Eventjes dankzij Mijnans Bij dit ^3 ^0 2 EREDIVISIE PSV - WILLEM Met het elftal dat trainer Roger Schmidt bijna als zijn sterkste ploeg zal zien, zette PSV gisteren Willem II zonder problemen aan de kant. Ibrahim Sangaré en Mario Götze heersten als grootvorsten COLUMN HUGO BORST Want van Mark Rutte en Hugo de Jonge mogen we dus even niks. Wat leuk is, is dicht. Wat lekker is, is verboden. Thuisblijven, dat mogen we. Braaf in onze bubbel blijven. Ouder wets lineair tv-kijken. Fijn, denk je dan. Woensdagavond Nederland - Spanje op tv. Dat leidt lekker af. Moorkop erbij, pe pernoten, een zak chips. Je weet dat je langzaam uitdijt, maar er valt geen weerstand aan te bieden. Snoepen troost. DWDD bestaat niet meer, maar de wereld draait door. Het goede nieuws komt al dagen uit Ame rika. Maar goed nieuws duurt nooit lang. De ver liezer legt zich niet neer bij een reglementaire ne derlaag. Er laait haat op. Straks ontploft de boel daar. Het zal live op tv te zien zijn. Dichtbij gaat het ook niet lekker. Een vriendin moet naar het ziekenhuis vanwege corona. En ons buurmeisje is haar kat kwijt. Waar is Pluis? Ver dwaald? Gejat (het beest is prachtig)? Dood? Arm buurmeisje, arme Pluis. Ik mag zaterdag werken, dus mag ik me ver plaatsen van Rotterdam naar een studio in Am sterdam. Wat zeggen over Sparta. De Oude Dame (1888) gaat niet zo lekker. Drie punten hebben we pas en wie weet raken we onze trainer kwijt aan FC Utrecht. Goed opletten moet ik. Twee weken geleden maak te ik in de ruimte waar een dozijn tv-schermen hangt een blunder. Ik zette per ongeluk het mondkapje op van Mario Been. De oud voetballers lachen natuur lijk. Ik heb tien dagen in de rats gezeten. Mario had het niet, kennelijk. Want van avond zijn we er allebei. Sven Mijnans heet hij, en de voetballer maakt me vrolijk. Die jongen komt niet uit de jeugdopleiding van Sparta, hij is gescout bij amateurclub Spijkenisse. Mijnans is hartstikke goed. Een zuivere basistechniek, links ijzersterk, het chocoladebeen 95 procent puur. En rennen dat-ie kan, Mijnans. Hij is een slimme voetballer. Voordat hij iets doet, weet hij al wat hij gaat doen. Mede dankzij hem wint mijn clubje van RKC en dat maakt eventjes gelukkig. De komende dagen zit ik thuis. Smartphone in de aanslag om onze bondscoach de maat te ne men. Frank de Boer heeft met Oranje nog niet ge wonnen. Tegen Mexico en Bosnië-Herzegovina waren het resultaat én het voetbal om te janken. Tegen de Italianen herwon De Boer met een ge durfde opstelling en een aardig resultaat ons ver trouwen. Maar we blijven kritisch. Dat hij Justin Bijlow aanvankelijk weer niet op riep irriteert. Pas toen Cillessen gekwetst afhaakte, was de Feyenoord-keeper welkom. Maar uitgere kend op dat moment raakte Bijlow geblesseerd. In Nederland keept momenteel geen betere. Dat Marco Bizot de voorkeur van De Boer krijgt, is raar. Die keepte week in week uit slecht, maakte op een dag drie blunders en toch kreeg de doelman van AZ een uitnodiging voor Oranje. Woensdag tegen Spanje kon hij weleens in de basis staan. Maar even iets anders: waarom spelen we in co ronatijden eigenlijk een vriendschappelijke inter land? Antwoord: vanwege het geld. Er komt een gevolg van veertig Spanjaarden deze kant op voor een-potje-om-niks. En wij maar tv-kijken en onze reisbewegingen beperken. Dat Marco Bizot de voorkeur van De Boer krijgt, is raar Geen Bijlow Drommel debutant bij Oranje Laatste duel Narrow escape Twente Rik Elfrink Eindhoven Met een routineklusje sloot PSV gisteravond in het Philips Stadion een enerverend wedstrijdblok af. Trainer Roger Schmidt had tegen Willem II eindelijk zijn elftal com pleet, zoals hij het eind vorige maand aan het einde van de trans ferperiode ongeveer in gedachten moet