SGP Tholen gaat in de fout Steeds meer deelauto's rijden door Zeeland SGP Tholen: 'Corona is waarschuwing van God' Jonge opa 2 Twee maanden geleden werden Andrea Maehrle en haar dochtertje Britt Westdijk uit Nieuwerkerk op het strandje bij de Schelphoek aangevallen door een rottweiler. De impact op die gebeurtenis is groot. ,,Haar leven lang zal ze er last van hebben." HOND MOEDER EN DOCHTERTJE VAN Commentaar Als vloeken niet heel onbetamelijk was, dan zou je het doen. Naar aanleiding van de bijdrage van Cees Verloop aan de algemene beschouwingen van de gemeente Tholen. De fractievoorzitter van de SGP zegt dat het coronavi rus een waarschuwing van God is. Volgens Verloop moeten we beter naar Hem luisteren. Verloop heeft er kennelijk geen moeite mee dat die veronderstelde waarschuwing honderddui zenden mensen het leven heeft gekost. Geen moeite met een god die spreekt in pandemieën. Politieke partijen gebruiken de algemene beschouwingen wel vaker als podium om hun gedachtegoed eens toe te lich ten. Naast aandacht voor de begroting nemen ze dan even tijd voor hun ideologie. Dat had de SGP in Tholen beter niet kun nen doen. Als iemand zielenrust vindt in het aanhangen van een religie, prima. In die geloofsbeleving mogen de vreemdste dingen worden gedacht en gezegd. Maar wie onnavolgbare ge dachten uit die omgeving meeneemt naar de gemeenteraad, moet niet vreemd opkijken als hij voor gek wordt versleten. Gek en gevaarlijk. De suggestie van een opperwezen dat ons via het virus waarschuwt, past alleen in een wereld die gere geerd wordt door angst. Door een meedogenloze god. Heb ge nade met de kinderen die zo worden geïndoctrineerd. Verloop is ook zeer gevaarlijk bezig omdat hij het belang van de coro namaatregelen en van een vaccin relativeert. Als je crepeert aan corona heb je bar weinig aan het angstige en benepen geestelijke leven van deze politicus. Heb genade met de kinderen die te horen krijgen dat het virus een waarschuwing van God is Het delen van auto's zorgt voor minder autobezit, minder parkeer plaatsen en kan leiden tot een snellere overgang naar schone brandstoffen. In de afgelopen jaren groeide het aantal deelauto's ge staag, ook in Zeeland, blijkt uit on derzoek van CROW-KpVV. Per 10.000 inwoners zijn er in Zeeland nu 12 deelauto's. Dat zijn er relatief weinig. Alleen in Dren the (11) en Limburg (10) is dat aan tal nog lager. Utrecht, Noord-Hol- ALMANAK Oud? Zo oud als je je voelt, zegt men. Maar voor de Vlissinger is het toch steeds lastiger er zelf in te geloven. In kort tijdsbestek werd hij opa (stiefopa dan, via zijn vrouw), Abraham, leesbril- verslaafd en mocht hij aanschui ven bij écht oude mensen voor de griepprik. De parkeergarage land en Zuid-Holland zijn de kop lopers. In heel het land rijden 64.000 deelauto's rond. Dat is ruim een kwart meer dan vorig jaar, maar onvoldoende om het streefgetal van 100.000 deelauto's in 2021 te halen. Dat aantal werd vijf jaar ge leden afgesproken door onder Per10.000 inwoners zijn er in Zeeland nu twaalf deelauto's. Dat is relatief weinig meer de BOVAG en grote gemeen ten. CROW-KpVV meet jaarlijks hoeveel auto's worden aangebo den op platforms zoals SnappCar, GreenWheels of Car2Go. uitlopend merkte de nog viriele opa dat hij zijn portemonnee vergeten was. Gelukkig woonde vrouwlief niet ver. Ze leende haar pasje en schreef haar pin code op zijn hand. Hij stribbelde nog even tegen. Tevergeefs. Een troostende pets voor zijn opabil- len. ,,Ik weet toch hoe je bent?" Afschieten van herten hervat Geen gratis mondkapjes voor voedselbanken VLISSINGEN Zoekactie in truck levert niets op Even met mama Andrea Maehrle en eigen hond Abby de straat op om op de foto voor bij dit verhaal te gaan, durft de 8-jarige Britt Westdijk nog wel. Zomaar buiten spelen met vriendinnetjes in de speeltuin verderop is er niet meer bij. Bang dat er loslopende honden aankomen. Spelen met vriendin netjes met honden thuis doet ze ook niet. De angst bij Britt is groot. Haar fysieke ongemak eveneens. De hondenbeten in bil, been en voeten laten blijvende littekens achter, die onderhuids irriteren. Wekelijks wordt de plastisch chi rurg in het ziekenhuis van Goes bezocht. Binnenkort gaan moeder en dochter naar de psycholoog. Eén keer doen ze hun verhaal, om te schetsen wat er gebeurde op die vreselijke tweede september van dit jaar. De Schelphoek Het was een mooie