Onveilige vissteigers dringend toe aan een flinke opknapbeurt Raad steunt aankoop Bethelkerk Nieuwdorp Wolphaartsdijk maait zelf 6 Nieuwbouw op locatie oud schoolgebouw MIJN DORP, MIJN STAD De inwoners gaan onder meer grasmaaien, hagen en planten on derhouden en bomen knotten. Er is een speciale stichting opgericht die van de gemeente geld krijgt om de onkosten te kunnen betalen. Het is het eerste concrete resultaat van het door de gemeente inge voerde 'right to challenge', waarbij inwoners de gemeente kunnen uitdagen als ze denken iets beter of goedkoper te kunnen doen. Snel in actie Piet Verburg is voorzitter van de lokale stichting. ,,Wij denken meer te kunnen doen voor het geld dat de gemeente nu besteedt aan het groenonderhoud in onze Wij denken meer te kunnen doen voor het geld dat de gemeente nu besteedt in dorpen dorpen'', zegt hij. ,,Op die manier hopen we het aanzien van de dor pen te verbeteren. Om maar eens een eenvoudig voorbeeld te noe men: waar het gras nu zes keer per jaar wordt gemaaid, gaan wij dat misschien wel zeven keer doen, zodat het er mooier uitziet. We kunnen ook snel in actie komen als we zien dat iets er niet mooi bijstaat.'' Verburg hoopt dat mensen en ondernemers uit de twee dorpen zich zullen aansluiten bij het ini tiatief. Op die manier zou het ook nog voor een stuk saamhorigheid moeten zorgen. ,,Wat is er nu leu ker dan er samen voor te gaan zor gen dat onze dorpen nóg mooier worden? Wij hebben er als bewo ners uiteindelijk meer feeling mee dan bij wijze van spreken een be drijf uit Brabant dat door de ge meente wordt ingeschakeld.'' Geld over Het geldbedrag dat de gemeente nu besteedt aan het over te dragen deel van het groenonderhoud, krijgt straks de stichting. Als er geld overblijft wordt in samen spraak met de dorpsvereniging en de gemeente bekeken wat voor leuke dingen daar nog meer ge daan kunnen worden. ,,Zo komt het ook nog ten goede aan onze dorpen'', zegt Verburg. Dat er een stichting wordt opge richt, is een vereiste van de ge meente als ze taken overdraagt. Het is de bedoeling dat de over dracht in Wolphaartsdijk en Oud- Sabbinge op i januari aanstaande plaatsvindt. Het gaat vooralsnog om een proef voor twee jaar. ,,Als het bevalt, is de kans groot dat we het daarna voortzetten'', zegt wethouder Cees Pille. Vol gens hem zijn afspraken gemaakt over onder meer het kwaliteitsni veau dat de gemeente wenst en over zaken als het niet gebruiken van chemische middelen. Er is alleen één essentieel pro bleem, vertelt Bernard Franse, voorzitter van hengelsportvereni ging De Bevelanden. ,,We hebben er zelf het geld niet voor." De hen gelsportvereniging met ongeveer 80 leden huurt sinds jaar en dag de Stelleplas als viswater. Een diepe plas die is ontstaan bij de aanleg van de A58 en waar karpers, bra- sems, voorns en een enkele snoek baars rondzwemmen. Allemaal vis die is uitgezet door de vereniging. Rondom de plas zijn acht stei gers gebouwd die zeer frequent worden gebruikt. Het is ook een idyllisch plekje. Veel bomen en De vereniging heeft voor het opknappen van de steigers zo'n 70.000 euro nodig struiken op de oevers, plukken riet in het water en een goed wandel pad rondom. Eén steiger is bevei ligd met een hekwerk zodat min- dervaliden hier veilig een hengel tje kunnen uitwerpen. De overige zeven zijn gewone vissteigers. Maar na twintig jaar zijn ze wel aan vervanging toe en dus heeft de vereniging zich verdiept in subsi diemogelijkheden want er is zo'n 70.000 euro nodig. Club zoekt stemmen Bij de gemeente Borsele kan de vereniging niet aankloppen. ,,De gemeente heeft geen geld", zegt Franse. Dus wordt nu geprobeerd om andere subsidiegevers te bena deren. Een daarvan is het ANWB Fonds. Hier is het opknappen van de mindervalidensteiger