MEDIA CULTUUR 25 r schil. Die band met de kijker ont breekt. Opi is minder een personali- tyshow. Plus de manier waarop zij de onderwerpen bespreken, daar zit toch een bepaalde stijfheid in die bij de Publieke Omroep hoort. Ik zeg niet dat de lach verboden is, maar je ligt er niet in een deuk of zo. Mijn mooiste momenten zijn als ik hui lend van de lach aan tafel zit, of juist huilend van ontroering." schrijft ons niet de wet voor. Het niet zo dat wij als een soort horigen moe ten doen wat de familie De Mol vindt.'' onderwerp, om het nieuws. Ik zie mezelf als smeerolie. Natuurlijk komt het voor in een gesprek dat je zegt: 'ik kan me voorstellen dat.of 'eigenlijk vind ik dat je onzin praat', of dat je het eens ben met de gast. Het is ook een personalityshow. Dus je moet jezelf laten zien. Maar om nu op te komen, te gaan zitten en te zeg gen: 'ik vind dit, ik vind dat'. Ik snap daar echt helemaal niets van. Het past ook niet bij de Publieke Om roep. Een rare ontwikkeling.'' 5Geraldine en de Vrouwen wordt op de verkeerde dag en het verkeerde tijdstip uit gezonden. ,,Klopt. Ik heb het programma geproduceerd en afgele verd. Dan moet de zender bepalen waar het komt, maar natuurlijk is zondagavond kwart voor 11 niet ide aal. Als je weekend er bijna op zit, wil je dat met iets luchtigers afsluiten. Dit is een zwaar programma dat nooit heel veel kijkers zal trekken. Maar het is een waanzinnig belang- rijk onderwerp. Seksueel geweld is een groot taboe in Nederland. Geral- dine doet het geweldig, de vrouwen zijn ontzettend openhartig. Er is een jaar lang met hart en ziel aan ge werkt. Als je dan tegenover Arjen Lu- bach wordt gezet. Dit hoort op een dinsdag, woensdag of donderdag.'' ,,Ik vind overigens dat mijn zender RTL de taak heeft dit genre te blijven brengen. Nu is de zender duidelijk op zoek naar lichtheid. Dat is jammer, we hadden net een mooie traditie opgebouwd. Met Five Days Inside, met de daklozenprogramma's. Ik ver moed dat dat nu afgelopen is. Van mij willen ze het in ieder geval niet meer hebben. Ik ben nu een halfjaar een programma aan het opnemen over een volksbuurt in Amsterdam. Geen hulpprogramma, wel een boeiend portret. Ik zou graag programma's maken over de politie, over PTSS, over de brandweer, allemaal ideeën, maar RTL heeft geen interesse.'' ,,Nee hoor, dat hoeft niet. Toen ik vorig jaar voor het eerst met de talkshow begon, was dat best taai. Kwam ik mezelf een paar keer goed tegen. Dit voorjaar ging het al veel lekkerder. Met een andere redactie, andere producent: Eward van der Horst. Het was wel anderhalf uur vanwege de coronacrisis, dus fysiek pittig. Maar ik had al meer zelfver trouwen. Ik zit nu permanent in qua rantaine. Een talkshow doen is top sport. Je moet goed uitgerust zijn, geen alcohol, geen andere dingen doen. Doe ik ook niet. Ik zie werk en privé nou niet als gescheiden levens. Dit is mijn leven. Als ik geen televisie doe, ben ik toch de hele dag bezig. Stukken schrijven, een boek of een lied. Het is allemaal leuk. Ik voel me goed. De talkshow geeft me ook veel energie. Ik houd van dat live-gevoel. Dat er ook van alles mis kan gaan. Je springt erin en gooit de beuk erin met z'n allen. De redactie, de produc tie. We zitten om half 12 na de show vol met adrenaline. Ik heb meer erva ring, maar ik voel me nog steeds een jonkie op talkshowgebied. Vind dat ik nog altijd veel te leren heb." 7 Nederlanders moeten niet zo zeuren over de corona maatregelen. ,,Nou, dat mo gen ze best. Iedereen mag zeuren en kritisch zijn, want je kunt nou niet zeggen dat het bij de over heid allemaal zo soepeltjes verloopt. Waar ik wel een beetje klaar mee ben zijn degenen die zo negatief zijn. De gekkies die alleen maar met zichzelf bezig zijn, daar stoor ik me aan. Het is een vorm van beschaving dat je je be reid toont om hier met elkaar door heen te komen. Het voor elkaar doet. Het is behoorlijk asociaal als je dan zegt: 'Ik doe niet mee'. Maar het gaat toch niet om jou? Doe het voor een ander. In mijn omgeving vallen ze met bosjes. Dat is bij veel mensen toch niet anders? Mijn ouders zijn 85 en 82 jaar. Ze hebben het zwaar, maar redden zich, al zouden we graag knuffelen. En de kinderen hun opa en oma ook. We doen een mond kapje op. Voor hen, voor onszelf, voor anderen. De club van saamhorigheid, daar wil ik bij horen. We hebben een gemeenschappelijk belang, doe mee, help mee.'' v fcr jftijj. 3 Met het presenteren van Weetik Veel voelde ik me schuldig naar Linda de Mol die het programma wilde meenemen naar Talpa. „Nee hoor, zo werkt de televisiewereld. De zen der vroeg of ik het wilde doen en het leek me wel leuk. Linda hoeft dat helemaal niet persoonlijk te ne men. Een aardige vrouw die ik hoog heb zitten en met wie ik fijn samengewerkt heb. Maar ik doe gewoon waar ik zin in heb. Zij vat dat blijkbaar persoonlijk op, maar zij zaterdag 7 november 2020 GO Beau van Erven Dorens ziet de rol van presentatoren in praatprogramma's als 'smeerolie'. foto pim ras Van Erven Dorens in daklozenprogramma The Rotterdam Pro ject. FOTO RTL 4ïalkshowhosts moeten niet hun eigen mening ge ven, zoals Fidan Ekiz en Renze Klamer in De Voor avond. ,,Eens. Wie ben ik in vredes naam? Het draait om de gast, om het 6 Ik moet een stapje terug doen om er mentaal niet aan onderdoor te gaan. Beau vanaf maandag elke werk dag vanaf22.00 uur op RTL 4 k

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25