Tips voor een coronaproof sinterklaasfeest Nog vier weken tot pakjesavond, hoe gaan we het vieren nu we niet met de hele familie rond de schoorsteen kunnen zitten? Deze tips helpen je op weg naar een coronaproof heerlijk avondje. 22 2 Maak een Skype- m afspraak met Sinterklaas Al is Sinterklaas een oude man, hij gebruikt moderne media. Zo kun je een afspraak met hem maken voor een Skype- gesprek. Bas van den Brink van boekdesint.nl: ,,Praten met de Sint via een tablet of laptop lijkt onpersoonlijk, maar wat is nou leuker dan een kijkje nemen in zijn leven? Je kunt Sint en zijn Pieten zien in de werk kamer, waar het grote boek met alle namen op tafel ligt" Tijdens het gesprek brengt een Piet wellicht de cadeaus binnen. Kijk mee met een W sintstream Bedrijven, sportverenigingen en an dere grote groepen kunnen via ver schillende aanbieders een afspraak maken voor een 'sintstream'. Media bedrijf Diepzeekonijn uit Groningen bijvoorbeeld heeft een studio inge richt voor de goedheiligman. Oprich ter Matthijs Noordhoek: ,,We helpen Sinterklaas verbinding te maken met grote groepen. Dat doen we bijvoor beeld voor een vakantiepark. De gasten van het park kunnen inloggen met een code en dan live meekijken naar Sinterklaas en zijn Pieten. Dat is een veilige manier om zijn verjaardag te vieren. Sommige kinderen vinden het zelfs fijner zo; op schoot bij Sint is soms heel eng.'' 3 Laat Sinterklaas een m videoboodschap sturen Andere jaren bestond deze mogelijk heid ook, maar dit jaar heeft Sinter klaas extra veel moeite gedaan om van tevoren persoonlijke boodschap pen op te nemen voor veel kinderen. Op pakjesavond kun je op het door jou gewenste tijdstip de video laten zien. Sint spreekt alle kinderen per soonlijk aan, laat ze een liedje zingen en vertelt, als ze lief zijn geweest, waar de cadeaus liggen. Op internet vind je meerdere aanbieders van videoboodschappen van Sinterklaas. 'In de pakjesbus zit je op 1,5 meter afstand en krijg je een behandeling van Desinfectiepiet' MIRJAM VAN ZELST 4 Laat Sinterklaas op m m flitsbezoek komen Sinterklaas zou het liefst bij alle kinderen persoonlijk langskomen, ze op zijn schoot nemen en de zelfgemaakte tekeningen bekijken. Dat zit er nu niet in, maar even aanbellen kan wel. Via onder andere sinterklaasboekingen.nl kun je een flitsbezoek van Sinterklaas regelen. Sint belt aan, Piet geeft de zak met cadeaus en strooit wat, en je kunt op een afstandje met ze praten. Hij komt niet binnen, maar dan heb je hem toch even gezien. ZATERDAG 7 NOVEMBER 2020 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 70