Scheidsrechter discrimeerde niet 50 Plus hekelt tekort aan openbare toiletten ~f Koning nu WÉL Midair wr NEDrnJ^vezs jo alvast een handdoék op eeN bedje ZEELAND 11 Vier maanden cel voor man die ander stak in achterwerk Tolvrije tunnel ontbreekt in program VVD CORDEJONGE De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 25-jarige K. N. uit Armenië een gevangenisstraf van vier maanden opgelegd voor een poging tot toebrengen van zwaar lichamelijk letsel. Er was een celstraf gelijk aan het voor arrest van 249 dagen tegen hem geëist. De Armeniër kreeg het op 2 maart van dit jaar in het asiel zoekerscentrum (azc) in Middel burg aan de stok met een Russi sche medebewoner. De Rus wist hem steeds te vinden om ruzie mee te maken, omdat - zo ver moedde N. - als de Rus de 'slachtofferstatus zou krijgen, hij direct in aanmerking zou komen voor een verblijfsvergunning'. Op 2 maart was het weer eens zover. N. werd aangesproken op zijn rookgedrag en er volgde een scheldpartij, wat duw- en trek- werk, en N. wist de Rus met een bezem op diens hoofd te slaan. De Rus nam de benen, N. rende hem achterna en stak hem met een mes in diens achterwerk. De gedragsdeskundigen stel den vast dat N. verminderd toe rekeningsvatbaar moet worden geacht. Hij verblijft inmiddels in een psychiatrische kliniek. Op zaterdag 10 oktober speelde het tweede vrouwenteam van MZC'11 thuis tegen SC Emma. De aanvoerster van de Dordtse tegen stander voelde zich door de scheidsrechter van MZC'11 racis tisch bejegend. Na een overtre ding op haar zou de arbiter gezegd hebben: 'Ik kan haar toch moeilijk naar haar eigen land terugsturen'. Vrije trap Dit werd door de scheidsrechter en de club MZC'11 echter ten stel ligste ontkend. ,,Speelsters van SC Emma vonden blijkbaar dat de scheidsrechter na de overtreding meer moest doen dan alleen een vrije trap toekennen (gele kaart of iets dergelijks) en maakten dat duidelijk aan hem. Daarop re ageerde de scheidsrechter in de trant van: Moet ik haar - dus onze speelster - dan het land uitsturen of zo?'' Het tuchtrechtelijk onderzoek van de voetbalbond KNVB beves tigde die lezing. De aanklager schrijft in zijn toelichting: 'Niet is komen vast te staan dat de gedane uitlatingen waren bedoeld voor de meldster (aanvoerster van SC Emma, red). De aanklager conclu deert dat de uitlatingen waren ge richt aan de speelster van MZC'11 die de overtreding op meldster heeft gemaakt.' 'Daarnaast is niet gebleken dat de uitlatingen zijn gedaan met de bedoeling (opzet) om de meldster op enigerlei wijze vanwege haar afkomst/achtergrond te discrimi neren. De uitlatingen kunnen te vens in deze specifieke casus op zichzelf niet als discriminerend worden aangemerkt.' Discriminatoir Wel benadrukt de aanklager met klem dat de uitlatingen niet pas sen binnen de voetbalsport. 'Der gelijke (soortgelijke) uitlatingen kunnen in een andere context, dan wel onder andere omstandighe den, wel degelijk een discrimina toir karakter krijgen.' In de dagen na de kwestie had MZC'11 bij monde van bestuurslid Camiel van Tiggelhoven zelf al ge concludeerd dat er hoogstens sprake was van 'onhandige woordkeuze van de scheidsrechter in dit tijdsgewricht waarin de racismekaart snel getrokken wordt'. In het deze week gepresenteerde ontwerp-verkiezingsprogramma van de VVD staat geen woord over het tolvrij maken van de Westerscheldetunnel. ,,Dat is jammer", zegt fractievoorzitter Kees Bierens van de Zeeuwse VVD. Hij gaat zijn uiterste best doen dat onderwerp er alsnog in te krijgen. Alle Zeeuwse partijen die ook vertegenwoordigd zijn in de Twee Kamer hebben enkele maanden geleden afgesproken bij hun partijgenoten te lobbyen voor een tolvrije tunnel. Die moet een plek krijgen in de ver kiezingsprogramma's. De SP en de PvdA hadden dat in 2017 al in hun programma staan, het CDA heeft het vorige week opgeno men in zijn ontwerpprogramma en D66 doet dat waarschijnlijk eind november. Het zou cruciaal zijn als de grootste regeringspar tij, die op kop ligt in de peilingen, zich ook sterk maakt voor af schaffen van de tol. Bierens stelt de kwestie vol gende week zaterdag aan de orde tijdens een bijeenkomst van de regio zuid van de VVD. Daar wil hij steun krijgen voor een aan passing van het concept-verkie zingsprogramma. Op 12 decem ber kunnen de VVD-leden daar dan over stemmen. Hij nam de parkeerplaats 't Scheld aan de A58 bij Rilland als voorbeeld. Rijkswaterstaat heeft daar vorig jaar de openbare toiletten gesloten om dat het niet lukte die schoon te houden. Bij de entree van Zeeland worden automobilisten er nu op gewezen dat ze nog een stukje moeten doorrijden als ze hun be hoefte willen doen. ,,Je zal maar net een paar honderd kilometer gere den hebben, met de laatste minu ten hoge nood en dan lezen: de wc is vijftien kilometer verderop." Geen goede reclame voor de pro vincie, vond Lernout. Hij kreeg bij val van Eddy Heerschop (PvdA) en Hans Rottier (SGP). ,,Haal dat bordje maar weg", zei die, ,,of zorg voor een goed toilet." Wc erbij, iedereen blij Lernout diende een voorstel in met de titel 'Meer toiletten erbij maakt iedereen blij', waarin hij pleitte voor meer wc's in steden en langs fietsroutes en wegen. ,,Eigenlijk overal waar mensen winkelen en recreëren." Dat kon gedeputeerde Dick van der Velde (VVD) niet toezeggen, omdat de meeste toiletten in de provincie van gemeenten zijn en van particulieren, zoals winkeliers en horeca-ondernemers. Alleen al een inventarisatie van die plekken kost veel energie en geld, zonder dat het probleem wordt opgelost. Hij wil eigenaren wel helpen beter zichtbaar te maken dat er een toilet beschikbaar is. Ook beloofde hij weer met Rijkswaterstaat in ge sprek te gaan over parkeerplaats 't Scheld. Voor Lernhout was dat vol doende om zijn motie in te trekken en niet, zoals enkele Statenleden grapten, 'op te houden'. zaterdag 7 november 2020 GO Ad Roos Middelburg De aanklacht van discriminatie tegen een scheidsrechter van MZC'11 uit Zierikzee is gesepo neerd door de voetbalbond KNVB. De arbiter zou volgens een speelster van het Dordtse SC Emma discriminerende woorden tegen haar hebben gebruikt. Uit een tuchtrechte lijk onderzoek is dat niet geble ken. Rudy Boogert Zeist Ernst Jan Rozendaal Middelburg 'Welkom in Zeeland. Land in zee en water in de broek.' Met die al ternatieve slogan vestigde Sta tenlid George Lernout (50 Plus) vrijdag de aandacht op een te kort aan openbare toiletten in Zeeland. Ernst Jan Rozendaal Middelburg De toiletten bij parkeerplaats 't Scheld zijn vorig jaar gesloten omdat het niet lukte die schoon te houden. foto boaz timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39