O 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Beau van Erven Dorens begint maandag aan de derde reeks van zijn gelijknamige talkshow op RTL 4. In de aanloop legde deze krant hem zeven stellingen voor. Quote van de dag Worden jullie ook zo opgefokt van die Amerikaanse verkiezingen? TALKSHOW BEAU Linda de Mol schrijft ons niet de wet voor. Ik doe waar ik zin in heb Ik had echt zin in een vrolijk stukje over Ali B op volle toeren of I Can See Your Voice. Desnoods iets over de zoveelste comeback van Henny Huis man of de nieuwe Peppi Kokki, Jineks olijke analistenduo Joost Eerdmans en Michiel Vos. Maar nee, even geen Amerikaanse verkiezingen, en ze ker geen corona. Het leven is al somber genoeg. Maar toen was daar die dreun: Rotterdamse leraar ondergedoken na bedreigingen. Door leerlingen. Om een spotprent. Cameraploeg van Powned aan gevallen. Voelen Parijs en Wenen al dichtbij, dit is slechts een paar kilometer van mijn huis. En zo zat ik toch weer met stijgende bloeddruk drie talk shows te kijken, waarin het ging over hoe ónze vrijheid van meningsuiting in het geding is. Bij voorbeeld door een petitie om Mohammed-car toons te verbieden. En door prominente moslims die liever discussiëren over hoe je zo'n cartoon nou 'op een betere manier' bespreekt in een klas, dan dat ze een ferm Aboutalebje doen. ('Staan de waarden van dit land je niet aan? Rot toch op.') VVD-kamerlid Dilan Yesilgöz was gelukkig ijzer sterk in haar weerwoord bij Jinek. Bij Opi moest nota bene Gert-Jan Segers (Christenunie) een imam uitleggen dat zijn recht op geloof net zo be langrijk was als het recht van een ander om dat ge loof te ridiculiseren. Je hoeft geen journalist te zijn om het daar vol mondig mee eens te zijn. Maar ondanks alle ste vige woorden aan die talkshowtafels, werd ik toch treurig. Want het gebeurt al. De vrijheid van me ningsuiting kalft al in rap tempo af in dit land. We roepen wel stoer dat we pal staan met z'n allen, maar ondertussen. Wie de documentaire Dat zijn geen grappen! heeft gezien, weet dat zelfs cabare tiers als Youp het onderwerp islam angstvallig mijden. Bij Op1 twijfelden ze of ze de cartoon die in Rotterdam alle ellende veroorzaakte, konden la ten zien, vertelde presentator Jort Kelder. Zij de den het wel, deze krant drukte hem niet af. Maar onze vrijheid van meningsuiting staat net zo goed onder druk als bekende journalisten en andere prominenten luidruchtig applaudisseren zodra adverteerders weglopen bij VI, in de hoop dat het vervelende programma stopt. Als de NOS De Vooravond boycot omdat hoofdredacteur Marcel Gelauff de mening van Fidan Ekiz afkeurt. Maar ondertussen wel klagen dat zijn eigen journalisten geen respect meer krijgen. Het recht om beledigd te zijn wint het tegen woordig van de vrijheid van meningsuiting. Ieder een voelt zich superieur aan de ander. Verkondigt iemand niet de juiste mening, dan ga je niet in dis cussie of negeer je het, maar dan moet die ander gewoon zijn mond houden. Het probleem gaat zoveel dieper dan alleen de moslims. Dan kan Wolter Kroes honderd keer Lek ker hè zingen bij Ali B, maar gezellig wordt het niet meer. TELEVISIE Boodschap Van Leer TELVISIE The Passion in Limburg IIn talkshows is de corona moeheid toegeslagen. ,,Talk- shows moeten brengen waar we de hele dag mee bezig zijn. En dat is, helaas, nog steeds corona, co rona, corona. En natuurlijk worden jij, ik en het hele volk daar ontzet tend moe van, maar we moeten es sentiële informatie blijven geven. Elke dag is er nieuws. Het is van le vensbelang dat we dat blijven delen. Maar uiteraard moet er ook ruimte zijn voor meer warmte, hartelijk heid, liefde en humor, zeker nu we de winter ingaan. Duizenden men sen zitten thuis met een halve burn- out. Zijn eenzaam. Of komen in de schulden. Het is mijn taak om daar aandacht aan te besteden.'' 2 De talkshows op NPO en RTL zijn inwisselbare pro gramma's geworden. ,,On- zin. Die shows zijn heel an ders. Ik kan niet ontkennen dat het vaak om dezelfde onderwerpen gaat. Eva en ik, we zitten in ons eentje, bouwen een band op met het pu bliek, maar ook met de gasten die vaak terugkomen. Bij Op1 zitten ze met z'n tweeën en dan elke dag weer een ander koppel. Een belangrijk ver- Menina - Yogasquatten kalmeert, meldt 3FM-dj Eva Koreman op Instagram. zaterdag 7 november 2020 GO Fred van Leer gaat geen aan gifte doen van de verspreiding van zijn seksvi- deo. Op Insta gram deelde Van Leer in een videobooschap dat hij het het 'niet waard vindt' om door aangifte jaren met de kwestie bezig te zijn. De elfde editie van The Passion is volgend jaar in Roermond. De Limburgse stad zou in 2020 al decor zijn van het spektakel, maar dat ging niet door vanwege de coronacrisis. Het evenement wordt live uitge zonden. ■u

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24