-IS "WM refcal Bij Goes en Hoek wordt voorlopig niet getraind altijd voetballen?' ZEELAND 15 1 tfhfrl 2* dBÈbS het fantastisch geweest, zonder was het toch al minder.'' Geen cupfighters dus in Vogel waarde. Datzelfde geldt voor Kloe- tinge, maar daar lag de focus toch al op iets anders, vertelt aanvoer der Jeremy Hubregtse. ,,De com petitie is bij ons het belangrijkste. Daar willen we presteren en pro- moveren.'' Met een mogelijk extra aantal clubs dat promoveert, is de kans voor de Bevelandse formatie op het eerste oog groter geworden. ,,Dat zou een voordeel kunnen zijn, als er meer dan één ploeg pro moveert op basis van de ranglijst. Dan hadden we er vorig jaar wel bijgezeten, maar eigenlijk zijn we daar nog totaal niet mee bezig.'' Nu ook trainen in viertallen niet meer is toegestaan, is het vooral voor de twee oefenmeesters zoe ken naar wat wel mag. Seroos- kerke-trainer Visser mist het enorm. ,,Ik sta al achttien jaar lang iedere zaterdag op het veld, dan is dit heel gek.'' Van den Hemel is van plan om, nadat zijn club deze week toestemming gaf, vanaf vol gende week in ieder geval conditi oneel aan de slag te gaan, terwijl Kloetinge-speler Hubregtse zich vermaakt op de fiets. De aanvaller wil graag weer voetballen, maar mist vooral de 'beleving'. „Mis schien moeten we weer alles schrappen, wachten en dan weer opbouwen. Ik wacht liever wat langer en speel dan weer met pu bliek en een volle kantine, dan op een leeg sportpark. Dat past niet bij amateurvoetbal, dan is de lol er wel vanaf.'' Hoofdpijndossier Visser en Van den Hemel breken ondertussen hun hoofd over de ideale voorbereiding, mocht er in januari weer gevoetbald gaan wor den. Maar voor nu hopen ze vooral dat hun spelers de verantwoorde lijkheid nemen om fit te blijven. Ze zien de mogelijkheid om vijf keer te mogen wisselen ook niet direct als uitkomst. En voor de trainer van Terneuzense Boys is er ook nog een ander hoofdpijndos sier. ,,Straks moet je weer gaan praten over volgend seizoen. Gaat de KNVB mij dan weer dispensa tie geven? De cursus is ook al stop gezet en gaat online verder. Aan dat soort dingen moet je ook alle maal denken nu.'' Duidelijk is in ieder geval dat er bij iedereen nog genoeg vraagte kens boven het hoofd hangen en de hervatting drukke weken gaat opleveren. Maar ook dat er iets meer perspectief is. ,,Ik hoop dat er een duidelijk plan komt. Niet al leen sportief, maar vooral ook voor de clubs. Die hebben het zwaarder dan de sporters'', besluit Visser. DERDEDIVISIONISTEN Routine en houvast vorm liet hij ze rouleren en vari eerde hij met zijn oefeningen. ,,Al- les zat erin. Ik ben verantwoordelijk voor die trainingen, ik moet zorgen dat het uitdagend is en dat spelers er enthousiast over zijn. De op komst bij de trainingen was steeds groot. Vanuit de spelersgroep was en is er geen behoefte aan een rust periode.'' Natuurlijk zijn er door de corona maatregelen beperkingen en is er weinig tot geen weerstand tijdens de trainingen. ,,Maar je kunt ge woon echt aan de slag met je spe lers. Conditionele vormen vanuit posities, tactisch trainen, maar ook wedstrijdelementen met afwerkoe- feningen; er is echt veel mogelijk. Ik ben trainer geworden om training te geven. Sommige clubs liggen nu weken stil. En als er straks een her start is, horen we geklaag want clubs zijn er dan niet klaar voor. Dat is niet nodig.'' Van Poelje heeft een gretige spe lersgroep. ,,Die jongens willen voetballen. Je bent toch liefhebber? Je bent toch op voetbal gegaan om dat je het leuk vindt? Je wilt toch beter worden? Met Baronie staan we er goed voor in de hoofdklasse. Wat als straks blijkt dat dit seizoen slechts een halve competitie wordt gespeeld? Wij willen er dan klaar voor zijn en onze missie volbren gen. Daarom zitten we nu niet stil. De jongens houden ook structuur in hun leven en blijven zich ont wikkelen en beter worden. Het contact met elkaar is nu ook heel belangrijk.'' vrijdag 6 november 2020 GO maar ook vraagtekens r 4 vl Barry van der Hooft Terneuzen Bij de twee hoogst spelende Zeeuwse clubs gaan ze er voorlopig maar vanuit dat de voet balcompetities in het weekend van 16 en 17 januari 2021 weer worden opgestart. Hoek heeft in de derde divisie nog 28 wedstrijden te goed, het puntloze Goes zelfs nog eentje meer. ,,Het zou mooi zijn als we binnenkort weer redelijk nor maal kunnen trai nen', zegt Kevin Hollander. De trainer van Goes gaf zijn spelers vrijaf, nadat op 13 oktober duidelijk was geworden dat er alleen nog in kleine groepjes ge traind mocht wor den. Maandag werd voor het eerst weer getraind, in groep jes van vier, maar een dag later werd duidelijk dat ook dat voorlopig niet meer mag. Spor tende senioren mogen alleen nog in tweetallen actief zijn. Hollander: „Tot de volgende pers conferentie, die vol gens mij op 17 no vember is, trainen wij niet meer. Als je alleen in tweetallen mag trainen, is het ontzettend lastig om de training leuk te houden en met een bepaalde inten siteit. We wachten nu even af wat er gaat gebeuren.'' De eerste selectie van Hoek heeft sinds 13 oktober niet meer getraind. De spelers werkten individueel een loopschema af en trainden op eigen initiatief soms samen, met maxi maal vier man. Lie ven Gevaert wilde graag in kleine groepjes trainen, maar het bestuur en de technische commissie gaven daar geen toestem ming voor. Sport park Denoek is en blijft voorlopig ge sloten voor de seni orenteams. ,,Som- mige jongens gaan misschien bij hun oude club meetrai- nen'', weet Gevaert. ,,Daar heb ik geen problemen mee.'' Hij hoopt in decem ber weer aan een soort nieuwe voor bereiding te kunnen beginnen. „Want je hebt wel vier tot vijf weken nodig om ie dereen weer op ni veau te krijgen'', weet de trainer. ,,Ik heb gelezen dat we straks ook vijf in plaats van drie wis sels mogen door voeren tijdens een wedstrijd. Dat is een goed besluit.'' Wordt de competi tie hervat? Of be gint iedereen weer op nul en volgt vanaf januari slechts een halve competitie, die dan tot eind juni door loopt? De antwoor den zullen volgende maand waarschijn lijk komen. Lieven Gevaert: ,,Het be langrijkste is dat ie dereen straks weet waar hij aan toe is. Dat we weer een routine en wat hou vast hebben. Dat we weten waar we aan toe zijn, want daar was de afgelo pen tijd geen sprake van.'' Jurriaan van Poelje coachend tijdens een wedstrijd van Baronie. archieffoto pix4profs/gino van outheusden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43