Nee, wij missen de meiden niet JOL De nieuwe First Lady Judith beleeft eenzame dagen op het reisbureau Reisadvies moet angst voor volle coupés wegnemen Walcheren Jill Biden is energiek en houdt van vreemde grappen ph Geen klanten en nauwelijks telefoontjes Groep 7 en 8 van basisschool De Lichtboei in Westkapelle bestaat uit louter jongens. Dat is toeval, maar Troy, Luuk, Lau, Nick, Storm, Stef, Jari, Lieven, Beau en Sem (vlnr) zouden niet anders willen. „Meiden zijn irritant. En ze maken vaker ruzie dan jongens." zeeland 4-5 5000 reizigers. „Hoewel treinen le ger zijn dan ooit, zien we dat een deel van de reizigers uit angst voor corona de trein mijdt", vertelt Tjal- ling Smit, directielid van de NS. Door reizigers te verzoeken hun ritten te melden, hoopt de NS de zorgen van treinreizigers weg te nemen. „Vroeger waren mensen op zoek naar een lege stoel, nu naar een lege coupé." Het aanmelden vindt plaats in de NS-app, die mil joenen Nederlanders op hun smartphone hebben staan, of in de reisplanner op de website van de spoorwegen. De NS verwacht dat de meeste mumpercentage aan deelnemers vereist om reizigers een goede drukte-prognose te geven. Smit: ,,We kunnen op basis van histori sche data al een goede schatting maken, maar die worden een stuk duidelijker met actuele data." De vervoerder beklemtoont dat het aanmelden op vrijwillige basis geschiedt en alleen gedurende de coronapandemie zal gelden. Het doel is verder niet om zo veel mo gelijk mensen de trein in te lokken, claimt NS-directielid Smit. ,,We houden ons aan het advies van de overheid. Het aanmelden is be doeld om mensen die per spoor moeten reizen, zoals mantelzor- gers, dat zo gerust mogelijk te laten doen." De NS is afgelopen jaar keihard geraakt door de coronacrisis. Tij dens de eerste lockdown dit voor jaar kelderde het aantal reizigers met 90 procent. In de zomermaan den ging het weer beter en zaten de treinen weer voor de helft vol. Door de nieuwe maatregelen zijn de spoorwegen terug bij af en zijn de treinen slechts voor een derde ge vuld. Afgelopen weken maakte de NS bekend het rooster terug te brengen tot 90 procent van de nor male dienstregeling. P4 Nieuwsmedia ZEELAND2 NS: treinrit vooraf aanmelden De Nederlandse Spoorwegen vragen alle treinreizigers om hun reizen voortaan vooraf aan te melden. Op basis daarvan krijgen zij een corona-advies over de te verwachten drukte in de coupé. Nu mijden veel Neder landers de trein vanwege thuis werk en uit angst voor corona. David Bremmer Utrecht De nieuwe Treinwijzer, zoals de re gistratieservice wordt genoemd, gaat vandaag in en volgt na een suc cesvolle proef dit voorjaar onder van de huidige 400.000 dagelijkse treinreizigers aan het verzoek zul len voldoen. Uit onderzoek onder 46.000 mensen, samen met de TU Delft, bleek dit voorjaar dat twee derde van de Nederlanders open staat voor aanmelden. De pilot toonde daarna dat 60 procent van de deelnemers het registreren ge bruiksvriendelijk vindt. Volgens de vervoerder is er geen hard mini Vroeger waren mensen op zoek naar een lege stoel, nu naar een lege coupé woensdag 11 november 2020 Licht wisselvallig 14°C weer pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1