Joan Mir heeft eerste zege in MotoGP te pakken en neemt voorschot op titel 10 Bendsneyder moet voor komend seizoen op zoek naar nieuw team Rast pakt DTM-titel, Frijns is derde Joan Mir was al de leider in de tussenstand om de wereldtitel, maar won nog geen enkele race in de MotoGP. Tot gistermiddag. Twaalf races achter de rug in de Mo toGP, negen verschillende win naars: het zegt alles over hoe on voorspelbaar en tegelijkertijd spec taculair de koningsklasse dit sei zoen is. Gisteren kon Joan Mir ein delijk juichen. De overwinning in Valencia bij de GP van Europa was op alle vlakken een enorme boost voor de 23-jarige Spanjaard, die pas bezig is aan zijn tweede seizoen in de MotoGP. Mir stond al bovenaan in de WK- tussenstand, maar de onderlinge verschillen waren klein. Gisteren breidde hij zijn voorsprong uit van 14 naar 37 punten. Met nog twee races te gaan (een overwinning le vert 25 punten op), is de hoofdprijs in zicht. Maar er was nog een belangrijke reden waarom Mir zo blij was gis teren. Hij had al wel de beste papie ren in de strijd om de wereldtitel, 7'A.v V"; •iM'isPV-'5'- Cöfr. maar zelf had hij nog geen enkele race in deze klasse gewonnen en dat knaagde. In Valencia volgde de be vrijding. ,,Een zege miste ik nog'', zei de Spanjaard. ,,Ik ben ongeloof lijk blij. Alles klopte in deze race.'' Opgeklommen Je zou het bijna vergeten, maar Mir begon het seizoen in de anonimi teit. Hij viel uit in de eerste en derde race en werd vijfde in de tweede GP. Een paar maanden later is alles anders. Tweede, vierde, derde, tweede, tweede, elfde, derde, derde, eerste: in negen races klom hij naar de bovenste plek in de WK-stand. Prachtig voor de coureur, prachtig ook voor Suzuki. Team- en landge noot Alex Rins eindigde gisteren als tweede. Het was voor Suzuki de eerste dubbelslag in de konings klasse sinds 1982 En het seizoen kan nog veel mooier worden, want Rins rukte op naar de derde plek in de tussen stand. Hij heeft nu net zoveel pun ten als Yamaha-coureur Fabio MOTOGP^ Quartararo. De Fransman, die zo overtuigend was begonnen met twee overwinningen, ging gisteren al in de eerste ronde onderuit. Hij werd uiteindelijk veertiende. Het was een teleurstellend einde van een toch al onrustige week voor Yamaha. Het team werd op de vin gers getikt door de motorsportfede ratie voor het knoeien met de mo toren in de eerste races van het sei zoen. Gevolg: vijftig punten aftrek in het constructeursklassement. De coureurs werden individueel niet Uitslag gestraft, maar speelden gisteren in de GP van Europa geen enkele rol van betekenis. Met komend weekeinde op nieuw een race in Valencia en de week daarop de afsluitende GP van Portugal in Portimao is er voor het eerst dit seizoen nog maar één grote favoriet voor de wereldtitel: Joan Mir. MOTORSPORT Motorcoureur Bo Bendsneyder rijdt volgend seizoen niet meer voor NTS RW Racing GP. Het raceteam van de Drent Roelof Waninge heeft gekozen voor de Maleisiër Hafizh Syahrin in de Moto2 voor volgend jaar. Al eer der legde het team de 16-jarige Belg Barry Baltus voor de ko mende twee seizoenen vast. Bendsneyder, gisteren veer tiende, is aan zijn tweede sei zoen bezig bij RW Racing, maar erg succesvol is de 21-jarige Rot- terdammer niet geweest. In 2019 eindigde hij als 26ste in het WK met 7 punten, dit jaar staat hij op de 25ste plaats met 7 punten. Er zijn dit siezoen nog drie