'Parkeren in hartje Brussel is goedkoper dan in Veere' Geliefde Honda overgoten met zuur in Oost-Souburg Vlissingen krijgt Sint- en Pietenhuis 4 Nieuwe tarieven MIJN DORP, MIJN STAD Claudia Sondervan Veere Na 1 november is parkeren in Veere gratis. Maar het college van de ge meente Veere wil meer inkomsten uit parkeergelden. Naast Veere en Domburg wacht alle Veerse kust plaatsen de invoering van betaald parkeren. Stad Veere wacht een forse tariefstijging, heeft onderne mersvoorzitter Paul Barendregt vernomen van een ambtenaar. De gemeenteraad moet nog besluiten, maar een uurtarief van 5,20 euro in plaats van het huidige 3,20 euro per uur is genoemd. Niet sympathiek ,,Het is niet erg sympathiek. Wij waren hier in augustus ook. Ik ben best bereid tien euro te betalen om hier te wandelen en lekker te eten. Maar twintig euro, dan parkeer ik liever verderop en wandel ik drie kilometer naar hier", vindt Bos- mans. ,,Stel dan een lager bedrag in voor het hele jaar. Hoge tarieven zijn billijk als de ruimte schaars is. Maar die is er genoeg." Meer mensen kijken verwonderd naar de afdekplaten op de parkeer automaten. „Gratis? Dat is prettig. Vijf euro straks? Daar zou ik voor een volgend bezoek over moeten denken. 't Is goedkoper in hartje Brussel", weet Thierry De Goey uit Sint Niklaas. ,,Alsof er entree gehe ven wordt. Mooi dat we er nu zijn, dan hebben we het maar gezien", grapt hij. ,,Nogal aanmatigend", vindt Dordtse Els Ternaar het mo gelijke parkeertarief. ,,Veere is de Randstad niet. Je winkelt niet fijn en je zit echt niet lekker te eten als je weet dat de meter loopt. Dan maar ergens anders heen." ,,Het Veerse college vervreemdt zich van de inwoners", vindt Jan Mosmans, ondernemer van atelier De Schapekop en nog vijf zaken in het stadj e. Dit voorjaar protesteerde hij tegen de vorige verhoging van 22 procent met een kort geding tegen de gemeente. Dat hij verloor, wijt Mosmans vooral aan de schriftelijke afdoening in verband met corona. Het Veerse college vervreemdt zich van de inwoners ,,Veere prijst zich uit de markt. Middelburg vraagt 2,30 per uur, Vlissingen 2,10 euro." Veerenaar Wout van Oers en bak ker Chris Koole maken zich zorgen over de leefbaarheid. ,,Wat moet ie mand uit Zanddijk die slecht ter been is en die naar de dokter moet? Die heeft maar twee parkeerplaat sen", vindt Koole. ,,Tijdens de zo- merafsluitingen van de Kaai en de Oudestraat stonden hier 30 auto's op 130 plaatsen terwijl er om de parkeerplaatsen langs het kanaal gevochten werd. Liever dat ze fiet senstallingen inrichten en laten be waken door Orionis voor een euro. Mensen hebben hun dure fiets liefst naast zich op het terras." De rode lak droop op de straatste nen. De schade beloopt driedui zend euro. Alles moet vervangen worden: lak, portierrubbers, ra men, kunststof delen en zelfs de velgen moeten opnieuw gespoten worden. En het heeft haast. ,,Als het zuur te lang blijft zitten, tast het de basis van de carrosserie aan. Dan is de auto afgeschreven", weet Mariska. Daarom staat de auto al in Middelburg om gestraald te worden. ,,Ik heb geld moeten le nen." Mariska heeft geen idee waarom haar auto doelwit werd. ,,Ik heb haar bij een vriendin in de Greve- lingenstraat gezet omdat ik dacht dat ze daar veiliger stond. De par keervakken bij de Meanderhof zijn smal, als mensen met hun portie ren tegen jouw deur komen, krijg Het moet toch opvallen als iemand met accuzuur rondloopt op dat tijdstip je allemaal van die putjes." Mariska is heel zuinig op Miss.Red, die ze sinds twee jaar koestert en voor een groot deel zelf opknapte. Ze is gek met de auto. ,,Op 22 november wordt ze 29 jaar. Ik vier haar ver jaardagen. Dan bak ik een taart." Twee dagen geleden deed de trotse auto-eigenaresse nog een foto- shoot met Miss.Red. ,,Dat doe ik elk jaar. Ze is nog helemaal origi neel, op de velgen en een glitter- stuur na. 143.000 kilometer op de teller." Deurbel-camera's De aanslag op Miss.Red moet dins dagavond rond 23.00 uur gebeurd zijn, weet ze. Er is aangifte gedaan bij de politie. Ze hoopt dat er men sen in de buurt wellicht iets gezien hebben of dat er beelden zijn van camera's bij deurbellen. ,,Het moet toch opvallen als iemand met