I 'Ilona stierf niet aan, maar door corona' JOL Britt zal altijd last blijven houden van de aanval door een rottweiler Van snacks bakken naar temperatuur opnemen Reisbranche negeert het reisadvies Democraat staat op winst in Pennsylvania en Georgia 2020 Vandaag bij deze krant Imago van ons pensioenstelsel is beroerd SvPO Kapelle Schooljaar 2021 - 2022 OLD MASTERS TO MODERNISTS AAG Walcheren Zeeuwse zorg zet horecapersoneel in Geen vouchers voor reizen naar een geel gebied Jonge topjudoka bracht zichzelf om het leven. „Wees alert op jongeren als de structuur wegvalt'', klinkt de waarschuwing van haar ouders. Hoewel het tellen van de stemmen in de laatste zes staten bij het ter perse gaan van deze krant nog in volle gang was, lijkt de strijd om het Witte Huis op de derde dag na de verkiezingen een beslissende wending te hebben genomen. In de 'swing states' Pennsylvania en Georgia achterhaalde Biden zijn ri vaal Trump, terwijl hij in Arizona en Nevada ook leidde. Om president te worden, moet een van de kandidaten minimaal 270 kiesmannen halen. Biden stond gisterochtend weliswaar voor op Trump - 264 om 214 kies- Trump zou niet moeten zeggen dat de verkiezing gestolen was mannen -, maar de Democratische kandidaat keek in Pennsylvania en Georgia tegen een hopeloze ach terstand aan. Poststemmen Terwijl het tellen in volle gang was, druppelden in de loop van de dag nieuwe tussenstanden binnen die wezen op een kentering. Vooral de vele poststemmen, die met enige vertraging worden geteld, brengen Biden alsnog op de drempel van het Witte Huis. Beschuldigingen Terwijl het tij keerde, zaaide het Republikeinse kamp - met Trump voorop - steeds meer onrust en twijfel met ongefundeerde be schuldigingen van fraude door de Democraten. ,,Als je de legale stemmen telt, win ik met gemak'', zei Trump op een persconferentie in het Witte Huis. ,,We kunnen niet toestaan dat een verkiezing op deze wijze wordt gestolen.'' Die uitspraken leveren Trump veel kritiek op. Grote nieuwszen ders kapten de uitzending af en zelfs in eigen kamp keren Republi keinen zich tegen de president. Het Republikeinse congreslid Adam Kinzinger noemt de beschuldigin gen 'echt gestoord'. De Republikeinse senator Mitt Romney vindt dat de uitsprakeen schadelijk zijn voor het land. ,,Hij zou niet moeten zeggen dat de ver kiezing doorgestoken kaart, cor rupt en gestolen was", schrijft Romney in een verklaring. Hij waarschuwt dat Trump zo Ameri kaanse instituties beschadigt en 'destructieve en gevaarlijke pas sies' aanwakkert bij mensen. Rech ters vegen tot nu toe pogingen van Trumps campagneteam van tafel om in enkele staten het tellen te stoppen of over te doen. P4-7 Terwijl het toch het beste ter wereld is pm www.svpo.nl Nieuwsmedia ZEELAND2 Bijlage Z P3 tijlage Z Biden met eindsprintvr op drempel Witte Huis De Democraat Joe Biden heeft de Amerikaanse presidentsver kiezingen gisteren naar zich toe getrokken. Hij heeft in de be langrijke staten Pennsylvania en Georgia een grote achter stand op Donald Trump omge bogen naar een voorsprong. Winst in die staten levert hem het presidentschap op. Tonny van der Mee Rotterdam/Washington —Republikein Mitt Romney Aanmelden kan nu Reserveer tijdig Veiling: maandag 16 november, 14 uur Kijkdagen: vrijdag 13 t/m zondag 15 nov, 10 -17 uur of op afspraak Catalogus: WWW.VEILINGHUISAAG.COM Bezoek onze website voor meer informatie en de laatste updates omtrent de COVID-19 maatregelen Lekstraat 6311079 EM Amsterdam 020 - 3012950 info@veilinghuisaag.com Flink wat zon zaterdag 7 november 2020 15°C pzc.nl Ook voor het laatste JA regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging s 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1