(dït doet corona met uw relatie) 8 NIEUWS CORONA UW REACTIES A IN QUARANTAINE TWEEDE GOLF, DAG 44 Man kwijt! Mijn persoonlijke assistent Mijn man werkt thuis sinds de cri sis. Hoofd personeelszaken van een organisatie waarvan bij 140 van de 600 man het contract per 1 januari wordt beëindigd. De im pact die dit op hem heeft, de ver antwoordelijkheid die hij voelt, hoe ontzettend hard hij werkt.., dat krijg ik nu pas mee. Mij hoor je niet meer mopperen op hem dat hij thuis 'zo weinig' doet na zijn werk. Hij is ge weldig en ik ben heel trots op hem. Margriet Corona als cadeau zaterdag 7 november 2020 Over klussende mannen Poorthuis Acht maanden zitten we al met zijn allen op elkaars lip. Ik bedoel: u thuis met de uwen, ik met de mijnen. Dat dat iets doet met je relatie is geen hogere wiskunde. Ik vroeg u van de week dat eens met ons te delen. Dat deed u weer in groten getale. Mijn conclusie is dat er her en der flink aan de rolpatronen is getrokken. Het verbaast niet dat, zoals een aantal briefschrijvers zegt, de stoom soms uit uw oren kwam. Maar de meesten van ons zijn er wel uitgekomen. En fijn, de liefde is her en der zelfs verdiept. Hopen dat we dat volhouden tot Rutte het land weer vrijgeeft. Mijn man heeft nu geen vergade ringen meer. Hij klust wat, helpt onze twee zoons. Ik pas nu even niet meer op mijn jongste kleinkin deren van 9 en 11 jaar. Echt heel jammer. Het huishouden doen we een beetje samen. Meestal door mij op subtiele wijze onder de aan dacht gebracht. Dan zeg ik bijvoor beeld: 'Het wordt weer tijd om de ramen te lappen. Dat ga ik morgen denk ik doen.' Waarop hij zegt: 'Nee joh, dat ga ik doen.' Dan kijk ik hem heel lief en blij aan. Ha Ha! Slim hè? Ans Als vrouw, bijna 55 jaar getrouwd, durf ik te beweren dat ik eerder Ha, ha, ha, ik ben mijn man al maanden kwijt, staat in de schuur te knutselen. Koffie drinken, eten en slapen doet hij nog wel in huis. Gelukkig wandelen we elke dag een uur SAMEN. - Adriana nog inniger en verliefder ben ge worden. We zijn nu nog veel zorg zamer voor elkaar dan toen er 'niks aan de hand was'. Je moet koeste ren wat je hebt! Magda Meijer Soms wil ik hem wel achter het be hang plakken. Dat wil hij vast ook af en toe met mij. Maar ik ben nog steeds blij dat we na ruim dertig jaar elkaar nog steeds in de ogen kunnen kijken en bij elkaar zijn. Wat de een even niet ziet zitten, kan de ander aanpakken of oplossen. Er is altijd een plan B (of C, D enz..). Jolanda Overgauw Wij kregen een coronarelatie! Na 43 jaar nog meer over elkaar te weten gekomen, mooie gesprek ken en veel tijd voor elkaar dus ook veel coronasex (noemen wij het maar). Coronafietstochten, ook leuk. Maar man komt er ook achter dat ik een eigen manier heb voor alles in huis, niet zijn manier haha. In januari samen met pensioen, de Voor corona werk ik, achter de schermen in de zorg, meer thuis. 's Ochtends maken we de planning: bij privacyge voelige onlinegesprekken maakt mijn man zich uit de voe ten door in de tuin te werken of ramen te zemen. Admini stratief werk doe ik op de nijvere melodie van zijn stofzui gen of de schuurgeluiden van twee op te knappen Tripp traps voor de kleindochters. Tussendoor krijg ik koffie en sapjes toegeschoven, een noodzakelijke pen, tissue of leesbril. Ik zal hem straks op kantoor missen, mijn perso nal assistant! Ina, Zierikzee Het opknappen van het chalet van onze dochter heeft onze relatie wonderwel goed gedaan in de eer ste lockdown. We hadden daar