ac- cuzuur rondloopt op dat tijdstip." Het was ook niet een klein beetje, dat bovendien rondom over alle zijden van de auto is gegooid. Mariska is een inzamelactie voor Miss.Red op getfunded.nl begon nen om de herstelkosten te helpen dragen. ,,Al is het maar een beetje, het helpt. Ze moet getaxeerd wor den zodat ik haar all-risk kan laten verzekeren. Voor als iemand het nog eens in zijn kop krijgt. Hier denk je toch niet aan?" Claudia Sondervan Vlissingen In de Lange Zelke wordt een leeg staande winkel van AVV Beheer ingericht met spelletjeshoeken, knutselplekken en een grote bank. De jongeren volgen de opleiding dienstverlening en producten bij scholengemeenschap CSW. Het verzorgen van de plek waar Sin terklaas in Vlissingen zijn ont- vangsten kan houden, is onderdeel van hun examen. Dit jaar is de organisatie extra ingewikkeld, met de verscherpte coronamaatregelen. Ouders mo gen hun kind binnenbrengen, maar moeten daarna de straat weer op. Het Sinterklaashuis heeft gelukkig een brede glazen gevel voor goed zicht op de bezigheden binnen. ,,We zinnen nog op een manier om voor koffie te zorgen. Want de horeca is helaas dicht." Het huis is voorzien van een groot scherm en beamer, dus makers van Sinterklaasfilms zijn welkom om die te laten zien. Actie Pepernoot De ondernemers in de binnenstad helpen van harte bij de inrichting van het Sint- en Pietenhuis. Dat wordt ook een steunpunt voor de Actie Pepernoot van Stichting Kinderhulp, die zich inspant om kinderen in stille armoede toch een sinterklaascadeau te bezorgen. ,,Als je een cadeautje koopt, koop er dan twee en laat er hier een ach ter", vraagt docent Gerrit Broers, stuwende kracht achter het pro ject. ,,Vorig jaar gaf Kinderhulp al leen in Vlissingen al 490 kinderen een cadeau. Daar schrik ik van." Het Sint- en Pietenhuis is vijf keer open: zaterdag 21 november (12.00-16.30 uur), woensdag 25 no vember (14.00-16.30 uur), zaterdag 28 november (12.00-16.30 uur), woensdag 2 december (14.00-16.30 uur) en zaterdag 5 december (12.00-16.30 uur). maandag 9 november 2020 WA De auto is in de Grevelingenstraat in Oost-Souburg overgoten met accuzuur en remvloeistof. Ook de kunststof delen van de carrosserie zijn aangetast en zelfs de velgen moeten opnieuw gespoten worden. foto mariska wielemaker ,,Als parkeren vijf euro per uur kost, krijg je wel het gevoel dat je niet welkom bent", vindt Peter Bosmans uit het Vlaamse Krui- beke. Hij staat met Karine Deno- ville zaterdag verbaasd te kijken bij de afgedekte parkeermeter op het Oranjeplein in Veere. - Jan Mosmans, Veerse ondernemer Mariska Wielemaker moest hui len toen ze woensdagmiddag haar geliefde Honda Civic wilde ophalen bij haar vriendin voor de deur in Oost-Souburg. Ze dacht dat haar 29-jarige, punt gave 'Miss.Red' daar veiliger stond dan thuis aan de Mean derhof in Middelburg. De auto was echter rondom overgoten met accuzuur en remvloeistof. Claudia Sondervan Oost-Souburg - Mariska Wielemaker Hij komt, corona of niet. Niet met de vrolijke intocht die we van Sinterklaas gewend zijn, maar - zeg maar - via een ach terdeurtje. In Vlissingen werken negen jongeren al hard aan het Sint- en Pietenhuis waar kinde ren hem kunnen ontmoeten. COLIJNSPLAAT GalleryMaritime, 12.00-17.00 uur: Ex posities Rein de Vries, Ludo van Well en nooit eerder ge publiceerde werken van Robbert Das; DOMBURG Gemeentehuis, 09.00-17.00 uur: Expositie bronzen beelden Ernest Joa chim; GOES Stadskantoor, 08.30-17.00 uur: Expositie over het jaar 1970 in Goes; 'S-HEER ARENDS- KERKE Ambachtsweg 9, 09.30-11.30 en 13.00 15.00 uur: Master class schilderen van 'Kunst In-perspectief'; KAPELLE Sportcentrum Groene Woud, 09.00, 09.30 en 10.15 uur: baby- en peuter- zwemmen; Hal Ge meentehuis, 09.00 12.00 uur: Expositie Kroniek van Zuid-Be veland; VLISSINGEN Gymzaal De Combi natie II, 09.00-09.45 uur: Peutergym; Gymzaal De Bran ding, 16.00-17.00 uur: Kleutergym; Clubhuis VTV Vlissingen, 16.00 17.00 uur: Kleuter dans; WESTKAPELLE Sportzaal de Bellink, 09.15-10.00 uur: Peutergym; Voor veel activiteiten moet worden gereserveerd. Check online of telefonisch bij de organisatoren of de activiteit doorgaat en of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24