l: t Honderdjarige Metta heeft 'n leven lang gezorgd 5 VERBOUWING HOTEL WEMELDINGE Hotel Wemeldinge ondergaat een grootscheepse verbouwing. Over twee maanden moet de klus zijn geklaard. maandag 9 november 2020 Timo van de Kasteele Wemeldinge Uit de plafonds steken draden. In nagenoeg alle 36 kamers is wel een bouwvakker be zig. Nog twee maan den en dan moet Hotel Wemel- dinge van relatief oubollig naar hip en trendy zijn getransfor meerd. En hoewel het dan nog maar de vraag is of ze direct gas ten kunnen ontvangen, heeft mede-eigenaar Yeti Lei (45) het volste vertrouwen in de toe komst. Terwijl Lei door het hotel loopt, laat hij vanaf zijn tablet zien hoe het ongeveer moet wor den. Hier een loungebar, daar een zitgedeelte. ,,We gaan wer ken met veel kleur", zegt hij. Lei wil dat het hotel annex restau rant straks, na de grootscheepse verbouwing, een jonger publiek aanspreekt. Daarom keert de naam Hotel Wemeldinge niet te rug op de gevel. Hij doopt het tot Hotel Opium. „Lekker kort en krachtig, makkelijk te onthou den." Overname Begin dit jaar, net voor de co rona-uitbraak in ons land, hakte Lei de knoop door. En nam het hotel aan de Noordelijke Achter weg in Wemeldinge over van Es ther Bloemenkamp en Marc van Opstal. Het echtpaar, destijds af komstig uit Amsterdam, heeft het hotel ruim tien jaar gerund maar was toe aan een nieuwe uitdaging, laat Van Opstal weten. Jorgen laat wat van de nieuwe inrichting en plannen zien. M Hotel Wemeldinge ver voor de verbouwing. archieffoto willem mieras ,,Die uitdaging hebben we nog niet gevonden." Ondertussen gaat Lei verder met de rondleiding door het ho tel. Alle 36 kamers krijgen straks airconditioning, een modern sa nitair en interieur. Zodat ze weer helemaal van deze tijd zijn. ,,Het is hard nodig", zegt hij. ,,We strippen het hotel van onder tot boven. Afgelopen dertig jaar is hier weinig gebeurd." Lei gaat het hotel niet zelf runnen. Dat laat hij over aan Dominique Dooge. ,,Ik blijf op de achter grond, ben meer van het concept neerzetten." We strippen het hotel van onder tot boven. Afgelopen dertig jaar is hier weinig gebeurd - Yeti Lei, mede-eigenaar En daarin is hij inmiddels aar dig bedreven. Meerdere restau rants heeft hij opgezet of omge toverd. Van zijn hand komen on der andere Tafelen in Middel burg, broodjeszaak Toff en Wok van Zeeland, beiden in Ooster- land. Maar ook een restaurant als Toetje in Utrecht. Dat is waar Lei zijn voldoening uithaalt, iets op bouwen en vervolgens weer aan een nieuw project beginnen. ,,Maar geen restaurant of hotel is hetzelfde", benadrukt hij. In januari moet de groot scheepse verbouwing van het hotel aan de Noordelijke Achter weg in Wemeldinge klaar zijn. Of het dan meteen volle bak kan draaien, is met corona nog maar de vraag. Momenteel is hij zelf druk doende met het samenstel len van de menukaart. Dat wordt een mix van Europese en Aziati sche gerechten. Hij heeft ver trouwen in de toekomst. ,,Ieder moment is een goed moment om een zaak te beginnen." Timo van de Kasteele Goes Het zal naar alle waarschijn lijkheid de rustigste verjaardag in honderd jaar zijn voor Metta Mol-Vos. Door de aange scherpte coronaregels mocht ze zaterdag hooguit twee men sen ontvangen op haar verjaar dag. Mevrouw Mol-Vos mag nu dan wel in verzorgingshuis Rehoboth in Goes wonen, ze groeide op in Lisse. Haar ou ders trokken daar vanuit het Brabantse Veen heen, van wege de werkgelegenheid in de bollenstreek. Ze was de jongste van vijf kinderen. Na de mulo werkte zij bij een boekdrukker. Later, in de oorlog, ging ze aan de slag op het gemeentehuis in Lisse. Vanaf het moment dat haar zus Marie trouwde, nam Metta de zorg voor moeder op zich, omdat de familie verwachtte dat zij niet lang meer te leven had. Dat duurde echter 25 jaar. Na het overlijden van moe der trok mevrouw Mol-Vos in bij 'opoe de Koeyer' in Yerseke, en zorgde twaalf jaar voor haar. Niet lang daarna trad ze, op 62- jarige leeftijd in het huwelijk met overbuurman Ko Mol. Een kwart eeuw waren ze samen. Zeven jaar geleden is Metta vanuit Yerseke naar ver zorgingshuis in Goes ver huisd. Daar kreeg ze zaterdag bezoek van burgemeester Margo Mulder. Vierdaagse zoekt vrijwilligers HEINKENSZAND Met een aan tal aanpassingen kan de jaar lijkse avondvierdaagse in Hein- kenszand volgend jaar toch doorgaan, denkt de organisatie. Maar dan heeft het bestuur nog wel wat extra handjes nodig om het wandelevenement voor te bereiden. ,,Het gaat maar om twee uurtjes per maand", zegt voorzitter Theo Smit. De voorbereidingen voor de avondvierdaagse, volgend jaar april, zijn in volle gang. Het wan delevenement in Heinkenszand is volledig afhankelijk van de in zet van vrijwilligers. ,,We kun nen echt alle hulp gebruiken, in het bestuur maar ook daarbui ten", zegt Theo Smit, voorzitter van de organiserende stichting. Burgemeester Margo Mulder feliciteert Metta Mol-Vos met haar honderd ste verjaardag. foto marijn riemens/gemeente goes BE Van 'n beetje oubollig naar hip FOTO CYNTHIA CATS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 48