©NDERNEMER Enterprise Europe Network stond aan de wieg van Stage Gate 11 EEN voor mkb met internationale ambities enterprise europe network „Het is van groot maatschappelijk belang om dat isolement te doorbreken - zeker in deze donkere dagen" deondernemer.nl Internationaal groeien met hulp van investeerders Je schoenen uittrekken en op sokken door de veiligheidscontrole, is waarschijnlijk het minst favoriete vliegveldmoment van veel reizigers. Stage Gate 11 vond een oplossing in lichttechnologie, die schoenen scant terwijl je ze draagt Om te groeien benutten ze de kennis en financiële support van het Enterprise Europe Network. Het succesverhaal van de startup. Michiel Poppink van Stage Gate 11 was zelf onder nemer en werkte voor het Ministerie van Economische Zaken, waar hij andere ondernemers tot innovatie aanzette. Zijn passie voor innovatie deelt hij met Gunther van Adrichem, die tien jaar in Research Development werkte bij Schiphol Airport. Met een derde compagnon, Wil Ruijsbroek, begonnen ze in 2015 een nieuwe onder neming: Stage Gate 11. "Rond die tijd stonden Europese luchthavens voor grote uitdagingen: er waren meer passagiers, meer wetgeving, meer dreigingen. Ook was het niet een voudig om genoeg personeel te vinden, terwijl de veiligheidscontroles een stuk klantvriendelijker zouden moeten zijn," vertelt Michiel Poppink. Voor corona, en als de vliegtuigbranche weer op volle capaciteit draait ook na corona is de techniek een hulpmiddel tegen drukte,, reken maar uit hoe veel schoenen er uit en aangetrokken moeten worden! Voor oudere of mindervalide mensen kan bukken een probleem zijn." Juist in de coronatijden helpt het vliegvelden en passagiers met andere uitdagingen, hygiëne en crowd control. „Het is ook on hygiënisch, wantje loopt op sokken en je schoenen worden in bakken gezet waar anderen later hun jassen in leggen. Deze ene handeling automatiseren, betekent een enorme verbetering. Ook voor het securitypersoneel op het vliegveld want ze kunnen zich meer concentreren op het begeleiden van de passagiers." matchmaker Enterprise Europe Network Het is daarom niet verwonderlijk dat ze in 2010, toen een grote Europese luchthaven op zoek was naar innovatieve bedrijven die oplossingen konden bedenken om de efficiëntie en veiligheid van beveiligings controles te verbeteren, in contact kwamen met het Enterprise Europe Network, 's werelds grootste ondersteuningsnetwerk voor het midden- en kleinbedrijf (mkb). Het netwerk brengt 600 aangesloten organisaties samen in de EU-lidstaten en daarbuiten. "We schakelden ons netwerk in en kwamen via de Amerikaanse ambassade in contact met Delta R Detection, een spin-off van een Amerikaanse Universiteit," zegt Herman Hartgers, adviseur voor inter nationale bedrijven van de Nederlandse Kamer van Koophandel en van het Enter prise Europe Network. "Delta R Detection had spectroscopietechnologie ontwikkeld, die op afstand items op de aanwezigheid van explosieven en narcotica kan scannen." Tijdens de Security Innovation Days van 2011 werd Delta R Detection aan de direc tie van de luchthaven voorgesteld en de techniek bleek erg interessant, maar nog niet direct toepasbaar. De Nederlandse Kamer van Koophandel, partner van Enter prise Europe Network in Nederland, ging in haar netwerk op zoek naar een partner om de technologie van Delta R Detection verder te ontwikkelen en op de markt te brengen. Enterprise Europe Network kwam bij Stage Gate 11 uit. "Wij zijn met Delta R Detection in zee gegaan en onze airport security experts, onder wie Mariska Huis, zochten uit hoe we deze techniek goed kunnen laten aansluiten bij de noden van de luchtvaartsector," zegt Michiel Poppink. Groei Stage Gate 11 Dankzij het partnerschap dat Enterprise Europe Network faciliteerde tussen Delta R Detection en Stage Gate 11, kon Stage Gate 11 uitgroeien tot een bedrijf met tien werk nemers, dat op het punt staat de eerste schoenenscanner te lanceren voor het screenen van passagiers op luchthavens. Enterprise Europe Network blijft onder tussen bijdragen aan de ontwikkeling van Stage Gate 11 door nieuwe mogelijkheden en partners aan te dragen, zegt Poppink. "Niet alleen bracht het netwerk ons samen met Delta R Detection, via de Security In novation Days kwamen we ook in contact met de Saxion Hogeschool. Dat leidde tot een project om op afstand de aanwezigheid van sporen van vuurwerk op tassen en rug zakken te detecteren. In de toekomst kan dit helpen voorkomen dat er tijdens wed strijden in voetbalstadions met vuurwerk gegooid wordt." Deuren open naar nieuwe markten Stage Gate 11 blijft nieuwe samenwerkin gen aangaan, onlangs nog met de Neder landse overheid en de douane, om op afstand postpakketten te scannen op spo ren van narcotica en explosieven. "Dankzij Enterprise Europe Network hebben we een hele lijst van afzetmarkten die onze tech nologie kunnen gebruiken, in Europa en daarbuiten, waar wij uit blijven putten. Op dit moment zijn we bezig profielen van nieuwe toepassingsgebieden op te stellen en in de database van Enterprise Europe Network te zetten," zegt Poppink. "Mijn ervaring is dat daar telkens interessante mogelijkheden uitkomen. Het is een ontzettend mooi wereldwijd netwerk, waar markten tussen zitten waarvan je niet eens wist dat ze bestonden." O Enterprise Europe Network is het grootste ondersteunende netwerk voor het mkb met internationale ambities. Enterprise Europe Network (EEN) brengt meer dan 600 partnerorganisaties in ruim zestig landen samen om mkb-ondernemers te ondersteunen en te adviseren bij hun internationale groei. Die ondersteuning richt zich in hoofdzaak op: - vinden van financiering, - begrijpen van de EU-wetgeving en - partners vinden binnen en buiten Europa. Sinds de uitbraak van het coronavirus werken de Europese Unie en de lidstaten nauw samen aan ondersteuningsmaatregelen en herstelplannen om de economie te onder steunen en bedrijven te beschermen. Lees meer over de EU-respons op het coro navirus en het Herstelplan voor Europa: - enterpriseeuropenetwork.nl - euopen4business.eu Advies voer uw onderneming binnen handbereik Enterprise Europe Network is een initiatief van de Europese Commissie sinds 2008 en wordt mede-gefinancierd door het Compe titiveness of Enterprises and Small and Medium-sized Enterprises (COSME) programma van de Europese Unie. volg ons op ntBQOiD Dit artikel kwam tot stand i.s.m. Enterprise Europe Network. Meer informatie: enterprise- europenetwork.nl Dit is een wekelijkse uitgave van De Ondernemer De artikelen worden geschreven door de redactie van De Ondernemer, deels in samenwerking met betalende partners. Meer praktische tips en inspirerende verhalen? Ga naar deondernemer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 14