orde is nooit iemand veroordeeld 'Valse praat' Aanklacht tegen B. 19 en roer. Een transformantenkind vertoont grensoverschrijdend ge drag door zijn piemel te laten zien. Zijn vader is Robert B. Machinepistolen ,,Ksst. Weg. Hup.'' Camiel Enge len zwaait druk met zijn armen. Tussen de grijze grafstenen en opengevallen lijkkist op het gazon van klooster Graefenthal stuiven kippen kakelend uiteen. De graf stenen zijn van bordkarton, het lijk in de doodskist van papier- maché. Het is Halloween. Camiel Engelen is de directeur van de populaire evenementenlo catie, die elk jaar 100.000 bezoe kers verwelkomt. Klooster Grae- fenthal is een prachtig decor voor middeleeuwse markten, wijn feesten, trouwpartijen en festi vals. De Nijmeegse Radboud Uni versiteit houdt er introductieda gen, de Duitse regionale televisie zender WDR personeelsfeesten. Al weet niemand dat het klooster een religieuze leefgemeenschap herbergt. Vol afschuw denkt Engelen te rug aan de nachtelijke bestorming door de Duitse arrestatieteams. Voordat hij beseft wat er gebeurt, ligt hij op de koude vloer, zijn ar men vastgebonden op zijn rug. Terwijl er machinepistolen op hen zijn gericht, zien ordeleden hoe hun geliefde voorganger ge boeid wordt afgevoerd. Urenlang cirkelt een politiehelikopter bo ven het kloostercomplex. Speur honden zoeken naar opgeslagen vuurwapens. Spookverhalen, lacht de kloos terdirecteur. De politie-inval is volgens hem de bizarre ontkno ping van een geheime liefdesaf faire. Alle beschuldigingen rich ting Robert B. (kindermisbruik in Hoeven en verkrachtingen op Graefenthal) draaien om de 25-ja- rige Emma, zegt hij. Emma is de eventmanager van Graefenthal. Een doortastende za- kenvrouw. Dat talent heeft ze niet van een vreemde. Moeder Irma, transformant van het eerste uur, runde het evenementenbedrijf jarenlang samen met Engelen. Emma is verliefd geworden op een 37-jarige verzekeringsagent uit Goch. Een vrolijke prins car naval met bijnaam Jogi. De Duit ser is op Graefenthal zo'n beetje kind aan huis. Emma houdt haar liefde verborgen. Als kind van de orde, beseft ze de regels te over treden. Want Emma heeft een relatie met de 33 jaar oudere B., beweert Engelen. ,,Ze zijn niet voor de wet getrouwd, maar binnen onze Orde gelden ze echter als man en vrouw. Emma heeft zelfs zijn naam op haar pols getatoeëerd." Zo gek is dat niet. Diverse ordele den hebben een complete afbeel ding van Robert B. op hun lijf. In september biecht Emma haar affaire op. Emma zou bij Robert willen blijven. Vrijwillig staat ze Reactie volgens Engelen haar functie als eventmanager af. Uit jaloezie stapt minnaar Jogi naar de politie, stelt Engelen. ,,De beschuldigingen over het mis bruik en de verkrachtingen komen van hem. Twee weken nadat ze aangaf verder met Robert te wil len, was hij hier gast op een brui loft en heeft hij onder haar slaap kamerraam nog met haar gespro ken. Kort daarna ontdekten wij aan de overkant van het meer een levensgrote teddybeer. Hij zat er achter. Emma kon de beer vanuit haar slaapkamer zien.'' Toch kan Engelen niet verhullen dat de orde barsten vertoont. Een maand voordat Emma haar affaire prijsgeeft, breekt haar jongere broer met de orde, zegt Engelen. ,,Hij heeft een 15-jarige meisje on zedelijk betast. Toen hebben we hem overgeplaatst naar een andere locatie. Onze dames moeten veilig kunnen rondlopen.'' Uit wraak heeft de broer gezegd dat de sekte vuurwapens verbor gen hield, zegt Engelen. Zoals er geen wapens zijn gevonden, zo zal volgens Engelen ook blijken dat de vermeende zedenmisdrijven stoe len op valse aangiften. Eigenlijk verwacht hij zijn voorganger ieder moment als vrij man terug. ,,De Duitse justitie zal ontdekken dat ze keihard is voorgelogen.'' Ook Emma komt vast thuis, zegt hij. ,,Wij houden van haar. Haar vader is megabezorgd, maar krijgt haar niet te spreken. Niemand van ons.'' En haar moeder? Wat vindt die? ,,Dat weet ik niet'', is het ant woord. ,,Irma is tijdens de politie actie met de agenten mee de poort uitgelopen. Sindsdien hebben wij niets van haar gehoord.'' Minnaar Jogi is eveneens on vindbaar. Hij is niet thuis of op zijn werk. Hij is op vakantie, zeg gen zijn collega's op kantoor vriendelijk. Wanneer hij terug keert, kunnen ze niet vertellen. GO ZATERDAG 7 NOVEMBER 2020 De Duitse justitie liet kort na de inval weten dat Robert B. wordt verdacht van tien ge vallen van misbruik van kinderen in de pe riode 2006-2008 in Hoeven, twee ver krachtingen in Goch en vrijheidsbeneming en toebrengen van letsel aan een ander lid van de orde. Vol gens de orde draaien alle aangiften om één slachtoffer: Emma. De Duitse justitie zegt echter dat 'het onder zoek zich niet uitslui tend richt op hande lingen ten nadele van een persoon'. Camiel Engelen van de Orde der Transformanten kent de aantij gingen van familieleden van leden van de orde. Nu de orde opnieuw in opspraak is 'komt al lerlei oude shit' weer boven, zegt hij. Via Engelen kreeg deze krant per app een doorgestuurde reac tie van Eileen, maar we kregen haar niet te spreken. In de korte tekst staat - samengevat - dat Eileen 'zich goed voelt in de way of life die ze gekozen heeft en dat Carmen twaalf jaar geleden al leugens verspreidde en dat nu weer doet'. Het incident in Ven-Zelderheide doet Engelen af als 'valse praat over ruggen van kinderen'. De politie in Brabant heeft aange kondigd naar aanleiding van alle ontwikkelingen 'alsnog in de ar chieven te duiken en eventueel oud-collega's te benaderen' om te kijken of er destijds zaken over het hoofd zijn gezien. ?4pïïMi£~.ï :=J| ine ------ £"1 III ylliH HE"&Bf S3 llKS. Sil;llE%-"-= -Rapste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 67