Bouw nieuw verpleeghuis Zierik7 hervat 6 Probleem nieuwbouwwijk Geen klaprozen boven graven op Poppy-day Willem Adriaansens Kapelle ,,Ja, het was wel even zoeken", vertelt chauffeur Rajesh Jagernath uit Bergen op Zoom. ,,Het staat niet in de navigatie en zelfs niet in Google Maps op de telefoon. En die is altijd behoorlijk up-to- date. Ik heb gegoogeld en ik zag dat het een bouwplaats was. Ik heb toen maar een adres er dicht bij ingetoetst. Maar er zijn ook chauffeurs die, onder tijdsdruk, de spullen weer meenemen als ze het adres niet kunnen vinden. Dan wordt het een dagje later." Jagernath heeft echter geen Er zijn ook chauffeurs die de spullen weer mee nemen als ze het adres niet kunnen vinden rechtsomkeert gemaakt. Na veel zoeken, draaien, steken en nog eens zoeken komt hij met zijn vrachtwagen bij het adres van be stemming. En levert hij keurig zijn spullen af bij het betreffende huis in de Otterjes. De bewoon ster erkent het probleem. ,,Ja, wij hebben daar wel vaker last van. Dat mensen moeten zoeken." De Kapelse geeft nog een ver rassend ander voorbeeld. ,,Bij de kapper gebeurt het ook. Dan vra gen ze mijn adres en vinden ze de postcode wel maar de straat pakt ie dan niet. Jagernath ziet nog meer obsta kels om in de Otterjes of Lapjeskat te komen. Met zijn niet heel erg grote vrachtwagen is het hem nog gelukt, maar: ,,Stel dat een grote trailer hier moet komen. Dan kan hij die draai helemaal niet maken. Dan zou de chauffeur aan het be gin de linkerweg (het fietspad) al moeten nemen. Want anders komt ie bij deze blokken beton en dan lukt het niet meer." Aan de andere kant begrijpt de Brabantse chauffeur het ook wel. ,,Ze zijn hier volop aan het bou wen dus liggen er hier ook allerlei bouwmaterialen. Ze willen hier gewoon zo weinig mogelijk men sen hebben. Ik weet uit ervaring dat het bij nieuwbouw vaak wel enige tijd duurt voordat het adres wordt opgepakt. Dan is het maar hopen dat bewoners iets van een nummer of naam voor de ramen hebben gezet." Gouden tip Maar de gemeente Kapelle heeft de straatnamen al wel degelijk in gevoerd, laat een woordvoerder weten. ,,In de Basisregistratie Adressen en Gebouwen. En daar halen bedrijven als Google en TomTom hun informatie dan weer uit." Dat Kapelle het heeft ingevoerd klopt helemaal. De be drijven die ons allemaal laten na vigeren hebben het dus blijkbaar nog niet opgepikt. De gouden tip komt van chauffeur Jagernath: ,,Bel even naar Google, want dit is best onhandig." Marcel Modde Zierikzee In februari jaste toenmalig Allévo- bestuurder Ineke Dekker trots de eerste paal de grond in van de nieuwbouw van verpleeghuis Cor nelia in Zierikzee. Tegen de tijd dat ze in juli met pensioen ging, kwam de bouw stil te liggen door het fail lissement van aannemer Spran- gers. Haar opvolger Natasja Mari- man maakte deze week niet min der blij bekend met Constructif een ander bouwbedrijf te hebben gevonden, dat de klus gaat afma ken. Zeven vleugels Vanuit de lucht is goed te zien wat er sinds februari is gerealiseerd op het terrein aan de Emil Sandström- weg. Het gebouw krijgt zeven vleu gels en ruilt de oude, vertrouwde naam in voor Zierik7. Het complex wordt naar verwachting begin 2022 opgeleverd, een half jaar later dan de aanvankelijke planning. Zierik7 biedt straks 93 plaatsen voor langdurig verblijf en 30 plaat sen voor kortdurend verblijf. Het gebouw wordt duurzaam met gras en zonnepanelen op het dak. Ook wordt gebruikgemaakt van mo derne middelen op het gebied van domotica en robotica. VLISSINGEN Er zouden dui zenden rode 'poppy's' vallen uit het oude verkennings vliegtuig Taylorcraft Auster Mk. III van stichting Wings to Victory. Maar de lucht boven de Noorderbegraafplaats blijft woensdagochtend leeg. Wings to Victory wilde die dag het einde van de Eerste Wereld oorlog markeren met poppy's, rode klaprozen, op de graven van omgekomen vliegeniers. De strengere coronamaatre gelen zetten een streep door de plechtigheden en dus ook door de poppy-vlucht van het vliegtuig uit 1944. Mr. A.M. van der Weide, als notaris verbonden aan De Zeeuwse Alliantie te Middelburg en Goes is, als executeur in de nalatenschap van de heer Johannes Carel Hondsmerk, op zoek naar mevrouw ANNIE SCHOT, vermoedelijk gewoond hebbende te 4333 AD Middelburg, Noordsingel 106 (Jacob Roggeveen hu is). Uw informatie is welkom via het e-mailadres: info@dezeeuwsealliantie.nl of het telefoonnummer: 0118-659600. MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag zaterdag 7 november 2020 Adressen in Kapelle onvindbaar SD De bouw van Zierik7 is weer opgepakt. Vanuit de lucht is goed te zien wat er de afgelopen maanden is gerealiseerd. foto's peter buteijn Al eens in je navigatiesysteem gezocht naar Ottertjes 15 of Lapjeskat 21 in Kapelle? Nee? Bespaar je dan de moeite maar. De kans is namelijk heel groot dat je routeplanner de adres sen in de nieuwbouwwijk Zuid hoek niet kan vinden. En dat kan best behoorlijk lastig zijn. - Rajesh Jagernath, chauffeur De contouren van Zierik7 zoals ze er bij aanvang van de bouw in februari bij lagen. BURGH-HAAMSTEDE Parkeerterrein Kriekemeet, 9.00 12.00 uur: Inzameling oud papier; COLIJNSPLAAT GalleryMaritime, 12.00-17.00 uur: Ex posities Rein de Vries, Ludo van Well en Robbert Das GOES Markt, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; Boekhandel De Ko peren Tuin, 13.30 15.30 uur: Signeer sessie Erwin Tramper 't kom aol goed' MIDDELBURG Markt, 07.30-16.00 uur: Weekmarkt; Drukkery, 14.00 uur: Signeersessie Ad den Boeft voor zijn nieuwe boek 'Overeind na een herseninfarct' RENESSE Landgoed Slot Moermond, gehele dag: Wandelroute Kabouterbos; VLISSINGEN Walstraatpromenade, 08.00-15.00 uur: Ver smarkt; ZB, 10.00 17.30 uur: Expositie Wolfgang Krug GOES Omnium, 10.00-12.00 uur: Openstelling 'Expeditie Bos' NOORDGOUWE Dorpshuis, 09.30 uur: Samenkomst Chris tengemeente; RENESSE Landgoed Slot Moer- mond, gehele dag: Wandelroute Kabou- terbos; Check online of tele fonisch bij de organi satoren of de activi teit doorgaat en of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 129