Wouter Verstraate weet 14 ZEELAND EK VELDRIJDEN ROSMALEN Veldrijdster Shirin van Anrooij (18) heeft al zo veel moois bereikt in haar juniorentijd. Nu ze bij de beloftes rijdt, moeten niet gelijk wonderen verwacht worden. Dat zeggen bondscoach Gerben de Knegt en Sven Nys, haar manager bij Telenet Baloise Lions, aan de vooravond van het EK in Rosmalen. Shirin van Anrooij heeft momenteel te maken met enige fysieke te genslag. Bij een val tij dens een cross in Krui- beke, nu vijf weken geleden, liep ze een rugblessure op. In de we ken daarna bleef ze daar last van houden. Vorige week zaterdag stapte ze bij de Koppenbergcross in Oudenaarde zelfs na drie ron des uit. Ze kon geen kracht meer zetten. ,,Het is vanwege die rug alle maal nog wat wisselvallig dit sei zoen", weet Gerben de Knegt, de bondscoach die haar voor de derde maal meeneemt naar een Euro pees kampioenschap. ,,Een paar koersen reed ze echt goed en op die momenten zat ze meteen ook voorin bij de elite-dames. In an dere wedstrijden kon ze er niet bij blijven. Dat is het lastige aan een rugblessure, je weet nooit echt wat je kunt verwachten. Ik had dat tijdens mijn eigen carrière ook wel eens. In de aanloop naar dit EK is ze wel goed behandeld. En gelukkig is het parkoers in Ros malen heel anders dan in Ouden aarde. Ik denk zelfs dat het haar heel goed ligt." Mocht een podiumplaats er niet in zitten op het EK, dan is er vol gens De Knegt geen man over boord. ,,Shirin is heel leergierig, heel eager om alles goed te doen", geeft hij aan. De échte resultaten komen met de jaren. Op dit mo ment moet ze het heel erg van haar souplesse hebben. Ze mist nog wat power en explosiviteit. Als er een groep wegrijdt, is ze nog niet in staat om direct mee te springen. Wel kan ze er dan de hele wedstrijd 100 meter achter fietsen." Dat iedereen geduldig met de jonge Kapelse moet zijn, vindt ook Sven Nys. De Belgische oud wereldkampioen is manager van Telenet Baloise Lions, één van de topploegen binnen het internatio nale veldrijden. Hij hengelde Van Anrooij begin 2020 binnen en wil Op dit moment moet ze het nog heel erg van haar souplesse hebben haar rustig naar de wereldtop brengen. Ze mag rijpen onder de vleugels van haar ploeggenotes Lucinda Brand en Ellen Van Loy. ,,Shirin hoeft geen druk te voelen, er worden geen onrealistische prestaties van haar verwacht", vertelt Nys. ,,Vooral Lucinda neemt die druk weg. Bij haar reke nen we op goede uitslagen, bij Shirin nog niet per se. Maar on dertussen heeft ze dit seizoen al meermaals een plek in de top 10 bemachtigd. Ik vind dat heel knap. Bij de mannen doen we het net zo. Mijn zoon Thibaut kan lekker in de schaduw rijden van Toon Aerts en Lars van der Haar." Meteen een klik Nys zag al lang potentie bij Van Anrooij. ,,Vanaf het moment dat ze als zestienjarige begon, viel Shirin al op", zegt hij. ,,Ik zag dat ze fysiek sterk was en ze zette gelijk al mooie uitslagen neer bij de elite vrouwen. Ze lag voor op haar leef tijd. Na een cross in Zonhoven hadden we voor het eerst contact. Twee weken later, bij de wereldbe kerwedstrijd in Namen, zijn we met elkaar gaan zitten en waren we er snel uit. Er was meteen een klik, ik wist dat zij goed binnen de filosofie van ons team zou passen." Bij Telenet Baloise Lions zit Van Anrooij, zo goed stelt Nys, ,,in een professionelere omgeving dan voorheen". Het zal haar aan niets ontbreken om de komende jaren door te groeien. Dat komt haar ook toe, vindt de Belg. ,,Shirin is sterk, leergierig en een fijn mens, met ook nog een fijne familie om haar heen." Nys vindt het prettig dat de Ka- pelse zo allround is. ,,Ze is goed op de weg, zowel op de tijdritfiets als in ritten in lijn, heeft ervaring met triatlons en gaat zonder proble men het veld in." Dat ze op de weg bij Trek Segafredo, óók een gere nommeerde ploeg, gaat rijden, vindt de Belg veel meerwaarde hebben. ,,Bij Trek krijgt Shirin een mooi programma. Wat ze in de zo mer aan arbeid levert, zal een posi tief effect hebben op wat ze bij ons in winter kan laten zien. Tussen de Ik wist