aange meld en de club is genomineerd. Nu moet de vereniging zoveel mo gelijk stemmen vergaren. Stem men kan via anwb.nl/stem. Voor het opknappen van de andere stei gers wordt nog verder gezocht naar geld. KLOETINGE Op de plek waar nu nog het oude gebouw van de Kloetingseschool staat, komen waarschijnlijk dertien apparte menten en één gewoon huis. Er is een schetsontwerp gemaakt. De gemeente benadrukt dat nog niet zeker is dat het gebouw er precies zo uit komt te zien. Omwonenden hebben deze week al op- of aanmerkingen kunnen geven op het plan, maar andere mensen kunnen dat ook nog. Maandag houdt projectlei der Erik Kotvis tussen 13.30 en 16.00 uur een telefonisch spreek uur. Hij is dan te bereiken via te lefoonnummer 0113-249686. De aanmerkingen kunnen nog aanleiding geven om het ontwerp aan te passen. Nieuwdorp Moet je als gemeente wel een kerkgebouw kopen op het mo ment dat je nog niet weet hoe je er over pakweg vier maanden fi nancieel voorstaat? Is er dan nog wel geld om alle plannen met de Nieuwdorpse Bethelkerk uit te voeren? Die vragen lagen de afgelopen weken bij alle fracties in de ge meenteraad van Borsele op tafel. Juist nu de gemeenteraad dis cussieert over bezuinigingen en harde besluiten moet nemen over wat je in de toekomst nog wél en wat je niet meer kunt doen, moet je op dit moment geen grote aankopen doen, stelde een deel van de oppositie. ,,Wij zijn van mening dat we eerst moeten wachten", zei Jo- han Verbrugge van OPA. ,,Eerst kijken hoeveel budget er is", zei Jack Burgers (VVD). Ook D66 wilde uitstel, maar de voltallige coalitie, aangevuld met LPB, stemde toch voor aan koop. ,,We gunnen dit Nieuw- dorp", zei Gerard Verkuil (SGP/CU). Dorpshart Nu de kerk wordt aangekocht is de eerste stap gezet voor een nieuw dorpshart. De volgende stap is het wegwerken van heel wat achterstallig onderhoud en daarna kan de verbouwing tot dorpshuis beginnen. Binnenuit, Schou- wersweg 7, 09.30 17.30 uur: Expositie schilderijen Gerhard van Rhoer; 't Kun- stuus, 13.00-18.00 en 19.00-20.30 uur: Ex positie 'Hröös op Borsele' in het kader van 50 jaar ge meente Borsele vrijdag 6 november 2020 Onderhoud groen door inwoners BE Bernard Franse, voorzitter hengelsportvereniging De Bevelanden, bij een van de vissteigers die in slechte staat zijn. foto boaz timmermans Een groep inwoners van Wol phaartsdijk en Oud-Sabbinge neemt een deel van het groen onderhoud in beide dorpen over van de gemeente. Rob Paardekam Goes - Piet Verburg De veiligheidsleuning staat te zwabberen, de planken buigen hier en daar gevaarlijk door en de vele hulppaaltjes in het water verraden dat het met de fundering ook niet best gesteld is. De mindervalidensteiger voor vissers in de Stelleplas is dringend aan vervanging toe. Melita Lanting Heinkenszand Melita Lanting COLIJNSPLAAT GalleryMaritime, 12.00-17.00 uur: Ex posities Rein de Vries, Ludo van Well en nooit eerder ge publiceerde werken van Robbert Das DOMBURG Gemeentehuis, 09.00-12.00 uur: Ex positie bronzen beel den Ernest Joachim GOES Stadskantoor, 08.30 17.00 uur: Expositie over het jaar 1970 in Goes'; Boekhandel De Koperen Tuin, 09.00-17.30 uur: Week van het Zeeuwse boek; Om nium, 10.00-12.00 uur: Openstelling 'Ex peditie Bos'; De Westkant, 19.00 21.00 uur: Jongeren werk Goes organi seert een muziekstu- dio voor jongeren vanaf 12 jaar HEINKENSZAND KAPELLE Hal Gemeentehuis, 09.00-12.00 uur: Ex- positie 'Kroniek van Zuid-Beveland' SINT MAARTENS DIJK Markt, 13.00-16.00 uur: Weekmarkt SINT PHILIPSLAND Voorstraat, 07.30 12.00 uur: Week markt YERSEKE Kerkplein, 08.00 12.30 uur: Week markt; Haven, 11.00 13.30 uur: Zeehon- dentocht Check online of tele fonisch bij de organi satoren of de activi teit doorgaat en of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51