Sorry dat ze hiervoor de cijfers misbruiken Sorry dat ze dit doen om politieke redenen Sorry dat de politie geen moge lijkheid krijgt dit te handhaven Sorry voor de toename van illegaal vuurwerk Sorry dat de druk op de zorg niet zal verminderen Sorry dat we geen lichtpuntje(s) bieden om middernacht Beste Nederlanders, Wij weten dat onze zorg onder druk staat en jaar lijks meer dan 2 miljoen mensen zich melden op de Spoed Eisende Hulp (SEH). We weten ook dat slechts 385 daarvan vuurwerk gerelateerd zijn. En wij weten ook dat als je daar het letsel door illegaal en het onlangs verboden vuurwerk af haalt, er niet veel letsel meer overblijft. Wij begrij pen ook dat een vuurwerkverbod de problemen in de maatschappij niet oplost en dat het zeker geen structurele oplossing is voor de druk op de zorg. Bovendien snappen we dat de mentale ge zondheid van mensen net zo belangrijk is als de fysieke en dat een feestelijke afsluiting van een slecht jaar mensen kan opbeuren. Maar heel eerlijk... dat boeit de politiek niet. Daar gaat het hen helemaal niet om. Dit algehele vuur werkverbod willen sommige partijen namelijk al jaren. Uitsluitend een verbod op knalvuurwerk, vuurpijlen en single shots gaat ze gewoon niet ver genoeg. En nukunnen ze het coronavirus hiervoor misbruiken! Daarom accepteren ze dat door een verbod op legaal vuurwerk de drukte in de zorg niet zal af nemen. Ook accepteren ze dat er juist meer en ernstig letsel zal ontstaan doordat er meer illegaal en gevaarlijker vuurwerk zal worden afgestoken. Dat de onrust in de maatschappij niet afneemt en jullie tijdens oud en nieuw niet traditioneel de jaarwisseling kunnen vieren nemen ze op de koop toe. Want ze zijn ervoor om een vuurwerkverbod in te stellen, dus: En beste politici, we horen jullie roepen: "Hoe minder we doen, hoe veiliger het is". Met een totaalverbod op alles wat we doen verlichten we de druk op de zorg pas echt. Dus moeten we dan stoppen met fietsen? (63.000 ongevallen per jaar), stoppen met klussen? (11.100 gewonden per jaar). En laten we hopen dat we niet kunnen schaatsen! (13.000 gewonde schaatsers tijdens de laatste vorst). Maar voor de rest, blijf positief! Ook jullie, Jesse en Esther. Samen krijgen we corona onder controle! Namens de BPN en VuurwerkCheck Deze brief wordt u aangeboden door Branche Pyrotechniek Nederland bpnÉ Advertentie Wij zeggen alvast sorry!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 12