'Relatie slecht? Dan mislukt de tango' BV DE LIEFDE Na 45 jaar is Tony (64) nog altijd verliefd op Andreas (66). Hun bruiloft vierden ze twee keer. ,,Een bevriende astroloog trok ooit onze horoscopen. Het moest twee keer over, omdat ze niet kon geloven dat twee mensen zó in elkaar konden klikken. Zelf weten we dat al sinds 27 december 1975, de avond dat ik Andreas in een gaybar de dansvloer op trok. Nog altijd maakt mijn hart een sprongetje als ik hem zie. Sinds die eerste avond loopt dans als een rode draad door ons leven. We dansten veel als we uitgingen en bezochten graag voor stellingen met moderne dans. Begin jaren 90 volgde ik lessen Argentijnse tango met mijn zus. Toen zij daar geen zin meer in had, leek het me leuk de lessen voortaan met Andreas te doen. Hij aarzelde, durfde niet op te vallen als twee mannen tussen al die heterostellen. Zijn angst bleek onge grond, niemand keek ervan op. Tango is een improvisatiedans, waarbij je zonder te spreken moet begrijpen wat de ander wil. Als je relatie niet goed is, sta je voor zo'n verbinding niet open. Wij dansten algauw de sterren van de hemel. We begonnen zelfs optredens te doen en gastlessen te geven op tangofestivals. Die leidden tot verzoeken uit onze omgeving om een lesprogramma. Zo groeide een hobby uit tot een eigen dansschool, die we runden naast ons gewone werk. Onze dansschool bracht veel gezellig heid in ons leven. Mensen uit de wijde omtrek volgden onze lessen en kwamen naar de milonga's, jargon voor dans avonden. Ook leerden we talloze pro fessionele dansers kennen. Zij logeerden bij ons, gaven gastlessen en traden op. Onze bruiloft in 2013 hebben we twee keer gevierd: een keer met familie en een keer met de tangocommunity die we zelf hadden opgebouwd. Als je zo intensief met tango bezig bent, wil je op een gegeven moment naar de bakermat: Buenos Aires. In 2002 gingen we voor het eerst. In Europa hadden de kenners hun wenkbrauwen opgetrokken en ons gewaarschuwd niet samen de vloer op te gaan. 'Twee mannen, dat kan niet in Argentinië. Ze halen je er meteen van af. Ik was koppig en besloot dat ik tenminste één tango met Andreas wilde dansen. In een grote, bekende gelegenheid stonden we als eersten op de vloer en deden vier nummers achter elkaar. Een jonge danser zei achteraf: 'Wat jullie gedaan hebben, jullie hebben geen idee wat dat hier bete kent'. In de loop der jaren kwamen we daar achter. Als we in Buenos Aires naar een milonga gingen, kregen we steevast de vraag: zijn jullie dat Europese stel dat voor het eerst samen danste in Torquato Tasso? Het mooie is dat gemengde en queer milon- ga's in Buenos Aires tegenwoordig heel gewoon zijn. Dat onze dansschool nu door corona noodgedwongen gesloten is, vinden we een gemis. Verre reizen maken kunnen we voorlopig ook niet. Maar we zitten lekker thuis met ons tweetjes, na zoveel jaren van drukke levens. Financieel redden we ons, en nu hebben we ineens de tijd om werkjes te doen die altijd zijn blijven liggen. Ik heb het idee dat we daar door dat lagere tempo nóg meer van genieten. Snoeien in de tuin, een kast timmeren. Of gewoon een eind fietsen of in ons atelier bezig zijn met onze individu ele kunstprojecten. Corona brengt ons op die manier nog dichter bij elkaar. In alles wat we doen zijn Andreas en ik samen onderweg. Nog steeds.'' TEKST WILMIE GEURTJENS ILLUSTRATIE STUDIO SKI De echte namen van de geïnterviewden zijn bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? magazine@dpgmedia.nl ZATERDAG 7 NOVEMBER 2020 43

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 123