hebben gehad. Naast de vijf aanwinsten waren nu ook aan voerder Denzel Dumfries en sluip schutter Cody Gakpo weer be schikbaar. Pas in de loop van de wedstrijddag was duidelijk dat zij inzetbaar waren en dat had direct zijn weerslag op het team, dat wel erg simpel won (3-0) en zich zelfs een matige fase na rust kon veroor loven. Er was nog genoeg aan te mer ken op PSV, maar de drie punten waren heilig. Zeker voor rust was de ploeg soeverein tegen de Til- burgers en had PSV vaker dan twee keer moeten scoren. Het goede nieuws voor PSV was dat Ibrahim Sangaré en Mario Götze heersten als grootvorsten. De een (Sangaré) bij het veroveren van ballen en af en toe aardige voortzettingen, de ander bij vrijwel elke actie met de bal aan de voet. 'Super Mario' Als Sangaré een tientje zou krijgen voor elke geslaagde onderschep ping, kan hij aan het eind van het seizoen een aardig stulpje laten bouwen. En Götze? Hij is nog niet 100 procent op niveau, maar maakt op 80 procent een prima indruk in de eredivisie. Afgelopen week ging ook hij in het Europa League-toernooi mee in het verval bij PSV, dat wel. Gis teren was 'Super Mario' weer top bij de Eindhovenaren, tegen een zwakke tegenstander. Hij was na belabberd verdedigen van Willem II opnieuw doelpuntenmaker bij een PSV dat voor rust al veel ener gie verbruikte. Het fraaiste moment kwam gis teravond echter op naam van Pablo Rosario, die met een schitterende pass Philipp Max vrij kon zetten. De Duitser meldt zich deze week bij 'Die Mannschaft' met een mooie goal in de achterzak. Een treffer waarmee hij nogmaals on derstreepte dat PSV goede zaken heeft gedaan op zijn positie. Aan de andere kant was Dumfries terug alsof hij niet was wegge weest en met twee assists droeg de rechtsback belangrijk bij aan de zege. PSV 'vergat' met veel grotere cijfers te winnen en dat lag met name aan de aanvallers Eran Za- havi en Donyell Malen, die voor rust geen voldoende haalden. Ze hadden niet de vorm van de dag en Feyenoord moest weer eens op de tenen lopen om drie punten te pakken. Maar dat lukte wel tegen FC Groningen: 2-0. Het is de Rotterdamse manier om bij te blijven op de ranglijst. Als Feyenoord straks op 22 novem ber de competitie hervat tegen Fortuna Sittard, staat de ploeg drie punten achter de koppositie. ,,Of maandag 9 november 2020 GO Wat moesten we zonder die treurbuis? Justin Bijlow meldde zich gisteren ge blesseerd af melden voor het Nederlands elftal. De 22-ja- rige Feyen- oord-doelman raakte in de warming-up van het duel met FC Gronin gen gebles seerd en moet de drie ko mende inter lands aan zich voorbij laten gaan. FC Twente-keeper Joël Drommel (foto) is als zijn vervanger toe gevoegd aan de selectie. Tim Krul (Nor wich City) en Marco Bizot (AZ) zijn de an dere twee kee pers bij Oranje. Godfried Roe- meratoe uit Oost-Soub- burg beleefde zaterdagavond met FC Twente een narrow es cape. Op be zoek bij ADO Den Haag won hij door twee late treffers wel met zijn ploeg: 2-4. Het was de aanlei ding voor ADO om coach Ran- kovic (foto) te ontslaan. Jan Paul van Hecke uit Ar- nemuiden moest met Heerenveen een 0-3-neder- laag slikken. Van Hecke pakte geel bij de 0-1 die AZ vanaf elf meter kon maken. PSV op volle kracht veel te sterk 1 PSV - Willem II 1 14. Max 1-0 22. Götze 2-0 82. Malen 3-0 Opstellingen Mvogo Brondeel Dumfries Owusu Teze Holmén Boscagli Peters Max Köhn Götze Llonch 74. Mauro Junior Trésor Sangaré 46. Romeny 88. Kjele Van der Heijden Rosario 46. Saglam 74. Fein Nunnely Gakpo 64. Madueke Pavlidis 83. Nelom Malen Köhlert Zahavi Scheidsrechter: Lindhout Toeschouwers: 0 r Mikos Gouka Rotterdam Lutsharel Geertruida (midden) wordt gefeliciteerd met zijn doelpunt. foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34