50Plus: Zware straf bij geweld tegen zwakken en ouderen Personeel Big Bazar stapt naar rechter II Profiteer tijdens Singles Day van mooie op alles in de categorie Parfum, Make-up Drank! 10 NIEUWS maandag 9 november 2020 AMSTERDAM Winkelmede werkers van discountformule Big Bazar spannen een rechts zaak aan tegen hun werkgever Mirage Retail Group. Die is vooral bekend van de Blokker winkels. De medewerkers pik ken het niet dat de directie een aantal toeslagen heeft geschrapt en vechten dit aan bij de rechter. Vakbond FNV ondersteunt het Big Bazar-personeel hierbij. ,,Het gaat om 1800 medewerkers die de hele crisis hebben doorge werkt en toch worden gecon fronteerd met een loondump'', zegt FNV-bestuurder Linda Ver meulen. Volgens de vakbond hoort het winkelpersoneel juist een loonsverhoging te krijgen in plaats van minder salaris. ,,Som- mige medewerkers zijn er een paar honderd euro per jaar op achteruitgegaan, anderen zelfs meer dan 1000 euro.'' Een woordvoerder van Mirage Retail Group meldt dat het be drijf gaat proberen een rechts gang te voorkomen. ,,Ons doel is er samen uit te komen en we zullen in gesprek gaan met be trokken medewerkers en de vak bond.'' Ook wil de partij dat er een inko mensafhankelijke subsidie komt voor ouderen en mensen met een kwetsbare gezondheid die hun wo ning willen beveiligen. En de poli tie moet gratis weerbaarheidstrai ningen gaan geven aan deze groe pen. 50Plus-lijsttrekker Liane den Haan zegt in een toelichting: ,,Ou- deren en mensen met een kwets bare gezondheid zijn steeds vaker het slachtoffer van babbeltrucs, woningovervallen en phishing. Deze mensen moeten beter wor den beschermd." In het programma van de partij, dat de titel De kracht van PLUS! draagt, staan verder maatregelen voor de huidige én de toekomstige genera ties. Grote thema's zijn een waarde vast pensioen, een geschikte wo ning en goede gezondheidszorg voor mensen voor wie die nodig is. Vooralsnog werd 50Plus neerge zet als louter een ouderenpartij, maar Den Haan denkt daar anders over. ,,We zijn er primair voor ou deren, maar er komt ook nog een hele grote groep 50-plussers aan. Voor hen willen wij er ook zijn, an ders zijn we kortzichtig bezig." We willen er ook zijn voor de grote groep 50-plussers die er nog aan komt Het programma is progressief. Zo vindt 50Plus dat iedere volwassene recht heeft op zelfbeschikking over het eigen levenseinde, dat de ge meenteraadsverkiezingen op de schop moeten, dat er een dertiende maand en een volwaardige vakan tie-uitkering voor AOW'ers moe ten komen en dat de kinderopvang gratis moet worden. Het eigen ri sico in de zorg wil 50Plus bijna hal veren, tot 200 euro. Den Haan: ,,Ik wil meer de regie en vrije keuze bij mensen zelf laten; dat ze desgewenst verpleeghuis zorg 24/7 thuis kunnen krijgen, zelf kunnen bepalen hoe ze later willen wonen of vanaf wanneer ze hun AOW wensen te ontvangen. Ge meenten en de rijksoverheid moe- ten die mogelijkheden scheppen." 50Plus heeft ook plannen om het leven van mensen direct een stuk eenvoudiger te maken. De partij pleit bijvoorbeeld voor digitalise- ringslessen voor digibeten. Verder wil de partij het mogelijk maken om in andere en goedkopere ge meenten bepaalde diensten aan te vragen om hoge tarieven in de ei gen gemeente te mijden. Tot slot komt de partij nog met een opmerkelijke wens: het Neder landse grondgebied moet groeien. ,,Aanwinning van nieuw land is historisch de gangbare manier waarop Nederland een tekort aan grond voor de toekomst heeft opge lost." Deze optie verdient een ver kenning, vindt 50Plus. Op kijkshop.nl betaal je gemakkelijk m3 keer tegen 0% rente of veilig achteraf met Klarna tot 2500.- Ma Vie Korting bij elk extra parfum make-up product! Korting bij elke extra fles drank! GO 50Plus wil dat er strengere straffen komen voor geweldsde licten tegen ouderen en mensen met een kwetsbare gezondheid. Dit staat in het nieuwe verkie zingsprogramma, dat vandaag verschijnt. Edwin van der Aa Den Haag - Liane den Haan, lijsttrekker Liane den Haan wil meer regie bij mensen zelf laten. foto anp 'JfT fc CHAN DO* U3DNI111VI BOSS kijkshop.nl sta pel korting €7.50 thuiswinkel waarborg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 10