Van Poelje: 'Echte liefhebbers willen O O) CD 14 ZEELAND AMATEURVOETBAL PLAN VOOR HERVATTING Het plan van voetbalbond KNVB richting een herstart van het amateurvoetbal biedt de Zeeuwse spelers en trainers perspectief, maar het levert ook een hoop nieuwe vragen op. Blessure Selectie Foutloos Bijna een maand nadat de voetbal competities opnieuw werden stil gelegd en er vooral onzekerheid was over het vervolg, zette de KNVB woensdag weer een stip op de horizon. Het zogeheten 'Plan B' moet de bal half januari op z'n vroegst weer aan het rollen krij gen, maar wat betekent dat voor het Zeeuwse voetbal? De clubs krijgen er mogelijk allemaal op een andere manier mee te maken, maar over één ding kunnen ze el kaar figuurlijk de hand schudden: 'Het is nog veel te vroeg om te jui chen.' Na een maand van speculeren en afwachten, was daar voor het eerst een klein beetje licht aan het einde van de tunnel die de corona stop heet. In het weekend van 16 en 17 januari de competities her vatten, door- spelen in juni en zo het sei zoen volledig afmaken. Maar hoe hoopvol dat ook klinkt, bij zowel Seroos- kerke, Ter- neuzense Boys als Kloetinge zien ze het nog niet zo snel gebeuren. Hubert van den Hemel, trainer van de formatie uit Terneuzen, vat het overheersende gevoel samen. ,,Het is lekker dat je een datum hebt, maar hoe realistisch is het? Ik durf het niet te zeggen. Het is een achtbaan waar je in zit, zonder te weten waar je aan toe bent.'' Ook mogelijke midweekse wedstrijden zorgen voor twijfels bij Wesley Met publiek was het fantastisch geweest. Zonder toch al minder Visser. „Jongens die studeren zijn er niet en we hebben bij Seroos ook geen licht op het hoofdveld. Dan moet je gaan uitwijken.'' Wat op voorhand wel zeker lijkt, is het verdwijnen van de nacom- petitie. Voor Visser, sinds dit sei zoen trainer van Serooskerke, een teleurstellende mededeling. ,,Dat was voor ons hét doel van dit jaar. Daar was onze focus op gericht. Ik ben benieuwd hoe ze het dan gaan doen, want als je een competitie speelt met één kampioen.Dat is geen fijn vooruitzicht. Waar speel je dan voor?'' Voor hem lijkt er so wieso een vloek te rusten op het winnen van een periodetitel. ,,Vo- rig jaar wonnen we er eentje met VCK, maar die nacompetitie heb ben we ook nooit mogen spelen.'' Waar Serooskerke hoopt op na- competitievoetbal, doet Van den Hemel dat met Terneuzense Boys eigenlijk juist niet. Het zou bete kenen dat de club zich mo gelijk na het debuutsei zoen zou we ten te hand haven in de eerste klasse. Maar wat ziet hij liever? ,,Nacompetitie om te zakken is nooit leuk. Als je eindigt op een plek die je normaal kans op hand having geeft, maar nu rechtstreeks laat degraderen, baal je juist dat die nacompetitie er niet is.'' Hij hoopt in ieder geval dat de be haalde punten niet als sneeuw voor de zon verdwijnen. ,,We staan nu al op vier punten, daar hebben we vorig jaar zeven wed strijden op moeten wachten.'' Het wordt toewerken naar 17 ja nuari, want op die zondag wordt de competitie wellicht weer hervat. Baronie wil dit seizoen heel graag promoveren naar de derde divisie zondag. ,,Na de eerste lockdown zijn we in juni weer gaan trainen'', aldus Van Poelje. ,,We hadden extra veel tijd en zo zagen we het de afge lopen weken ook. De spelers wil den zelf ook heel graag doortrainen. We hebben een missie en willen nu winst boeken. En echte liefhebbers willen toch altijd voetballen?'' Dat spelers het trainen in kleine groepjes - eerst met vier man, nu in tweetallen, op 1,5 meter afstand, zonder positiespel- of partijvormen - snel beu raken of