nazomerse dag. ,,Britt had 's ochtends naar school nog een lange broek aan. Thuis ge komen zouden we met Abby, een vriendinnetje en haar oma en hun hond naar de Schelphoek in Se- rooskerke gaan. Luchtige kleding en slippers aan. We lopen daar va- ker met de hond. Abby liep los. ,,Bij de uitkijktoren komen we een vrouw tegen met drie loslopende honden; een rottweiler van elf maanden en twee kleinere hon den. Ik heb een kort gesprek waarin ik vraag of de rottweiler een reu is. Abby was loops, van daar. De hond is echter een vrouw tje. Ze springt plotseling tegen Britt op die met haar vriendinnetje aan het spelen is", vertelt Andrea. Rotsblok Het baasje doet direct de lijn om en wandelt weg in tegenoverge stelde richting. Andrea en Britt lo pen terug naar de auto. Om te kij ken wat ze willen eten bij snackbar Fritureluur verderop. Britt en de rest lopen weer terug naar de duik- helling om Abby af te spoelen. ,,Ik draai mij om van de auto en zie die rottweiler uit het niets bij Britt. Hevig naar haar blaffend. De hond heeft haar na het weglopen weer opgezocht. Zo'n dertig seconden blijf ik verstard kijken, voordat ik er op mijn slippers heen ren. Ik hoorde Britt gillen: Mam help, ze bijt me. Erbij gekomen, probeer ik tussen mijn kind en hond te ko men. Ook Abby probeert dat. Ik weet Britt op te tillen en op zo'n hoog rotsblok te zetten. Terwijl ik dat doe, voel ik weerstand en zie ik Verloop sprak deze woorden tij dens de gemeenteraadsvergade ring. ,,De vraag die de SGP-fractie in ons midden wil leggen is: wat wil God ons hier nu mee zeggen?'', betoogde hij. ,,Wij zijn er vast van overtuigd dat God ons wil waar schuwen niet door te gaan met ons af te keren van zijn woord, de Bijbel, en van zijn heilzame geboden. Het is een ernstige en doordringende waarschuwing, gedurende al vele maanden.'' Dankdag De SGP-fractievoorzitter wees erop dat het binnenkort weer Dankdag is. Dat is volgens hem ook een dag om te bidden. ,,Ik wil u allen oproe pen samen met ons zo'n dankdag te houden om de Heere te bidden om zijn bewaring in deze tijden, mocht de Heere ons ook nog genadig wil len verhoren.'' zaterdag 7 november 2020 II Er rijden in Zeeland 462 deelau to's rond. Dat zijn er 62 meer dan vorig jaar. Dat lijkt een grote stijging. Maar in verhouding met andere provincies bungelt Zee land samen met Drenthe en Lim burg onder aan het lijstje. Jeffrey Kutterink Vlissingen Tip? redactie@pzc.nl VEERE Staatsbosbeheer heeft gisteren het afschieten van damherten op de Ha ringvreter hervat. Vorige winter werden 387 dieren afgeschoten op het ei land in het Veerse Meer. Er lopen nu nog 350 die ren. Er blijft een kudde van 150 dieren over die een belangrijke rol hou den bij het open houden van het eiland. De explo sief gegroeide kudde brengt volgens Staats bosbeheer schade toe aan planten en indirect ook aan de insecten- en vogelstand. Ook zwem men de herten naar het vasteland en zorgen daar voor landbouwschade. MIDDELBURG De provincie verstrekt geen gratis mondkapjes aan medewerkers en klanten van de Zeeuwse voedselbanken. De Sta tenfractie van de PvdA had daarom gevraagd. De provincie is niet ver antwoordelijk voor de voedselbanken, ant woordt het dagelijks pro vinciebestuur. Voor men sen met een laag inko men kan de aanschaf van mondkapjes een pro bleem zijn. Armoedebe leid en schuldhulpverle ning zijn een taak van de gemeenten. Steeds meer gemeenten onderzoeken de mogelijkheid om mondkapjes beschikbaar te stellen aan minima. De politie heeft niets strafbaars aangetroffen in de vrachtwagen die donderdagmiddag werd meegenomen bij een bedrijf aan de Hertzweg in Vlissingen. Dat beves tigt een woordvoerder van de landelijke een heid van de politie. Wat de aanleiding was om de vrachtauto weg te slepen, is onbekend. Onder meer politie, dou ane, Inspectie Leefom geving en Transport en Transport en Logistiek Nederland zijn een cam pagne begonnen om in filtratie van criminelen in de transportsector tegen te gaan. Britt gilde: Gerrit van Loon Nieuwerkerk De SGP-fractie in Tholen is er vast van overtuigd dat de uit braak van het coronavirus een waarschuwing van God is. Te rugkeren tot God en zijn gebo den is volgens fractievoorzitter Cees Verloop 'oneindig veel heil zamer dan vertrouwen in de ge nomen maatregelen of het vin den van een vaccin.' Rob Paardekam Tholen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30