Horecamensen nemen zorgpersoneel werk uit handen 3 Tot een paar maanden geleden stond Frieda Beverdam nog kroketten te bakken in het tankstation van BP langs de A58, tegenwoordig is ze werkzaam als zorgondersteuner bij Zorgstroom. Voor nu is het een uitkomst, vertelt ze. Maar het liefst keert de inwoonster van Yerseke weer terug in de horeca, waar haar hart ligt. ,,Ik ben nu vooral blij dat ik weer werk heb." AAlsof ze nooit anders heeft gedaan scant Frieda Beverdam deze woensdagmid dag het voorhoofd van Jan Koster die net komt aan lopen bij Hof 't Seijs in Middel burg, een van de vele zorglocaties van Zorgstroom. ,,Bent u verkou den? Heeft u koorts? Mag ik uw naam noteren?" Het is een vast riedeltje vragen dat Beverdam op lepelt en inmiddels wel kan dro men. ,,Dan ga ik nu nog even uw temperatuur opnemen." Pas als dat gebeurd is en de uit slag niet verontrustend, mag Kos ter het zorgcomplex binnen. Zo gaat het dagelijks een keer of der tig tijdens haar dienst. ,,Ja, dit is wel wat anders dan wat ik hier voor heb gedaan", vertelt Bever dam. ,,Ik heb ruim twaalf jaar een café-restaurant gerund. Daarna zijn we naar Zeeland verhuisd en is mijn man als chef-kok aan de slag gegaan bij de Viskêête in Yer seke. En zelf werkte ik bij een tankstation. Maar mijn man zit nu thuis, mijn twee zoons - ook werkzaam in de horeca - zitten thuis en bij mij werd ook mijn contract niet verlengd omdat je in het tankstation geen voldoende afstand kunt houden bij het werk dat ik deed. Het hele gezin zit dus werkloos thuis. Ik ben blij dat ik nu dit kan doen, want je moet wat." Nu tijdens de tweede golf de verpleeghuizen 'gewoon' open blijven voor bezoek is waakzaam heid geboden om het virus buiten de deur te houden. Zomaar even bij opoe of opa binnen lopen kan niet meer. Bezoekers moeten zich registreren en krijgen telkens weer een vragenlijst voorgescho- teld om zo veel mogelijk uit te sluiten dat ze het virus mee naar binnen nemen. Het betekent ook extra werk voor het zorgpersoneel in een sector waar iedereen toch al op zijn of haar tenen loopt. Toch vinden de verpleeghuizen het van levensbelang om open te blijven, maar dat vraagt wel extra personeel en creativiteit. GO ZATERDAG 7 NOVEMBER 2020 Frieda Beverdam meet de temperatuur bij Jan Koster voor hij Hof 't Sijs in Middelburg binnen mag. foto ruben oreel 'Normaal bak ik snacks, nu meet ik temperatuur' MAURICE STEKETEE LEES VERDER OP PAGINA 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51