'Het voelde alsof er een stuk van mijn >ersoonlijkheid wegviel' ,,'Als je goed bent in je werk, waarom ben je dan ontslagen?' Die vraag kreeg ik toen ik solli citeerde, nadat ik was ontsla gen tijdens de coronacrisis. Dat ontslag was al een knauw voor mijn zelf vertrouwen, maar door deze vraag twijfelde ik nog meer aan mezelf. Ik was als recruiter bekend met de vragen die in sollicitatiegesprekken worden gesteld. En toch was het voor mij een uitdaging daar een goed antwoord op te geven. Nie mand wil hardop uitspreken dat hij of zij is ontslagen bij een vorige werkgever. Ook al is het crisis, het kan toch een slecht beeld geven. Omdat ik als laatste was binnen gekomen, was ik een van de eer sten die ontslagen werd. In mei zat ik van de ene op de andere dag thuis. De eerste twee dagen was ik overstuur, het voelde alsof er een stuk van mijn persoonlijkheid weg viel. Ik besefte de eerste weken niet wat er was gebeurd, het ging allemaal zo snel. Daarna kwamen de twijfels: lag het tóch aan mij? Mijn chowchow Evy is in die periode m'n steun en toeverlaat geweest. Door het thuiswerken en daarna thuis solliciteren, is het fijn als je een maatje aan je zijde hebt. Veel heb ik ook gehad aan de coach die me leerde mijn gevoelens groten deels te accepteren. Toch stak tijdens het solliciteren een stemme tje in mijn hoofd de kop op dat me weer aan het twijfelen bracht. Het vinden van nieuwe kansen ging me goed af door mijn netwerk, maar vervolgens was ik bang de verkeerde dingen te zeggen. Toch heeft ontslagen worden me gek genoeg iets opgeleverd. Ik heb nu een baan bij een recruitment- bedrijf waar ik als accountmanager nieuwe bedrijven zoek. Deze kant van het vak past beter bij me. Het stemmetje heb ik verslagen: natuurlijk willen werkgevers goede mensen houden, maar dit zijn bijzondere tijden. Dat ik mijn baan verloor, zegt niets over mij of mijn functioneren.'' Manon de Graaf (28) woont met chowchow Evy in Vreewijk. Ze Verloor in mei haar baan als recruiter. ZATERDAG 7 NOVEMBER 2020 25

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 105