Djokovic in voetsporen Sampras Luiten mist laatste dag Alexander Zverev door ex beschuldigd van mishandeling 7 Alexander Zverev staat op de drempel van zijn échte door braak. In een onstuimige periode, waarin zijn ex hem beschuldigt van ernstige mishan delingen. Busta niet naar de ATP-finals Tennistalent Even leek Alexander Zverev giste ren in zijn dankwoord voorbij te gaan aan de turbulente week die hij in Parijs had beleefd. Maar de 23-ja- rige Duitser had de boodschap voor zijn 'vijanden' voor het laatst be waard. ,,Ik weet dat er veel mensen zijn die de glimlach van mijn ge zicht willen vegen. Maar ze kunnen stoppen met hun pogingen, want het gaat geweldig met me. Ik word binnenkort vader en heb geweldige mensen om me heen. Ik blijf la chen, ook al kun je dat niet zien'', zei hij vanachter zijn mondkapje. Hij verloor gistermiddag de finale van het grote Masterstoernooi in Parijs-Bercy van de indrukwek kend spelende Daniil Medvedev (met 7-5 4-6 1-6). Maar dat Zverev zo ver was gekomen was opmerke lijk, gezien de storm die er de afge lopen anderhalve week op hem af was gekomen. Alsof ze het hadden afgesproken deden twee ex-vriendinnen van Zverev op dezelfde dag hun verhaal. De één, Brenda Patea, vertelde in Bild in verwachting te zijn van Zve rev. Het Duitse model gaf aan de voogdij niet met haar ex-vriend te willen delen. De boulevardbladen doken er vol op; de verliezend fina list van de US Open van september wordt op 23-jarige leeftijd vader, maar of hij die rol mag invullen is onduidelijk. Maar de verklaring van Olga Sja- Ik weet dat er veel mensen zijn die de glimlach van mijn gezicht willen vegen. Maar ze kunnen stoppen met hun pogingen ripova, een andere ex van Zverev, nam die aandacht snel weg. De Russin vertelde in haar een jaar du rende relatie (2018-2019) met de tennisser meerdere keren ernstig te zijn mishandeld, fysiek en emotio neel. In Racquet Magazine deed ze afgelopen donderdag nog veel uit gebreider haar verhaal. Zverev zou haar bij verschillende ruzies met haar hoofd tegen de muur hebben geramd, met een kussen op haar hoofd zijn gaan zitten en in het ge zicht hebben geslagen. ,,Maar het emotionele geweld was net zo erg'', aldus Sharipova, die haar relaas met oude appjes en foto's probeerde te staven. Door zichzelf een insuline-injectie te geven zou ze tegen het eind van hun relatie zelfs een zelfmoordpo ging hebben gedaan. Sharipova wil evenwel geen aangifte doen en zegt niets van Zverev te willen. Ze geeft aan alleen de waarheid te willen vertellen en hoopt daarmee andere mensen in eenzelfde situatie te hel pen. Zverev reageerde aanvankelijk al leen op Instagram op de onthullin gen. Hij meldde blij te zijn vader te worden en zijn verantwoordelijk heden te zullen nemen. ,,Ik weet zeker dat Brenda en ik dit kunnen managen zonder de media.'' De 'ongefundeerde aantijgingen' van Sharipova sprak hij tegen. ,,Het maakt me verdrietig. Ik hoop dat Olga en ik een manier vinden om op een normale en respectvolle ma nier met elkaar om te gaan.'' Ondertussen bleef Zverev maar winnen in Parijs. Zaterdag versloeg hij in de halve finale Rafael Nadal. Na afloop ging het kort over hoe hij met deze situatie omgaat. ,,Er zul len altijd mensen zijn die je niet het beste gunnen en naar beneden wil len brengen'', zei de Duitse num mer 7 van de wereld. ,,Het is aan mij om dat niet te laten gebeuren. Dat lukt me goed.'' Zverev heeft sinds enkele maan den een nieuwe coach, de Spaanse oud-prof David Ferrer. Tot op he den vormen ze een succesvolle combinatie. Op de US Open haalde Zverev voor het eerst in zijn car rière de finale van een grandslam- toernooi. Dominic Thiem was daarin net te sterk. De afgelopen weken won de Duitser twee opeen volgende hardcourtevenementen in Keulen. Gisteren eindigde een reeks van twaalf overwinningen. ,,Iedereen kan zien hoe ik me ver beterd heb'', zei Zverev. Hij lijkt klaar om zijn belofte als toptalent definitief in te lossen. De vraag lijkt vooral hoe groot de im pact van zijn privéleven gaat wor den. TENNIS Pablo Carreno Busta is er niet in geslaagd zich te plaat sen voor de ATP Finals. De Spanjaard moest daarvoor het masterstoernooi van Parijs win nen. Hij verloor echter in de kwartfinales van Rafael Nadal in drie sets: 4-6 7-5 6-i.Diego Schwartzman is door de neder laag van Carreno Busta wel ver zekerd van deelname. Het is de zesde keer dat de Ser viër de beste tennisser is aan het einde van het seizoen. Alleen Ra fael Nadal had Djokovic nog van de troon kunnen stoten als hij met een wildcard had meege daan aan het toernooi van Sofia. Dat gaat de Spanjaard niet doen, waarop de tennisbond ATP meldde dat de Serviër de num mer 1 blijft. Doordat Djokovic het jaar voor de zesde keer als de lijstaanvoerder afsluit, komt hij op gelijke hoogte met de Ameri kaanse recordhouder Pete Sam pras. De Amerikaan was van 1993 tot 1998 zes jaar op rij 's werelds beste tennisser. Djokovic sloot ook de seizoenen 2011, 2012, 2014, 2015 en 2018 als nummer 1 af. Na- dal en Roger Federer beëindig den vijf seizoenen op de eerste plaats van de ATP-ranking. ,,Sampras was mijn jeugdidool en het zou geweldig zijn om op gelijke hoogte te komen met zijn record'', zei Djokovic daar al eer der over. maandag 9 november 2020 Onder vuur: Alexander Zverev blokt met zijn backhand een bal, geslagen door Daniil Medvedev, de Rus die hem uiteindelijk zou verslaan in de finale van het Masters Serie-toernooi in Parijs. foto bsr Rik Spekenbrink Rotterdam/Parijs -Alexander Zverev (23) De voormalige vriendin nen van Alexander Zverev: de zwangere Brenda Patea (boven) en Olga Sjaripova. FOTO'S INSTAGRAM, BSR GOLF Joost Luiten is er niet in geslaagd de slotdag te bereiken op de Cyprus Showdown, het tweede toernooi van de Europese Tour op het mediterrane eiland. Op de derde dag ging Luiten rond in zeventig slagen, één onder het baan- gemiddelde. Daarmee werd hij gedeeld 24ste, waar al leen de beste zestien door gingen naar de laatste dag. De andere Nederlanders Daan Huizing en Lars van Meijel waren na de tweede dag al afgevallen op het toernooi van Cyprus. De zege ging uiteindelijk naar de Schot Robert MacIntyre, die aan een slotronde van - 7 genoeg had om de con currentie voor te blijven. De Japanner Masahiro Kawa- mura werd tweede. Tennisser Novak Djokovic sluit het jaar definitief af als de nummer 1 van de wereld. ANP Rotterdam Turbulente tijden voor toptennisser

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39