Het werk begint bij eb en eindigt bij vloed bij Strandclub Zee 7 Kom jij ons team versterken? Ga aan de slag in Zierikzee €200 Interesse of [Ë]^1[Ï] aanmelden? krantenbezorgen.nl STARTERS WONINGMARKT ,,Een tiny house klinkt klein, maar het valt echt mee als je erin staat", zegt Sharon Rijnberg (25) uit Renesse. Zij is vanaf eind november de trotse huurder van huisje nummer 7 aan de Laone in Renesse. Er staan er nu vier achter op het voetbalveld, maar eind van het jaar moeten er 14 van de in totaal 24 staan. lle woningen dit jaar plaatsen gaat helaas niet lukken, zegt Sa- bina Adelaar van ^^^^^mZeeuwland. ,,Er is wat vertraging geweest. Volgende week wordt water en elektra aan gesloten en dan willen we vanaf 23 november de eerste vier huisjes verhuren. In diezelfde week ko men de volgende vier binnen. We hadden gehoopt dat alle veertien er voor kerst zouden staan, maar dat gaan we niet redden." Voor Sharon Rijnberg maakt het niet zoveel uit als ze langer moet wachten, zegt ze. ,,Ik woon hier nu tegenover bij mijn ouders en dat gaat prima." Maar een plekje voor zichzelf ziet ze natuurlijk wel zit ten. Ze heeft zich 1,5 jaar geleden ingeschreven voor een huurwo ning bij Zeeuwland nadat ze klaar was met studeren in Breda en Til burg. ,,Maar ik was nummer 30 op de wachtlijst." Dat ze terug naar Zeeland wilde, stond vast. Maar ja, vind dan maar eens een huis. Een woning kopen is voor een net af gestudeerde met studieschuld geen optie, beaamt ze. Uitkomst Van tiny houses had Rijnberg wel al eens gehoord. ,,Maar ik had nooit gedacht dat ze dat hier zou den doen. Ik ben meteen naar een voorlichting erover geweest toen ik erachter kwam dat Zeeuwland plannen had." Een tiny house is een uitkomst voor haar. ,,Ik ben weinig thuis, want ik ben veel aan het werk en sport veel, dus een grote ruimte heb ik niet nodig. Het is ideaal om mee te beginnen. Bo vendien ben ik gewend om in een studentenkamer te wonen, dus dit Ik ben een studentenkamer gewend, dus dit is heel luxe is heel luxe voor mij." Overigens zal Rijnberg de komende tijd wél veel thuis zijn, want sinds de nieuwe lockdown voor de horeca van kracht is, zit ze tijdelijk zon der werk. Ze heeft een vast con tract bij café De Zoom op het dorp. Daar is ze blij mee want in Zee land heeft ze in haar vakgebied, sociaal werk, nog geen baan ge vonden. Ze zou graag jongeren werker willen worden. Vijfjaar Rijnberg vindt het leuk dat ze leeftijdsgenoten als buren krijgt. Zeeuwland verhuurt namelijk de eerste huizen aan jongeren tot 28 jaar. ,,De andere tien zijn voor on dernemers. Die mogen ze voor twee jaar verhuren aan werkne mers." De particuliere huurders mogen de huisjes voor maximaal vijfjaar huren. Tot 22 jaar voor 420 euro per maand, boven die leeftijd betalen ze 619 euro per maand. ,,Dat heeft met regels van het Rijk te maken voor huurtoeslag", legt Adelaar uit. Voor dat geld krijgen de huurders een volledig gestof feerde woning met veranda op in totaal 50 vierkante meter woon- oppervlak. Er is enorm veel animo voor de huisjes, ook van buiten Zeeland. ,,Daarom hebben we als Zeeuw land besloten dat de eerste huisjes in elk geval alleen naar mensen van Schouwen-Duiveland gaan. Ook dat tot vreugde van Rijnberg. „Doordat iedereen van het eiland komt, vind je altijd wel weer een link met elkaar." Sinds drie weken zijn werklieden van De Waalpaal uit Purmerend be gonnen met het boren van de nieuwe 'fundering'. Die gaat 9 meter diep. ,,De huidige houten palen zit ten om en nabij 1,5 meter in het zand. Als je nagaat dat de helft van het zand hier is weggespoeld, heb je grote kans dat het op den duur saté prikkers worden", vertelt uitvoerder Thijmen van de Beek van De Klerk uit Werkendam. Zijn bedrijf zet de palen op de fundering en vijzelt de hele strandtent op om die op zijn nieuwe onderstel te laten zakken. Maar dat duurt nog wel een paar we ken. Want het werk is afhankelijk van het getij. De mannen kunnen pas beginnen wanneer het eb is en ze stoppen als het water opkomt. ,,Elke dag een uur later. Een leuke uitdaging dit werk op het droge", zegt schipper/ijzer werker René van Sas. „Normaal ge sproken zitten we op het water op een werkschip." Dat schip ligt nu aan de loskade aan de andere kant van de Brouwersdam. Van de Beek: ,,Voor ons is het alle daags werk. Alleen zitten we negen van de tien keer bij een petroche misch bedrijf." Als het weer meezit - ,,bij verkeerde wind blijft het wa ter staan en dan kunnen we niet veel doen"- is het werk nog dit jaar klaar. Een bijbaan met veel vrije tijd* Maandag t/m vrijdag voor 07.00 uur bezorgen, zaterdag voor 08.00 uur Vergoeding afhankelijk van de wijkgrootte Startpremie 200,- na drie maanden Gratis de krant lezen Elke week winacties *minimumleeftijd 15 jaar r start premie vrijdag 6 november 2020 Sharon (25 ):'Tiny house is ideaal om mee te beginnen Valeska Nastaly Renesse - Sharon Rijnberg Het zal even wennen zijn als de mikado van ruim honderd hou ten palen is vervangen door vier rijen van elf dikke stalen palen. Maar dan staat Strandclub Zee aan de Brouwersdam in Scha- rendijke dan ook stevig op zijn 'poten'. Het is het antwoord van eigenaren Lex, Margot en zoon Max Traa op een snel afkalvend strand. Valeska Nastaly Scharendijke Jerry Haakman is bezig met de nieuwe palen. Sharon Rijnberg bekijkt een van de tiny houses aan de Loane in Renesse op. Eind november wordt haar huisje geplaatst. foto sandra schimmelpennink na drie maanden goed bezorgen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50