiast, ,,dat is wat voor ons." Ze plantte haar wijsvinger op een advertentie in het ochtendblad waarin een verzendhuis tegen een prettig prijsje schoenenrekken te koop aanbood. ,,Hm, hm", humde ik in stemmend. over de enorme schoenencollectie die mevrouw Van Dam in de loop der jaren heeft verzameld. Sinds dien is de omvang van haar collec tie alleen nog maar toegenomen; ze bezit nu een schoenenvoorraad die de magazijnmeester van Omoda met jaloezie zal vervullen. inloopkast, de gang, de woonka mer - overal struikel je over schoeisel. Waar je ook kijkt: schoe nen met hoge hakken, schoenen zonder hoge hakken, kekke laars- jes (met en zonder tijgerprint), stoere laarzen, sportschoenen, wandelschoenen, sneakers, in stappers, espadrilles, sandalen, slippers, flatjes. De hoogste tijd dus om enige orde in de chaos te scheppen. Een paar dagen geleden werd het verlangde artikel afgeleverd: een grote doos, inhoudende een stuk stof, een paar plastic steuntjes en héél veel ijzeren staafjes. 'Zorg ervoor dat u de instructies voor montage van de installatiereeks volgt', adviseerde de schoenenrek- jesfabrikant ons in de bijgesloten handleiding. Er had beter kunnen staan: wij wensen u veel puzzel plezier toe. mee in de weer geweest. 'Plaats 2 van component als in de sleuf op component B (i), dan hechten B (ii) aan de andere kant van de sta ven', lazen we. En: 'STAP NIET TWEE KEER: Voeg 2 van compo nent in Als in de sleuven op com ponent C, de bevestig een andere component Cs aan de andere kant van de staven'. Enzovoorts. Tegen het invallen van de duis ternis hadden we het rekje einde lijk in elkaar geknutseld. Veel te klein natuurlijk om de hele schoe- nenberg te herbergen. En het staat nog scheef ook. Wij wensen u veel puzzelplezier toe DE STELLING Vandaag: Voor een bordspel zet ik de tv graag uit Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters AL <«0.000 VRIJWILLIGERS NAMEN HET NIEUWE VACCIN Doorrijder na ongeluk meldt zich Marc van Opstal (D66) op 40e plek kandidatenlijst Het ongeval gebeurde 's nachts na afloop van het festival op de Brou- wersdam. Het toen 30-jarige slacht offer uit Den Bosch reed met zijn racefiets op de N57, waar fietsers niet zijn toegestaan. Volgens een getuige stuurde hij ineens naar de rijbaan voor het tegemoetkomende verkeer. Daar werd hij geschept door een auto, bestuurd door ie mand die op Concert at Sea had ge werkt. De fietser raakte ernstig ge wond. Net weer opengesteld Het slachtoffer vindt dat de auto mobilist alle schade zou moeten vergoeden. Hij heeft erop gewezen dat de N57 tijdens het festival is af gesloten voor doorgaand verkeer en dat niet duidelijk was dat de weg net weer was opengesteld. De auto mobilist had er in elk geval meer re kening mee moeten houden dat er ongebruikelijk verkeer op de auto weg was. Door beter te anticiperen had hij het ongeval mogelijk kun nen voorkomen. Automobilist niet aansprakelijk De rechtbank stelt hem in het onge lijk. Normaal geldt dat een automo bilist in dit soort situaties voor 50 procent aansprakelijk is. Dat gaat in dit geval niet op. De rechtbank is het er weliswaar mee eens dat de auto mobilist beter had kunnen antici peren, maar dat weegt niet op tegen de 'aan opzet grenzende roekeloos heid' van de fietser. Die stuurde naar de andere rijbaan, terwijl de auto al dichtbij was. Dat zijn 'ern stige en verwijtbare fouten die in overwegende mate hebben geleid tot het ontstaan van het ongeval'. In Zeeland neemt het aantal men sen dat positief getest is op corona af. Volgens de GGD Zeeland kregen vorige week 710 mensen de mel ding corona onder de leden te heb ben, dat zijn er 174 minder dan de week daarvoor. Bijna de helft van de besmettin gen was in Zeeuws-Vlaanderen. In negen van de dertien Zeeuwse ge meenten nam het aantal positieve tests af. Alleen in Sluis, Terneuzen, Borsele en Veere was sprake van een toename. In de gemeente Sluis nam het aantal vastgestelde besmettingen tussen 2 en 8 november sterk