grands prix te gaan.Waar de toe komst van Bendsneyder ligt, is nog niet bekend. Hij maakte in 2016 een verdienstelijk debuut in het WK wegrace bij Red Bull KTM Ajo in de Moto3. De Ne derlander eindigde twee keer op het podium. In 2018 maakte hij de overstap naar de Moto2. Je staat in je eentje op het veld. Je moet dingen zelf uitzoeken. Daar had ik moeite mee De Duitse autocoureur René Rast heeft voor de derde keer de titel veroverd in de DTM, het Duitse toerwagenkampioen- schap. De Audi-rijder won de slotrace op Hockenheim en ver zekerde zich daarmee van de ti tel. Nederlander Robin Frijns (Audi) kwam als vijfde over de finish en eindigde in het kampi oenschap als derde. De Limbur ger stond met het ingaan van het laatste raceweekeinde al te ver achter om nog de titel te kunnen bemachtigen. Frijns reed zater- dag in de voorlaatste race naar de zevende plaats en toen was al duidelijk dat hij zich moest rich ten op het podium in de eind stand. Frijns won dit seizoen drie races in het prestigieuze kampioenschap. Alleen de Zwit ser Nico Müller (Audi) was op papier nog een concurrent voor Rast. Müller pakte zaterdag de winst en voorkwam daarmee een voortijdige beslissing. Rast was gisteren echter heer en meester op Hockenheim en hij won met ruime voorsprong. Weinig publiek bij GP Bahrein Eerland snel klaar in China WK in Japan na Zomerspelen MOTORCROSS maandag 9 november 2020 PM Bevrijding voor WK-leider Robin Campmans Rotterdam/Valencia Dubbelslag voor Suzuki: Joan Mir (nummer 36) blijft Alex Rins voor in de GP van Europa. FOTO REUTERS GRAND PRIX VAN EUROPA 1. Mir (Spa/Suz) 41 37,297 Q. LO CM 2. Rins (Spa/Suz) +0,651 Q. O CM 3. Espargaró (Spa/KTM) +1,203 16 pt 4. Nakagami (Jap/Hon) +2,194 13 pt 5. Oliveira (Por/KTM) +8,046 11 pt 6. Miller (Aus/Duc) +8,755 10 pt Uitgevallen: o.a. Rossi (Ita/Yam). WK-stand 1. Mir (Spa/Suz) 162 pnt 2. Quartararo (Fra/Yam) 125 3. Rins (Spa/Suz) 125 4. Vinales (Spa/Yam) 121 5. Morbidelli (Ita/Yam) 117 Tennisser Nick Kyrgios, hij voelde zich de afgelopen jaren soms depressief AUTOSPORT FORMULE 1 De twee grands prix in de Formule 1 in Bahrein worden ver reden met niet meer dan een handjevol toeschouwers. Dat maakte de organisa tie van de GP van Bahrein zaterdag be kend. De wedstrijden vinden plaats op 29 november en 6 de cember op het Inter national Circuit in Sakhir. De GP Bah rein werd vroeg in dit jaar uitgesteld naar november vanwege de coronapandemie. TAFELTENNIS Tafeltennisster Britt Eerland (26, foto) had weinig in te brengen tijdens de wereldbekerwed strijd in het Chinese Weihai. De Neder landse verloor twee pouleduels en was daardoor snel uitge schakeld. TURNEN De Japanse stad Ki- takyushu is in 2021 gastheer van de vijf tigste editie van de WK turnen. Het toer nooi is gepland van 17 tot en met 24 ok tober, dat is twee maanden na de Spe len in Tokio. Direct na de WK turnen be ginnen in de Ja panse stad de WK ritmische gymnas tiek. Het is voor het eerst dat beide toer nooien in hetzelfde jaar in dezelfde stad worden. Tim Gajser (foto) won giste ren de tweede manche van de GP Garda Tren- tino in de MXGP. In de eerste man che moest de 24-jarige Slo veense wereld kampioen Romain Febvre uit Frank rijk nog laten voorgaan. Neder lander Brian Bo- gers werd met zijn KTM 22ste in de eerste manche en vijfde in de tweede. 'V-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42