'Bochtcorrecties' kosten Van Dijke kracht II O O) CD 11 Veldrijdster uit Kapelle baalt dat snelle start gesmoord wordt achterstand op en moest ik gaatjes proberen dicht te rij den. Dat kostte zoveel kracht, dat ik juist foutjes ging maken en nog iets meer achter kwam te liggen. Uiteindelijk kon ik niet meer aan het elastiek blij ven hangen.'' Toen hij eenmaal zesde lag, reed hij in 'niemandsland' rond. De renner van het Jumbo-Visma Development Team kon de voorsten niet meer bijhalen en werd niet be dreigd door achtervolgers. Op ruim anderhalve minuut van zijn winnende landgenoot Ryan Kamp kwam hij over de finish. ,,Dit was eindelijk weer eens een wedstrijd tegen mijn leef- Van Anrooij, één van de zeven Neder landse vrouwen die gisteren aan de start kwamen in Rosmalen, had een bliksemstart. Bij de eerste bocht - altijd een punt waar het dringen is - lag de jonge Bevelandse op kop. Daarna trok ze hard door. Na anderhalve ronde had ze zelfs een marge van zo'n tien secon den. ,,Het was niet meteen mijn bedoeling om zo hard te vertrekken'', bekende Van Anrooij. ,,Maar nadat ik op de eer ste zandstrook wat langer door kon rij den dan de rest, had ik opeens een mooi gaatje. Ik voelde me ook goed en dacht dat het dan maar het verstandigste was om flink door te trekken.'' Zo'n ioo meter achter de Zeeuwse reed een groepje met onder anderen Aniek van Alphen, Manon Bakker en Puck Pietserse. Zij hadden de Italiaanse Sara Casasola en de Hongaarse Kata Blanka Vas kunnen en misschien wel moeten afstoppen. Van Anrooij: ,,Ze hadden het gaatje misschien wel wat groter kunnen laten worden. Er is toch een ongeschreven wet dat je buiten landse meiden niet gaat terugbrengen naar de kop van wedstrijd... Jammer dat Aniek toch vol ging jagen en iedereen terugbracht.'' Net voor het einde van de tweede ronde, na zo'n 15 minuten, werd Van Anrooij bijgehaald. En terwijl de eve neens 18-jarige Puck Pietserse de kop overnam, zakte de pupil van oud-we reldkampioen Sven Nys terug naar plek tijdsgenoten", gaf Van Dijke aan. Hij reed in de afgelopen periode maar twee andere vel- dritten, beide tussen de elite mannen. ,,Vanwege corona zijn er dit seizoen geen reguliere wedstrijden voor beloften. En als nummer 96 van de wereld word ik helaas niet vaak toege laten tot de profkoersen in Bel gië. Ik had dus een heel andere voorbereiding dan Ryan Kamp, die wel overal kan starten. Ik heb op dit moment zelfs geen idee wat precies mijn volgende wedstrijd wordt.'' Van Dijke ging aan het begin gelijk goed mee in de kopgroep van zes, waarin meer Neder landers zaten. ,,Ik werd wel vol onder druk gezet", vertelde hij. ,,Ik kwam, omdat ik iets min der technisch ben, in elke bocht een fractie tekort. Daar door liep ik steeds een beetje vijf. ,,Ik had natuurlijk al best veel krachten verspild. Ik kon er niet echt meer bij blijven. Misschien had ik een andere tactiek moeten kiezenAlhoe wel, dat snelle wegrijden had ik vorig seizoen op het WK voor juniores ook gedaan en toen leverde me dat wel de winst op.'' Het was niet meteen mijn bedoeling om zo hard te vertrekken Op dat WK in Zwitserland kon Van Anrooij de drie maanden jongere Piet- serse nog achter zich houden. Nu won de Amersfoortse, voor Vas en Bakker. ,,Voor Puck was dit de ideale race. In de achtervolging op mij heeft ze geen trap extra hoeven doen. Daarna maakte ze het heel goed af. Haar plan was vandaag dus duidelijk beter dan dat van mij.'' Ondanks het mislopen van eremetaal was Van Anrooij toch enigszins tevre den over haar race. Van haar rug, die ze had laten intapen, had ze weinig last meer. ,,Je ziet nu dat het niet altijd een voordeel is om voor zo'n sterk land te rijden'', zei ze. ,,Maar ik reed lekker, dit was één van mijn betere wedstrijden dit seizoen.'' En het beste moet nog komen, denkt de Kapelse. ,,Ik rijd vanaf nu bijna elke koers die er is. Ik zal waarschijnlijk in december een korte rustperiode inbou wen. Tot nu toe ben ik nog elk jaar na die onderbreking beter gaan rijden.'' Ze kijkt daarom uit naar onder meer het WK, dat op de laatste dag van ja nuari in Oostende is. Daar zal ze met min of meer dezelfde landgenotes heen gaan. ,,Ik vond dit rondje in Rosmalen lekker snel en technisch, maar Oos tende zal me nog beter liggen. Lekker veel zand Misschien dat Van Anrooij zich daar revancheert voor gisteren. Zaalvoetbal maandag 9 november 2020 Van Anrooij snapt niet dat landgenotes op haar jagen Veldrijdster Shirin van Anrooij had eigenlijk na het EK voor beloftes met haar vuist op tafel willen slaan en enkele landgenotes een veeg uit de pan willen geven. ,,Maar dat heeft weinig zin'', gaf de achttienja rige Kapelse aan nadat ze vijfde was geworden. ,,Ze weten heus zelf ook wel dat ze tijdens de wedstrijd iets deden wat eigenlijk niet hoort.'' Roeland van Vliet Rosmalen Tim van Dijke (19) volgt in het spoor van de latere win naar (tevens wereldkampi oen) Ryan Kamp. foto cor vos Shirin van Anrooij strijdt voor de Europese titel in het Brabantse zand. foto orange pictures/jos kafoe Tim van Dijke kon leven met de zesde plaats die hij zater dag bezette bij het EK voor belofte-mannen. ,,Dit was op dit rondje het maximaal haalbare voor mij", zei de twintigjarige coureur uit Co- lijnsplaat. Roeland van Vliet Rosmalen -Shirin van Anrooij Voetballer Brad ley de Nooijer uit Oost-Sou burg heeft zich met Viitorul Constanta ge meld in de sub top van de Roe meense compe titie. De 2-1-zege gisteren tegen Dinamo Boek arest bracht de ploeg naar een gedeelde vierde plaats. De Nooi- jer speelde 90 minuten en pakte geel. Het jaarlijkse kerstzaalvoet- baltoernooi voor de jeugd in Goes gaat dit jaar niet door. De laatste week van het kalen derjaar staat al bijna 50 jaar in het teken van dit toernooi. Het bestuur van de kerstzaal- voetbalcommis sie heeft nu 'na uitvoerig over leg' besloten het toernooi te schrappen van wege de maat regelen rond de bestrijding van het coronavirus. O a V)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43