toe, van 40 naar 104. In de gemeente Tholen, Goes en Schouwen-Duive- land was juist sprake van een flinke daling. De meeste besmettingen waren in de gemeente Terneuzen, name lijk 131 (de voorgaande week 120). Daarna volgen Sluis 104 (40), Hulst 91 (123), Middelburg 77 (96), Tholen 65 (114), Goes 55 (101), Vlissingen 48 (73), Reimerswaal 36 (46), Borsele 34 (26), Schouwen-Duiveland 33 (93), Veere 16 (13), Kapelle 12 (19) en Noord-Beveland 8 (20). De voorlopige cijfers van het RIVM van de laatste paar dagen wijzen er op dat het aantal besmet tingen verder terugloopt, ook in Zeeuws-Vlaanderen. Een 30-jarige Bulgaar is dinsdag in Vlissingen opgepakt voor mensen handel en seksuele uitbuiting. Hij zou jonge vrouwen onder valse voorwendselen naar Nederland hebben gehaald, waarna ze in de prostitutie werden gedwongen. Agenten vielen dinsdagmiddag een woning aan de Scheldestraat binnen. De verdachte, zonder vaste woon- of verblijfplaats, werd daar opgepakt. Bij het doorzoeken van het huis vonden agenten een vuur wapen. De arrestatie vloeit voort uit een langlopend onderzoek naar mensenhandel in Zeeland. Eind juni werd in de gemeente Veere ook al een 21-jarige Bulgaar opgepakt. Ook in die woning lag een vuurwapen en ook hij had geen vaste woon- ofver blijfplaats. De man zit nog vast. In die woning werd toen ook een jonge vrouw aangetroffen, die ge dwongen werd zich te prostitueren. Volgens de politie worden in zulke gevallen vrouwen met list en bedrog naar Nederland gelokt. Bijvoorbeeld door ze te vertellen dat ze aardbeien gaan plukken voor een goed salaris. Eenmaal hier wordt hun paspoort afgenomen. De politie sluit meer aanhoudin gen niet uit. donderdag 12 november 2020 Eerder beklaagde ik me hier De slaapkamer, de badkamer, de Bijna een hele middag zijn we er Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik boek mijn volgende vakantie via het reisbureau 840 stemmen WE WILLEN PLOTSELING OP HUSO C>E JONGE GAAN STEMMEN IN MAART VOOR T5E REST merken WE GEEN BIJWERKINGEN VLISSINGEN De automobilist die zon dag een voetganger aan reed in Vlissingen heeft zich dinsdag gemeld bij de politie. De 25-jarige man uit Spijkenisse zit sindsdien vast. De aanrij ding gebeurde rond 7.30 uur in de Van Dishoeck- straat. Het slachtoffer, een 37-jarige Vlissinger, werd geraakt door een witte Fiat Punto en bleef op de grond liggen. Een voorbijganger merkte hem op en waarschuwde de hulpdiensten. De be stuurder reed na het on geluk door. Zijn auto werd twee straten ver derop teruggevonden. Dinsdagmiddag meldde hij zich op het politiebu reau in Vlissingen. WEMELDINGE De kans is klein dat D66 na de verkiezingen op nieuw een Tweede Ka merlid uit Zeeland krijgt. Op de kandidatenlijst, die gisteren is gepresenteerd, staat alleen Marc van Op stal (52) uit Wemeldinge, op de 40e plaats. Hij is raadslid in Kapelle. D66 heeft nu 19 zetels in de Tweede Kamer en is in de huidige peilingen goed voor tussen de 11 en 15 zetels. De fractie telt sinds oktober 2018 één Zeeuws Kamerlid: Rutger Schonis uit Middelburg. Hij besloot zich niet kan didaat te stellen voor nog een periode. KRUININGEN Motorrijder bij botsing gewond Een motorrijder is gis termiddag bij Kruinin- gen gewond geraakt na een aanrijding met een bestelbusje. Het slacht offer is naar het zieken huis gebracht. De botsing gebeurde rond 14.00 uur op de Oude Rijksweg ter hoogte van de Kel- hoekseweg. Een toege snelde ambulance heeft de gewonde motorrijder ter plaatse behandeld en naar het ziekenhuis gebracht. Een bergings bedrijf heeft de motor weggesleept. De auto mobilist kon zijn weg zelfstandig vervolgen. Een fietser die vorig jaar na af loop van Concert at Sea op de N57 werd aangereden, kan niet rekenen op een schadevergoe ding. De rechtbank in Middel burg heeft onlangs bepaald dat de verzekeraar van de automo bilist niet aansprakelijk is. Rolf Bosboom Scharendijke Theo Giele Goes ZEELAND4 Bas Bareman Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2