Feyenoord moet alles op karakter O 2-0 Dumfries eist gelijk weer hoofdrol op 3 maandag 9 november 2020 H Malen zag zijn collega enkele keren over het hoofd. Dat hij voor eigen succes durft te gaan, hoort in de kern bij spit- sengedrag. Het duo moet elkaar nog sterker zien te maken, zoals bij wijze van spreken Ruud van Nistelrooij en Luc Nilis dat konden. Na rust ging het al beter en schonk Zahavi een kans aan Malen, maar had hij het vizier niet op scherp. Dat ge beurde wel toen Dumfries hem be diende en Malen de 3-0 kon aanteke nen. Willem II was daarvoor eventjes gevaarlijk, maar net op het moment dat de equipe van Adrie Koster brutaler werd, pakte Derrick Köhn totaal onno dig rood. Hij ging op het been van Dumfries staan en arbiter Lindhout zond hem terecht weg. Mario Götze is nog niet op 100 procent niveau, maar maakt op 90 procent een prima indruk in de eredivisie. TWEE ASSISTS Voor PSV breekt na de zege een peri ode van relatieve rust aan, na de corona turbulentie van de afgelopen weken. Schmidt ziet meer dan de helft van zijn ploeg uitvliegen en zal hopen dat zijn team in het wedstrijdblok tot de kerst ongeveer bij elkaar kan blijven. Het PSV van gisteravond is ongeveer het PSV dat dit seizoen een gooi moet doen naar de nationale prijzen. Daarbij is de rol van Mohamed Ihattaren, die gisteren we gens ziekte ontbrak, nog wel een dinge tje. In de vorm waarin hij de afgelopen weken verkeerde, was er steeds minder op hem aan te merken. Hij en Mauro Jü- nior kunnen op ieder gewenst moment inschuiven. Na enkele wedstrijden niet te hebben gespeeld vanwege een coronabesmetting, keerde Denzel Dumfries tegen Willem II (3-0 overwin ning) terug in het elftal van PSV. Hij eiste direct een hoofdrol op met twee assists. Door rood voor een overtre ding van Derrick Köhn op Dumfries kwam PSV ook nog met een man meer te staan. Dumfries, die de aanvoerders band weer droeg, speelde di rect de volle negentig minuten tegen Willem II. ,,De trainer zei: 'kijk maar hoelang je het volhoudt'. Persoonlijk voel ik me heel goed. In het begin toen ik corona had, heb ik me wel even slecht gevoeld." In de eerste helft zette links back Philipp Max PSV op voorsprong, daarna was het de beurt aan Dumfries. Hij ging het duel aan met Köhn, leek tot twee keer toe te val len en de bal te verspelen, maar zette door. ,,Het zag er denk ik niet heel gepolijst uit. Ik bleef doorgaan en kwam eruit." Dumfries gaf de bal aan Götze, die hard binnenschoot. Denzel Dumfries liet zich gelden. foto bsr agency Ibrahim Sangaré (links) jaagt verbe ten op de bal. foto ik daar vooraf had getekend? Ik denk niet dat deze ploeg veel meer punten had kunnen hebben", zegt trainer Dick Advocaat. Dat is bijna letterlijk zo, want er werden zes punten gemorst. Vier in de Kuip tegen FC Twente en Sparta en twee in Waalwijk tegen RKC. Is dat nou acceptabel of niet. Advocaat wijst steevast op de moeizame voorbereiding, het voortdurende blessureleed en het ontbreken van een echte spits. ,,Maar we staan er straks eind no vember nog altijd goed bij. En we willen zo lang mogelijk mee doen", zegt Advocaat. En in dat opzicht voldoet Feyen- oord nog aan de eigen doelstellin gen. De ploeg zit niet ver achter Ajax, houdt ongeveer gelijke tred met PSV en heeft AZ al op een be hoorlijke achterstand gezet. Dat Vitesse het nog beter doet, is na tuurlijk wel opvallend. En de zes punten die zijn ver speeld in de competitie? Daar zijn volgens Advocaat wel degelijk oor zaken voor. ,,We hebben nooit in een vaste formatie kunnen spelen. Het was steeds weer puzzelen." We hebben nooit in een vaste formatie kunnen spelen. Het was steeds puzzelen Dick Advocaat, trainer Feyenoord Maar ondanks die problemen weigert dit Feyenoord bijna cate gorisch te verliezen. RKC uit was uiteraard geen wedstrijd om nog eens trots op terug te kijken, maar dat Ridgeciano Haps in de slotfase nog 2-2 maakte is typerend voor dit Feyenoord. Zoals de ploeg gis teren na een zwakke eerste helft toch gewoon op voorsprong kwam door Lutsharel Geertruida, die al weer raak kopte. Overhoop spelen Dat Feyenoord tegenstanders nooit overhoop speelt, is duidelijk. Alleen de tweede helft tegen Wil lem II en de Europese ontmoetin gen met Dinamo Zagreb en CSKA Moskou waren om van te smullen. De slotfase tegen FC Groningen was ook symbolisch. De 1-0 werd liefdevol gekoesterd, al liep Feyen- oord door een penalty van Steven Berghuis nog uit naar 2-0. Wen maar aan dat spelbeeld. Want bij Feyenoord keren voorlo pig niet veel spelers terug. Leroy Fer, Nicolai J0rgensen, Sven van Beek en Róbert Bozemk zijn nog lang niet toe aan hun rentree. Luis Sinisterra wel, maar de Colombi aan is lang uit geweest en heeft dus nog wat tijd nodig. ,,Maar Teixeira bijvoorbeeld, kan deze veertien dagen weer stappen zetten", zegt Advocaat. ,,Het ver loopt allemaal niet rimpelloos, maar we staan er gewoon bij en we tonen steeds karakter. Dat is dit Feyenoord, het moet door het collectief komen." GO ilNPORt SDWOMt" I BSR AGENCY I Feyenoord - Groningen 1 50. Geertruida 1-0 84. Berghuis (p) 2-0 Opstellingen Marsman Padt Geertruida Dankerlui II Spajic Dammers Senesi Itakura Malacia Van Hintum Diemers El Messaoudi 46. Teixeira Matusiwa Toornstra Joosten Kökcü 66. Suslov 89. Bannis D. van Kaam Berghuis Gudmundsson LInssen 61. Hankouri 81. Wehrmann Balk I Haps 66. J. van Kaam Scheidsrechter: Makkelie Toeschouwers: 0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35