DOORDEWEEKS is hij HR Officer bij Elopak IN HET WEEKEND is hij voetbaltrainer 9 Niets minder dan een blik- semstart kende Veli met zijn club VV Hontenisse. De in de zomer aangetre den oefenmeester won de eerste drie wedstrijden met klinkende cijfers, veertien doelpunten voor en nul te gen. Niets leek het team te kunnen stoppen. Behalve corona natuurlijk. „Ontzettend jammer dat de com petitie alweer is stilgelegd. Wel te recht hoor, het is nu eenmaal het be ste voor iedereen als we even een stap terug doen. Ik ben blij dat we een prima voorbereiding hebben kunnen draaien. Zo heb ik de ploeg, een mooie mix van jong en oud, goed kunnen leren kennen en zij mij. De afgelopen weken hebben we nog wel wat getraind. Tot deze week was het toegestaan met vier spelers tegelijk te trainen. Na de laatste maatregelen ligt dat weer stil. Het komt vooral aan op de zelfdiscipline van de spelers, willen ze een beetje fit blijven. Ge lukkig heb ik een erg fanatieke groep, dus dat zit wel goed." Na eerst jarenlang zelf gevoetbald te hebben, start in 2017 de trainers carrière van Veli. Hij wordt gevraagd door het bestuur van VV Sluiskil om Stiekem neem ik best veel dingetjes van mijn werk mee naar het voetbalveld, dat is grappig om te merken de vrijgekomen plaats van hoofdtrai ner in te vullen. Eigenlijk was Veli op dat moment al heel wat jaartjes trai ner, zij het in een andere discipline van het voetbal. ,,In 2006 startte ik sa men met mijn broers en vrienden met Beach Soccer Zeeland. In de be ginjaren stond ik zelf ook met mijn voeten in het zand, maar ik ben voor al bezig met coachen. Nu, bijna vijf tien mooie jaren later, doe ik dat nog. We maakten in die jaren prachtige dingen mee en behaalden successen. Sinds een aantal jaren hebben we ons eigen beachveld in Terneuzen; daar ben ik erg trots op. Dit jaar konden we helaas geen wedstrijden spelen door corona. Van de nood hebben we echter een deugd gemaakt. De vrije zaterdagen zijn vaak ingevuld door het geven van clinics aan de jeugd. In totaal hebben we dit acht keer ge- Sinds 2010 is hij werkzaam als HR Officer bij Elopak in Terneuzen. Een baan die vooral gekenmerkt wordt door veel afwisseling. ,,Ik houd me bezig met werkelijk alles dat met per soneel te maken heeft. Van werving en selectie tot uitdiensttreding en al les wat daartussen zit, zoals onder andere opleidingen, ziekteverzuim en duurzame inzetbaarheid. Door de coronacrisis is mijn werk nog een stuk uitdagender geworden. Als lid van het crisismanagementteam bin nen ons bedrijf denk ik actief mee over de te treffen maatregelen met betrekking tot corona binnen Elopak. De afgelopen jaren heb ik me flink kunnen ontwikkelen binnen het be drijf. Zo heb ik verschillende oplei dingen mogen doen. Stiekem neem ik daar best veel dingetjes van mee naar het voetbalveld, dat is grappig om te merken." De nu 39-jarige Terneuzenaar is volledig op zijn plek bij de producent van verpakkingsmaterialen. Gelukkig maar, want ook als Veli niet op het werk is, komt hij veelvuldig met Elo- pak in aanraking. ,,In welke super markt je ook loopt ofin welk huis houden je ook komt, overal staat wel een verpakking van Elopak. Als ik op vakantie ben, kan ik het niet laten in supermarkten te zoeken naar onze verpakkingen", zegt hij lachend. ,,Dat vind ik het mooie aan ons bedrijf, er komen tastbare producten voort uit ons werk." Ambitie ,,Waar ik over tien jaar hoop te staan? Ambities heb ik in ieder geval abso luut. Ik hoop nog verder door te kun nen groeien, want ik zit hier goed op mijn plek. In het voetbal is het een stuk lastiger te zeggen, dat blijft een onvoorspelbare wereld. Dat ik nog in het voetbal actief ben, is in ieder ge val een zekerheid. Het is en blijft mijn passie." daan en alle keren was de opkomst hoog. Dat gaan we zeker vaker doen." Op allerlei manieren is Veli dus be zig met voetbal. Op de vraag wat het trainerschap nu zo mooi maakt, ant woordt hij resoluut. ,,Het werken met en schaven aan een team. Dat vind ik geweldig. Het individu is be langrijk, maar uiteindelijk gaat het om het team. Het is leuk om te kijken hoe je een groep mensen zo goed mogelijk kunt laten presteren. Zowel door het bedenken van een tactiek op het veld als door het houden van ge sprekken buiten het veld. Het is voor mij geen ambitie om koste wat het kost op een zo hoog mogelijk niveau actief te zijn. Zolang ik met een ge motiveerde groep op een leuk niveau kan werken, ben ik blij." Een groot deel van zijn inspiratie op het veld, haalt Veli uit zijn werk. zaterdag 7 november 2020 Normaal gesproken puilen de weekends van Veli Eryürük uit Ter- neuzen uit. Centraal in die week ends staat één ding, voetbal. Tot het coronavirus om de hoek kwam kijken. Vervelen doet hij zich aller minst, want op zijn werk komen er juist uitdagingen bij. Bas Dingenouts CCD elof - Veli Eryürük FOTO'S CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37