dat zij goed binnen de filosofie van ons team zou passen twee ploegen zal veel afstemming plaatsvinden." De groei van Van Anrooij zit 'm de komende jaren in de details, weet Nys. ,,Hoe snijd je nog beter de bocht aan? Wanneer stap je van de fiets en wanneer spring je er weer op? Hoe maak je de inschat ting of je een talud wel of niet op komt? Hoe verdeel je je krachten? Shirin is nog jong. Dit soort din gen komen met de jaren." Geen rolverdeling Waar Van Anrooij bij Telenet Ba- loise Lions de kunst kan afkijken van enkele cracks, is dat bij Oranje ook het geval. Bij de beloftes zit ze morgen in één ploeg met Inge van der Heijden, Manon Bakker, Aniek van Alphen en Puck Pie- terse, die op één na allemaal ouder zijn dan haar. Het moet wel heel gek lopen wil niet één van de vijf de titel pakken. ,,Er is niet per se een plan", stelt De Knegt. ,,Ik ben van mening dat je dat binnen deze categorie nog niet moet willen. Er is geen rol verdeling, ze mogen allemaal vrij uit koersen. Pas als één van de buitenlandse meiden nog tot aan het einde van de wedstrijd mee kan komen, komt er wat tactiek bij kijken. Het rondje is tamelijk selectief, met onder meer een zandbak erin. Ik denk wel dat het ook iets voor Shirin is." Nys gaat daarin mee. ,,In de koersen waarin ze goed was, reed ze gelijk in de top 10 bij de elites. Het EK is een wedstrijd voor be loftes. Daarbij moet dus een hoge eindnotering mogelijk zijn, ook al is ze in haar nieuwe categorie één van de jongsten." tie omdat hij zich daar als personal trainer inzet voor specifieke doel groepen, van mensen met overge wicht of met een ander risicopro fiel. Tussen de bedrijven door sport Verstraate ook nog zelf, waarbij hij zich de laatste tijd met name toe legt op de 1/8 triatlon. Hij is een be zig baasje, weet-ie zelf. Maar keuzes maken vindt hij niet nodig. ,,Ik vind alles wat ik doe hartstikke leuk. Dan is tijd ook geen probleem en heb je het nooit druk.'' Eerst was er het voetballen in zijn sportleven. Bij De Noormannen natuurlijk. In de jeugd viel hij op als talent. Zelf is Verstraate vooral be scheiden. ,,Ik had misschien het eerste kunnen halen.'' Al vroeg was er een tweede passie: hardlopen. Pa was atleet en nam de jonge Wouter al snel mee naar allerlei veldlopen in de regio. De cross was de jonge Verstraate op het lijf geschreven. Op zijn veertiende besloot hij zich volledig op atletiek te richten, in het veld en op de baan, zowel binnen als buiten. Als junior stootte hij door naar de nationale top, met een stuk of wat medailles op NK's. Ver- straate leek een mooie loopbaan op de middellange en lange afstand voor zich te hebben. ,,Totdat ik be gon te groeien.'' Knieën, hielen, van alles in zijn lijf speelde op. Noodgedwongen ging hij minder trainen. ,,Automa- tisch worden dan ook de prestaties minder.'' Topsportklimaat Voor zijn studie trok Verstraate naar Vlaanderen, naar Gent om precies te zijn. Aan de Universiteit Gent behaalde hij afgelopen zomer zijn mastergraad lichamelijke op voeding en bewegingswetenschap pen, naast tal van andere licenties De afspraak is gemaakt op het veld van TOP, waar hij bezig is aan zijn derde seizoen als fysiek trainer. Even goed hadden we Verstraate (23) kunnen treffen in zijn woon plaats Westkapelle, of in Middel burg waar hij in de winkel van Flo- ris-Jan Koole inspanningstesten af neemt bij atleten met ambitie. Innovate in Goes was ook een op- zaterdag 7 november 2020 'De echte resultaten komen Roeland van Vliet Vlissingen - Bondscoach Gerben de Knegt - Sven Nys, Telenet Baloise Lions Ben van den Aarssen Arnemuiden Wouter Verstraate: ,,Ik vind alles wat ik doe hartstikke leuk. Dan is tijd ook geen probleem en heb je het nooit druk.'' fotos dirkjan gjeltema Hij houdt allerlei ballen tegelijk in de lucht en geniet van alles wat-ie doet. Als pas afgestu deerd master lichamelijke op voeding en bewegingsweten schappen is Wouter Verstraate een vraagbaak voor veel Zeeuwse sporters, de korfbal lers van TOP Arnemuiden voorop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42