8 Spanning tot werkelijk de laatste dag in de drie grote ronden: wie Wiebes derde in klassement Schumacher jr. aast op stoeltje Exit Nederland in kwartfinale WIELRENNEN VUELTA Met de winst van Primoz Roglic in de Vuelta zit het wielerseizoen erop. Wat vooral opviel: de drie grote ronden waren razend spannend tot het laatste weekeinde. Toeval of niet? „Wielrennen is een sport voor autisten. Corona heeft het bioritme van de ervaren renners in de war gebracht.'' spk We zetten eerst de opmerkelijke cijfers maar even op een rijtje. De Tour, de Giro en nu ook de Vuelta werden beslist met minder dan een minuut verschil tussen de nummers 1 en 2. Na een spannen de strijd zaterdag tussen Primoz Roglic en Richard Carapaz in de laatste kilometers van de Alto de la Covatilla hield de Sloveen precies 24 seconden over om de Vuelta te winnen. In de Tour verlóór Roglic juist met minder dan een minuut ver schil van zijn landgenoot Tadej Pogacar: 59 seconden om precies te zijn. De Giro? Daar begonnen Tao Geoghegan Hart en Jai Hindley in exact dezelfde tijd aan de afslui tende en beslissende tijdrit. Hart was na bijna 86 uur fietsen uitein delijk 39 seconden sneller. Is dat simpelweg toeval of schuilt er meer achter? Karsten Kroon (44), de oud-renner die voor Eurosport commentaar gaf bij PODIUM RONDEVANSPANJE Eindklassement 1. Roglic (Slv/Jum) 72.46.12 2. Carapaz (Ecu/Ins) +0.24 3.Carthy (GB/Sun) +1.15 178 km in 4.54.32 140 km in 3.28.13 de Giro én de Vuelta, zegt: ,,Draai het om. Waarom is het jarenlang zo saai geweest? Sky, nu Ineos, was de rijkste en dus de sterkste ploeg van de wereld. Met Chris Froome, die de beste tijdrijder én de beste klimmer was. Het peloton zat in een wurggreep. Nóg meer renners dan voorheen zijn extreem professio neel bezig. En 2020 was natuurlijk ook het jaar van de opkomst van de jonge renners ,,Al heeft Jumbo-Visma het na tuurlijk ook zo gedaan en gepro beerd in de Tour. Als Tadej Pogacar die wondertijdrit niet uit zijn be nen had getoverd, was die Tour ook tamelijk saai geweest en had den we nu een andere discussie.'' Toch ziet Kroon ook dat het ni veau in de breedte nivelleert. ,,Er is een generatie toprenners die aan elkaar gewaagd is. De top is heel breed geworden, omdat nóg meer renners dan voorheen extreem professioneel met het vak bezig zijn. En 2020 was natuurlijk ook het jaar van de opkomst van de jonge renners. ,,Wielrennen is een sport voor autisten. Corona heeft een men taal bioritme in de war gebracht van de meer ervaren renners. De jonge generatie is beter omgegaan met alle veranderingen en onze kerheden.'' Tweede in 1988 Oud-prof Erik Breukink, die in 1988 tweede werd in de Giro op bijna twee minuten van winnaar Andrew Hampsten, kan Kroon volgen: ,,De échte dominante ren ner ontbreekt dit jaar. Roglic heeft het geweldig gedaan, maar is niet het type renner dat heel veel tijds verschil maakt. In de jaren negen tig haalde Miguel Indurain uit in de tijdritten. Lance Armstrong won soms met minüten voor sprong. Nu is het allemaal minder voorspelbaar. Zeker de Giro was een geweldig mooie open koers. Echt reclame voor de sport'', aldus Breukink. De naam Armstrong is gevallen. Ufti: r RONDE VAN FRANKRIJK 1 RONDE VAN ITALIË 1. Tadej Pogacar 87.20.05 1. Geoghehan Hart 85.40.21 (Slv/UAE) (GB/Ins) 2. Primoz Roglic +0.59 2. Jai Hindley +0.39 (Slv/Jum) (Aus/Sun) 3. Richie Porte (Aus/Trk) +3.30 3. Wilco Kelderman +1.29 (Ned/Sun) Hij moest al zijn zeven Tourover winningen inleveren na een onge kend en grootschalig doping- schandaal. Is de op het oog meer gelijke competitie ook een teken dat het peloton schoner is? Breu- kink: ,,De gemiddelde snelheden liggen nog even hoog. Maar de nivellering in het peloton kan daar wel op duiden. Daar lijkt het op en dat is alleen maar goed.'' Kroon daarover: ,,Ik weet zeker dat de wielersport nu schoner is. Als ik zo'n jong ventje als Ide Schelling uit Den Haag zaterdag op kop van een col zie sleuren maandag 9 november 2020 WIELRENNEN Lisa Bren- nauer heeft de Challenge by La Vuelta gewonnen. De Duitse behield na de derde etappe in Madrid de lei ding. De ritzege in Madrid ging naar de Italiaanse Elisa Balsamo voor Lorena Wiebes, maar Brennauer had voldoende bonificatie seconden gepakt om zeker te zijn van de eindzege. Brennauer had de leiding na de tweede dag overge nomen van Wiebes. Bren- nauer had 12 seconden voorsprong op Longo Borghini, 13 op Wiebes. Ellen van Dijk werd vierde en Annemiek van Vleuten zesde. FORMULE 1 Mick Schuma cher (21, foto) heeft zijn doel voor komend jaar uit gesproken. ,,Ik ben klaar voor de Formule 1'', zei de zoon van autosportlegende Michael Schumacher op het Duitse nieuwsplatform t-online. De coureur lijkt de belangrijkste gegadigde bij het team van Haas voor een stoeltje in 2021. ,,Ik heb de laatste jaren altijd nagestreefd mezelf als coureur te ontwikkelen. De wens is Formule 1-coureur te worden. Alles is onder geschikt aan dat doel'', aldus Schumacher, die dit seizoen aan de leiding gaat in de Formule 2. DARTS Michael van Ger- wen en Danny Noppert zijn in Salzburg bij de World Cup of Darts, het officieuze WK voor landenteams, in de kwartfinales gestrand. Het Nederlandse duo ver loor van Duitsland: 1-2. Noppert begon met een nederlaag tegen Gabriel Clemens (3-4) waarna Van Gerwen de stand gelijk trok tegen Max Hopp (4-1). Het beslissende duel ging daarna verloren (3-4). In die laatste partij miste Van Gerwen een pijl voor de eindzege. Het was gisteren lang onzeker of Van Ger- wen door een rugblessure wel in actie kon komen. GO 'Dominante renner Daniël Dwarswaard Rotterdam 4. D. Martin (Ier/ISN) +2.43, 5. Mas (Spa/Mov) +3.36, 6. Poels +7.16; 35. Gesink (Jum) +1.30.31, 41. Arensman (Sun) +1.49.10. Etappe 17: Sequeros - Alto de la Covatilla 1. Gaudu (Fra/GFC) 2. Mader (Zwi/NTT) +0.28 3. I. Izagirra (Spa/Ast) Etappe 18: Madrid - Madrid 1. Ackermann (Dui/Bor) +1.05 2. Bennett (Ier/Dec) z.t. 3. Kanter (Dui/Sun) z.t. - Karsten Kroon (44)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40