Oneindig veel eerste keren DEZE WEEK Big Brother Ruud, TMF, 16 Friends en flippo's: de 90's waren zo gek nog niet Waarom na ontslag 24 vaak een periode van rouw aanbreekt Zoek de buidelmees, 39 de baardgrasmus en de bontbekplevier 4 Goeie zaak Gerart Bot is nu wel klaar met zijn stempelgalerie 6 Geld geluk Arie deelt auto en krant 7 Egbert Jan Bang voor de tandarts 8 Dieuwertje Blok 'Ik heb geleerd om niet te oordelen' 15 Fijn spul Yvette van Boven kan niet zonder vijzel 19 Lieve jongens Sandra probeert geen curlingouder te zijn 20 Guido den Aantrekker Niet alleen beroepshalve bedreven in het verleiden 29 Midlife-meester Leo over zes zegeningen van het leraarschap 30 Lezen Liefdesbrieven kreeg ik in de jaren 90 per fax. Naast mijn studenten bureau stond een enorm bakbeest. En dat er dan 's ochtends uit Verweg gistan een epistel lag. Magisch was het, en toen al best ouderwets. Zo niet mijn eerste prepaid Motorola, een paar jaar later. Zat ik eerst letter lijk naast de telefoon te wachten, nu kon ik op stap en toch bereikbaar zijn. Mooier werd het niet. Pepijn Lanen is bang dat hij tekortschiet als vader 33 Ronald Giphart Fijne doktersromans 35 Schrijver leest Fleur van Ingen schreef elf Bouquetreekstitels 36 De Hamersmaatjes Aardse linzen, aardse wijn 43 BV De Liefde Dansend door het leven 44 Puzzelen Win een tv of iPad De woorden 'een hoop gebiep en geruis' op pagina 18 roepen het alle maal op. Corinne van der Velden schreef voor ons over de opkomst van internet en nog vijf zoete herin neringen aan de jaren 90, ter ere van haar nieuwe boek over dat decennium. Intussen stromen hier dagelijks massa's berichten binnen via Whats- App, Slack, LinkedIn, Instagram en natuurlijk mail. En zijn er heel veel eerste keren om te proberen die vloedgolf te kanaliseren. Telefoon na 8 uur uit, tipte een collega die daar heel gelukkig van werd. Ik niet. Haal tijdens vakanties alle mail en social-apps van de telefoon, zei een ander. Ben ik ook niet geschikt voor. Ik ga dit weekend gewoon weer vangen met I Mooier wordt Het was de tijd van oneindig veel eerste keren. De eerste sms'jes, met een ellenlange tune toen nog. De eerste mail. De eerste keer chatten via ICQ. En dan nog was er een hoofdredacteur die zei dat het internet een dingetje van voor bijgaande aard was. Intussen schreven we stukken als Wat is een router? En tippagina's met de naam Het wereldwijde web. j het niet. Sara van Gorp COLOFON Chef ADR Magazine Sara van Gorp Artdirection Henk Marseille Chef redactie Mark Roos Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Sandra Donker, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst Vormgeving Sasja Kooistra, leke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Marcel Wagenaar Reageren? magazine@dpgmedia.nl O Facebook @admagazine [0| Instagram ad_nl In dit nummer helaas geen Joost mag 't weten. Joost Prinsen is nog maar net genezen van corona. Hij neemt rust om te herstellen. ZATERDAG 7 NOVEMBER 2020 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 83