Als het goed is heb je in je organisatie altijd iemand die ergens meer van weet dan jij PASPOORT „Natuurlijk zijn werk en privé niet zo geschei den. Maar dat is het gekke: het voelt niet als werk. Als we thuis zijn na een paar lange avon den werken, praten we nog steeds over Omoda. Ik bedenk altijd hoe ik de beste versie van me zelf kan zijn, en hoe ik onze mensen de beste versies van henzelf kan laten zijn. De mensen die ik leid, zij drijven mij. Hoe hoger hoe dom mer, zei Gerrit Zalm ooit. Als het goed is, heb je altijd iemand in je organisatie die ergens meer van weet dan jij. En zo is het." ,,Ja, alhoewel ik papadag een vreselijk woord vind. Ik zal mijn tijd anders moeten indelen. De tijd die ik met onze dochter doorbreng, wellicht later inhalen. In elk geval blijven we evenveel werken als we nu doen. Wij allebei." ,Klopt. Maar ik ben ervan overtuigd dat ieder een die de mogelijkheden heeft een bijdrage te leveren, dat moet doen. Of je nou man of vrouw bent, dat maakt niet uit. Ik heb het thuis nooit anders gezien. Mijn moeder zette in haar eentje een basisschool, middelbare school en een hogere school op in Indonesië. Bij Omoda zijn de verhoudingen in het managementteam 50/50. Gelukkig maar, want eigenlijk zijn vrou wen veel betere leiders dan mannen." ,,Hm, goede vraag. Ik voel me echt verantwoor delijk. En ook wel een flink commitment om dat het een familiebedrijf is. Het gaat terug naar 1875, dat moet je koesteren. Dan kun je niet ineens zeggen: ik heb een goede aanbieding, ik ben weg. Bij Omoda liggen nog zo veel kansen. Zolang ik met een goed gevoel uit mijn bed stap om te gaan werken, maakt het mij niet uit hoeveel uren ik erin steek. Dan doe ik dat met volle overgave." ,,Ik sport, en ik lees." Baan verwijst naar een stapel managementboeken. ,,Tja, ik moet er wel iets van opsteken. Ik heb altijd een doel nodig. Anders word ik gek. Als wij vroeger op zaterdag te lang uitsliepen, gooide onze moeder een glas water in ons gezicht. Omdat we het beste moesten maken van elke dag, voor onszelf maar ook voor de mensen om ons heen. Omdat er ergens anders in de wereld zo veel zijn die die kans graag hadden gehad, maar simpelweg niet zoveel geluk hadden. Dat ben ik nooit ver geten. Sterker nog: dat prent ik mezelf nog steeds in. Elke dag weer." GO ZATERDAG 7 NOVEMBER 2020 Jan Baan: ,,Ik zal soms best irritante vragen stellen of te dominant aanwezig zijn, maar ik geef ook nieuwe energie.'' FOTO SANDRA SCHIMMELPENNINK Jan Baan werd op 12 juli 1993 geboren in Amersfoort. Hij kreeg nog twee broertjes en een zusje. Zijn vader is predikant, zijn moeder onder- wijsconsultant. Jan studeerde in ternationale be drijfskunde in Rotterdam en behaalde daar ook zijn master in finance. Momen teel doet hij een post graduate degree in leider schap aan de universiteit van Oxford. Via de banken- en in- vesteerderswe- reld belandde hij uiteindelijk bij Omoda. Daar is hij COO. Jan Baan is getrouwd met Marlinde Baan-Verton, de dochter van Omoda's CEO Lourus Verton. Samen verwach ten zij eind dit jaar een dochter. Zegt ze dan niet dat je je sokken moet oprui men? Jullie krijgen binnenkort een kindje. Ga je een papadag nemen? Daar wordt in de reformatorische kring waar je uit komt, verschillend over gedacht. Je zit nu ruim drie jaar bij Omoda. Langer dan waar ook. Durf je ooit nog weg te gaan? Ontspan je ook wel eens?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 55