II mm welkom bij j independer 23 het ook echt heel moeilijk, want je voelt je een beetje nutteloos. Ik doe nog van alles, heb straks ook weer een vergadering over hoe we het vol gend jaar gaan doen, maar ik voel ook dat ik minder efficiënt word. De sta pels e-mails worden niet minder, ter wijl ik denk: handel dat wat sneller af. Ik word er wat traag van. Mis schien is het ook wel goed om even een periode niet altijd die druk er zo op te leggen, maar het voelt niet pret tig." ,,Ik ben iemand die altijd deadlines opvolgt. En nu heb ik er al een paar gemist. Het waren geen belangrijke dingen, maar ik vind het wel irritant aan mezelf. Ik heb het minder druk. Hoe kan ik dan een deadline mis sen?" Als ik voor de Diamond League in Sjanghai zit, doe ik mijn computer geregeld pas dicht om twee, drie of vier uur 's nachts Het was en is improviseren. Ook de atletiek heeft het zwaar te verduren door de gevolgen van de coronapan- demie. Van de wedstrijdkalender bleef nauwelijks iets over. Dat doet Van Langen pijn. Na haar carrière als atlete bleef ze de sport trouw. ,,Uit liefde. Ik ben helemaal niet met atle tiek opgegroeid, maar eenmaal er door bevangen heb ik het nooit meer losgelaten. Ik vind het zo'n bloed mooie sport, voel me echt bevoor recht dat ik er werkzaam in ben. Het is niet altijd een makkelijk wereldje, maar nooit gezapig, nooit saai." Ze verlangt ernaar dagelijks haar zinnen al hardlopend te verzetten, maar hardnekkige knieklachten staan dat in de weg. Een nare erfenis uit de tijd dat ze nog twaalf keer per week trainde. Tegen, op en over het randje. Van Langen wil zo graag, maar ze verliest soms de hoop ooit weer fijn te kunnen rennen. Wat Van Langen mooi vindt zijn de wedstrijden die hier vanuit het kantoor in Nijmegen tóch uit de grond werden gestampt. ,,Je kunt ook zeggen: het overkomt ons en we wachten tot het over is, maar dat doen we niet. We gaan hier niet bij de pakken neerzitten. Nee, hoe ko men we deze tijd het beste door en hoe kunnen we atleten iets blijven aanbieden? Wij nemen gewoon ini tiatief en gaan dingen organiseren." Ze heeft goede hoop dat er volgend jaar, met bijvoorbeeld de komst van een vaccin, weer iets meer mogelijk is. Ze acht de kans groot dat de Olym pische Spelen in aangepaste vorm doorgaan en daar mag Sifan Hassan dan haar opvolger worden als gouden Nederlandse atlete. Eigenlijk leeft ze nog altijd van toernooi naar toernooi, van wedstrijd naar wedstrijd, zij het in een andere rol dan voorheen. ,,Daar ben ik dan maanden op gefo cust. Dat is ook voor de thuissituatie niet altijd prettig. Maar die vinden het ook leuk hoe gepassioneerd ik daarover ben. Ik leef op een bepaalde manier, en daarom maak ik die be paalde keuzes. Ik ga er vol voor. Daar sta ik ook achter." Dus je zei 'ja'? ,,Ja, en dan wordt het dus weer meer. Al is-ie nu niet doorgegaan door het coronavirus. Ik had ook kunnen zeg gen: doe ik niet. Maar ik zie dan de mogelijkheden, een nieuwe wed strijd in China! En dat vind ik dan zó leuk. Ik hoef niet alles zelf te doen, we hebben een fantastisch team, maar vind het moeilijk om toch die grenzen te stellen." ,,Ik kan dan heel moeilijk tegen ge luid, tegen prikkels van buiten. Dan trek ik mij heel erg in mezelf terug. Daar merk ik het aan. Ik ben dan echt minder gezellig thuis en dat is echt niet oké, want dan kan ik iemand af snauwen om niks. Maar als ik dat doe, weet ik vaak: oh, wacht, het is zover, en lukt het mij tot nu toe om het steeds zelf om te draaien." ,,Ik denk het wel. Ik kan er natuurlijk ook voor kiezen om heel anders te gaan leven. Maar dat is uiteindelijk ook niet wat ik wil. Ik hou ook wel echt van die adrenaline en werken onder druk, dus dat geeft ook een be paalde mate van voldoening." ,,Ja! Maar het remt iedereen. Ik vind League doe ik geregeld mijn compu ter pas dicht om twee, drie of vier uur 's nachts. Het kan wel eerder, maar dan wil ik het perfect doen. Dat vind ik dan belangrijker dan een paar uur slaap. Maar die grenzeloosheid is niet altijd goed, want ik woon mezelf soms uit. Ik heb nooit een burn-out of zo gehad, maar ik heb wel al een aantal keer gehad dat ik heel moeilijk tegen prikkels kon. Dat ik, ja, gewoon echt te uitgeput was. Maar dan kan ik alsnog niet stoppen." Ze weet nog dat ze vorig jaar rond deze tijd dacht: hoe ga ik het volgend jaar allemaal redden? En juist toen werd een nieuwe Chinese Diamond League-wedstrijd opgezet. ,,Ik werkte eigenlijk al op de toppen van m'n kunnen en toen kwam er nog een bij. Maar ik kan dan die uitdaging ook niet weerstaan." De ene zorgverzekering is de andere niet zaterdag 7 november 2020 GO Het staat haaks op jouw karakter. - Ellen van Langen (54) Iconisch: Van Langen wint 800 meter-goud bij de Spelen van 1992 in Barcelona. foto anp Wanneer heb je het door als je een tijd op of over het randje leeft? Ligt het voortdurend op de loer? Hoe ga je daar in deze periode mee om? De wedstrijdkalender werd nagenoeg leeg geveegd, je wordt waarschijnlijk geremd in jouw am bities. We lijken soms best veel op elkaar. Toch zijn we allemaal net een tikje anders. De een heeft genoeg aan een bitje. Een ander zit jarenlang vast aan slotjes. Ook elke zorgverzekering is een tikje anders. Bij Independer zie je eenvoudig wat die verschillen zijn. Wij vinden er een die haarfijn bij jouw beugelbekkie past. Straks als eerste de nieuwe zorg premies ontvangen? Scan de QR-code voor onze gratis Zorgpremie Alert of kijk op independer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23