Al sinds 2018 afwezig Zelfs de grens was dicht Even niet die wandeling Wéér geen heel seizoen ZEELAND 13 zaterdag 7 november 2020 WESLEY STEIJ- AERT (27), CLUB BRUGGE Eigenlijk was hij er wel een beetje aan gewend om de wedstrijden van zijn geliefde Club Brugge niet in het stadion te zien, maar op een scherm. Wesley Steijaert was er al tijd en overal bij, tot hij in 2018 een stadionverbod kreeg. Maar precies nu dat net is afgelo pen, mag hij er als nog niet in. En dat voelt toch heel an ders. Het was 2018. Wes ley Steijaert uit Breskens weet het nog precies. ,,We speelden tegen An- derlecht, onze ri vaal. Dat is een beetje vergelijkbaar met Ajax en Feyen- oord'', vertelt hij. ,,Die wedstrijd konden we kampi oen worden. Maar toen Anderlecht scoorde, liep het uit de hand. Er ont stonden rellen. Ik werd daarbij her kend op de camera beelden en kreeg later een stadi onver bod. Aan- vanke- voor jaar, maar daar werd nog een jaartje aan vast ge plakt. ,,Omdat ik tussendoor tóch nog een keer naar het stadion ben ge gaan'', legt Steijaert uit. ,,We speelden toen voor het eerst weer tegen Ant werp, ook een bela den wedstrijd. Via- via had ik een kaartje geregeld. Ik kon gewoon naar binnen, ze zeiden niets. Maar achteraf kreeg ik weer een brief met een foto. Ze hadden me ge zien en ik mocht een jaar langer niet naar binnen.'' Je zou zeggen dat hij daar nu, inde tijd van wed strijden zonder publiek, wel aan gewend is. „Maar het is toch heel anders", aldus de Zeeuws Vlaming. ,,Voor wedstrijden verza melen we altijd in Café 't Putje. Tij dens mijn verbod bleef ik dan daar de duels kijken en proefde ik toch een beetje de sfeer. Maar ook dat kan nu dus niet meer door de corona maatregelen.'' JOHNNY VAN DEN BERGHE (50), AA GENT In het begin van de coronacrisis voelde zijn club AA Gent verder weg dan ooit voor Johnny van den Berghe. Niet alleen de toegang tot het stadion werd hem ont zegd, maar de inwoner van Sas van Gent mocht het land van zijn club zelfs niet in. De grens met België ging namelijk op slot. De landsgrenzen mag de Zeeuws-Vlaming inmiddels weer oversteken, maar wed strijden bezoeken zit er nog steeds niet in. Al jaren is Van den Berghe een trouwe Gent-supporter. Eerst bezocht hij haast alle wedstrij den. Thuis, uit en Europees. Tegenwoordig deelt hij zijn passie met zijn zoons Lars en Matthijs en gaat hij ook wat minder ver op pad. ,,Maar de laatste wedstrijd die ik be zocht, was vorig seizoen uit in Rome. Vlak voordat het coro navirus uitbrak in Italië. Dat is ach teraf heel bizar." Zijn zonen ne men het stokje over van hun va der. ,,Ze zijn misschien al wel fanatieker dan ik." Maar voor lopig kijken ze de wed strijden thuis. ,,En in Neder land is het lastig om Belgisch voetbal te ontvangen'', vertelt Van den Berghe. ,,We kijken het altijd online, via streams. Het commentaar is dan in ver tot Japans. Dat maakt ons niets uit, als we de wedstrijden maar kunnen kijken.'' En hoe graag hij het ook zou willen, van een wed- strijdbezoek ziet hij het dit seizoen niet meer komen. „Het is hopen op betere tijden, volgend seizoen." Want Johnny van den Berghe mist meer dan alleen het voet bal. „Er zijn veel men sen die je nu niet meer kunt zien. Toen de grenzen dicht waren, was dat nóg lastiger. En we missen natuurlijk