dat het op bezig heidstherapie zou lijken, daar kan Van Poelje helemaal niets mee. ,,De creativiteit en energie van de trai ner zorgt voor de uitdaging bij de spelers. Juist nu in deze periode kun je als trainer, door creatief te zijn, je spelers doorontwikkelen. Elke trai ner wil toch tijd om te werken aan de speelwijze en het ontwikkelen van spelers? Die tijd is er nu. Wij werken met vormen vanuit posi ties, waarbij onze speelwijze cen traal staat.'' Vier of vijf tweetallen Aanstaande zondag traint hij voor de eerste keer in twee blokken. ,,De helft van de groep traint dan een uur, daarna de andere helft een uur'', aldus Van Poelje. We zijn steeds met vier trainers, die met vier of vijf tweetallen tegelijk bezig zijn. De tweetallen worden op po sitie ingedeeld. Alleen de keepers staan de gehele training op het veld. We werken dan bijvoorbeeld met drie tweetallen, die in twee of drie passes richting het doel gaan en af ronden. Steeds om en om en wisse lend van positie. We werken daar bij ook veel met poppen.'' De spelers wilden zelf ook heel graag doortrainen. We willen nu winst boeken Toen er nog in groepjes van vier mocht worden getraind, zette Van Poelje ook al jongens uit dezelfde li nie bij elkaar. Binnen een trainings- Maar het plan van de KNVB raakt niet alleen het competitie voetbal. Het zet ook een streep door het bekertoernooi. Een hard gelag voor Vogelwaarde, aangezien die club voor het eerst sinds 2002 de volgende ronde van de dis trictsbeker wist te bereiken. Net nu het bekersprookje een beetje begon te leven, vertelt middenvel der Dennis van Passel. ,,Ik wist niet dat het zo lang geleden was, het kwam ook heel onverwachts. Het leefde niet echt, tot we de eer ste twee wedstrijden wonnen. Toen had iedereen het idee dat we misschien toch wel eens een keer door konden gaan.'' Dat gebeurde dus en met een wedstrijd tegen buurtgenoot Terneuzen in het vooruitzicht, werd het bekersfeer tje al langzaam opgestookt. Maar zover komt het niet. ,,Dat is wel heel jammer. Tegen Terneuzen, een hogere club uit de buurt, dat had heel mooi geweest. Maar ik moet eerlijk zeggen: zonder pu bliek ontbrak dat gevoel eigenlijk toch al een beetje. Met publiek was vrijdag 6 november 2020 GO Goes-voetbal- ler Amidu Tanko is zeven maanden uitge schakeld. Hij scheurde een maand geleden tegen Stedoco (0-2-verlies) de pees af die zijn linkerknie met zijn bovenbeen verbindt. 1 Godfried Roe- meratoe hoort vandaag of hij mag blijven hopen op zijn debuut in Jong Oranje. Bonds coach Erwin van der Looi maakt zijn defi nitieve selectie bekend. Roe- meratoe, speler van FC Twente, zat daar nog nooit bij. IS. Jeremy de Nooijer gaat vandaag met Al-Shamal op voor een fout loze hattrick. De Vlissingse voetballer en zijn ploeg won nen de eerste twee duels. Nummer drie Al-Markhiya is om 15.30 uur de opponent. Een stip op de horizon, Daniël Wissel Vlissingen - Dennis van Passel Wel of niet trainen met voetbal lers, nu de senioren alleen in tweetallen het veld op mogen? Jurriaan van Poelje heeft er geen twijfels over. ,,Wij hebben bij Baronie de afgelopen weken vier in plaats van drie keer ge traind", zegt de uit Middelburg afkomstige hoofdtrainer. ,,We gaan nu naar drie keer per week. Als we straks weer wedstrijden mogen spelen, willen we geen achterstand maar een voor sprong hebben.'' Barry van der Hooft Breda -Jurriaan van Poelje (44) Kloetinge-speler Jeremy Hu- bregtse (rechts). foto johan van der HEIJDEN Terneuzense Boys-trainer Hu bert van den Hemel. foto boaz tim mermans O a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42