rust en ruimte. Blijkbaar kunnen we heel goed samen klussen. Marja en Richard Ik heb één geluk: mijn scheiding van drie jaar geleden. Mijn leven is sindsdien al een soort lockdown met de zorg voor mijn zoontje en werk. Ik fiets er dus vrij gemakkelijk doorheen. Laat nou golf mijn sport zijn en 1,5 meter wordt vaak 500 meter. Dus geluk aan alle kanten. Tip aan eenieder: verlaat uw partner. Haha (dit is uiteraard een grapje). Vincent van Anraad. vuurproef hebben we al gehad. —Jessica Bragonje. Mijn man krijgt van mij een stand beeld voor de hele lange corona- tijd. Hij is altijd geduldig, altijd posi tief, honderd keer 'het komt goed meid'. Het hele huishouden doet hij nu: strijken (nooit gedaan), wassen (nooit gedaan), alles. Na 47 jaar huwelijk. Corona is een duveltje in je lijf, maar met mijn Willem kom ik er wel. —Ineke Klok Al sinds de zomervakantie ben ik mijn man en de garage kwijt. Het opknappen van een bijna 50-jarige oldtimercaravan gaat voor. Dus elk vrij uurtje timmeren, schilderen. Maanden duurde het. Afgelopen zaterdag reed hij de garage uit richting stalling en nu hebben we weer een garage en huis. En hope lijk heeft manlief dit weekend weer tijd voor een dagje uitwat dat gaat worden is nog even de vraag natuurlijk met alle maatregelen. Anne-Karien Elich programma's als Familie Meiland en Boulevard niet wil opgeven. Ver der is het erg gezellig. Dus zoals een bekend voetballer al aangaf: elk nadeel heeft zijn voordeel. Marianne Steenbergen Mijn echtgenoot kookt nu vaker dan ooit. Alleen kijk ik niet in de keuken op dat tijdstip. Je snapt wel waarom! Verder hebben wij het wel gezellig met muziek maken, ik tui nier terwijl hij klust of boven trom bone speelt. We zitten gelukkig niet op elkaars lip. Ingrid (en Han) Mijn vrouw en ik allebei 73, 52 jaar gelukkig getrouwd, maar in deze coronatijd nog meer naar elkaar toegegroeid: ik 2 kilo, zij 1 kilo. Wichert Voor een piepjong gezin is een pandemie een ca deautje, los van alle zorgen om de gezondheid van naas ten natuurlijk. Opeens zijn beide (ambitieuze) ouders fulltime in de buurt van de baby en elkaar! Knus. - Jitske-Sophie Door niet meer elke dag naar het verpleeghuis te kunnen om mijn vrouw te bezoeken, zelf meer rust in m'n lijf gekregen in deze peri ode van quarantaine. Jan Met een man die al decennialang werkzaam is in de horeca en dus de avonden van huis, was ik jarenlang 'heer en meester' over de afstands bediening. Dat is wel even anders nu de horeca dicht is. Hij al zappend geen enkel sportmo- ment op tv missen. Dus af en toe is de stemming hier behoorlijk grim mig, daar ik natuurlijk mijn favoriete Dag Frank, vandaag ben ik een beetje jaloers op je. Omdat je ge zellig tot een gezin behoort. Omdat je met ingesleten relatiepatronen te maken hebt. In mijn huis ben ik alleen mijn gezin, zelfs poes Shila is een half jaar geleden overleden. In september 2007 overleed mijn man, pas 61 jaar oud. Hij was een leuke vent en niet te vervangen, dus ben ik sindsdien zonder relatie. Ik hoop dat er niet te veel huilver- halen bij je binnenkomen. Ans Janssens. Ik bak meer taarten. Die eten we samen op. En we groeien samen dicht.... Domweg gelukkig. Christine We hebben het geluk op een oude boerderij in het buitengebied te wonen. Mijn man is sinds corona nog vaker in zijn werkplaats bezig. Hij heeft een oude tractor, Guld- ner helemaal uit elkaar gehaald en is nu weer bezig hem in elkaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 8