ook alles om de wedstrijd heen. De reis er naartoe, een hapje eten, wat drinken. Thuis kijken is daar niet mee te vergelijken.'' HARRY CORVELEIJN (28), NEC Via een jongen die hij op een online computerspel ont moette, kwam Harry Corveleijn uit 's-Heerenhoek in aanra king met NEC. Na enkele wedstrijden op losse kaartjes te hebben be zocht, werd hij vaste gast in Nijmegen en ging hij zelfs mee naar uitwedstrijden. Dit sei zoen zat hij twee keer in het Goffertstadion, maar daarna was het ineens klaar. De Zeeuw is een fanatiek sup porter van NEC. ,,Ik heb geen ge wone seizoenkaart, maar een sei zoenkaart-plus'', legt hij uit. „Daarvoor moet je in een seizoen minimaal zeven uitwedstrijden bezoeken. Door corona is de ze vende me niet gelukt, maar daar had NEC begrip voor. Ik had nu ook al een aantal mooie wedstrijden uitgezocht. Naar De Graafschap en FC Volendam wilde ik bijvoorbeeld graag." Doordat hij nu niet meer naar NEC kan, heeft Harry er veel vrije tijd bij gekregen. Die besteed hij goed, maar hij had liever steeds de reisjes naar Gelderland blijven maken. ,,Iets typisch dat ik nu mis, is de weg van het sta tion naar het stadion. Als je er heen loopt door het park, zie je schillende talen. Van Portugees 1VWW.KP0.COM L13éKKL de lichten in de verte boven de bossen uitsteken. En het Goffert stadion ligt in een kuil. Dus aan het einde van de wandeling, duikt het stadion ineens op.'' Behalve voetbalsupporter is Harry ook een fanatiek wande laar. Zodra het weer kan, zal hij zijn geliefde loopje naar het sta dion dus weer zo snel mogelijk maken. Want ondanks de coronacrisis, blijft hij aan NEC verbonden als kaarthouder. ,,Er was wel een op tie om compensatie te krijgen, maar daar heb ik niet voor geko zen. Ik had het geld toch al uitge geven en ik kan de club op deze manier op een andere wijze steunen. Op afstand.'' JO-ANKE DE GRAAFF (36), FEYENOORD Het zit haar nog niet echt mee. Vorig jaar had Jo- Anke de Graaff haar eerste sei zoenkaart bij Feyenoord, maar werd het seizoen voortijdig be ëindigd. En deze voetbaljaargang kon de inwoonster van Nieuw en Sint Joosland zelfs nog geen enkele wedstrijd bezoeken als gevolg van het coronavirus en de maatregelen. ,,Ik mis het stadion om me heen'', zegt ze. Samen met broer Mark en diens oud-collega Robin zat ze iedere thuiswedstrijd achter het doel in De Kuip. ,,Vak Y, best een fana tieke plek'', vertelt ze. ,,En daar beleef je de wedstrijden heel an ders dan thuis. Je kijkt niet al leen naar Feyenoord, je zit er ook midden in. Waar je kijkt; het is er. Op het veld en bij de suppor ters om je heen.'' Nu kijkt ze de wedstrijden thuis, als dat uitkomt met het gezinsle ven. En wat ze ziet, bespreekt ze dan met Mark en Ro bin via Whatsapp. „Het was echt een uitje met z'n drieën en dat is weggevallen. Op deze manier proberen we dat toch een beetje bij elkaar te hou den, want het is heel jammer dat we niet meer samen naar Rotter dam kunnen nu.'' Hoewel de onzekerhe den en maatregelen als een donkere wolk boven het betaald voetbal hingen, besloot Jo-Anke toch haar seizoenkaart te verlengen. ,,Ik heb wel even getwijfeld, maar het blijft toch je club, hè. Hopelijk mogen we er volgend jaar weer heen.'' GO mwyejonym* m ké'ktda i J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41